Kaka do slipu - jak ho naucit na zachod?

467
2.6.20 20:20

Kaka do slipu - jak ho naucit na zachod?

Ahoj maminky :hug: Mam jen takovy skromny dotaz a zajimaji me Vase zkusenosti a rady k tematu.. syn mel v breznu 3 roky, je uz dlouho odplenkovany pres den i v noci, chodi normalne na zachod.. s curanim problem nemame (nekdy si ucvrkne v zapalu hry, kdyz zapomene, ze se mu chce, ale jinak je bez nehod), ale s kakanim je to blbe.. malokdy se stane, ze si zavola vcas, ze se mu chce kakat.. v drtive vetsine pripadu si nekam zaleze, zacne kakat a bud na me zavola, kdyz ma pul nadilky ve slipech, v horsim pripade, kdyz je hotovy komplet a vyjimecne zavola, ze chce kakat a jeste tam nic nema, ale to je fakt malokdy.. co s tim? Uz to trva snad pul roku a nejde to s nim ani po dobrem, ani po zlem.. snazime se mu to stale vysvetlovat, ale on to ma na haku mi prijde 8o Nechala bych to na nem, ze na to casem prijde sam, ale od zari ma jit do skolky a rikam si, ze s takovou mi ho poslou po par dnech domu, ze neni pripraveny :think: Diky za precteni a preji pekny vecer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

467
2.6.20 20:27

Vim, ze uceni na nocnik ci zachod je casto opakovane tema, ale spise mi jde o zkusenosti v teto konkretni situaci, jestli se s tim nektera z Vas nesetkala a jak to dopadlo ;) Diky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19422
2.6.20 20:33

Ahoj, setkala jsem se s tím u syna.Rok byl bez plen, ale kakal pořád do slipů. Takže jsem pořád dokola vysvětlovala a vysvětlovala a po roce si konečně začal říkat a od té doby je bez nehody.Asi k tomu musel nějak dozrát.
Asi jsem moc neporadila ale co..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1851
2.6.20 20:35

My meli s dcerou podobny problem, u nas zabrala vila. Neni to idealni, ale proste kdyz se povedlo do nocniku nebo zachodu tak v noci prisla vila, ktera prinesla pod polstar bonbon nebo minci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4163
2.6.20 20:59

Nevím jestli to je reálné, ale četla jsem, že prý funguje, když si to má dítě po sobě uklidit, tzn. „přeprat“ oblečení, sebrat bobky z podlahy, atd. To si prý raději rozmyslí, kakat do kalhot. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 21:06

Zakladatelko, my s tím máme problémy i ted ( 7 let). Ale má tedy psychiatrickou dg, nikdo nám nebyl schopen poradit. :( Takže si taky počkám na rady. Já mám pocit, že už jsem snad vyzkoušela vše.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.20 21:12

Měli jsme to s dcerou podobné. Nakonec zabralo až malé „vydírání“. :D měli se starší ségrou moc rádi jedny bonbóny, tak jsme ji říkali, že bonbónek dostane až se naučí kakat do záchodu. Do té doby nedostala cokoliv sladkého. Nejdřív nic a pak ji to přišlo líto, že ségra dostává a ona ne. Zadonila každý den, až mi jednou řekla, že se jde sama vykakat do záchodu. Povedlo se, dostala bonbon a bylo to. Od té doby ani jedna nehoda, už je to půl roku. :) ale už jsem byla taky zoufalá, že nám ji ze školky vrátí, nakonec to dobře dopadlo. Hodně štěstí přeji a zachovejte klid, to půjde. P.

• Nahlásit
  • Citovat
3751
2.6.20 21:14

Za bobek do nočníku bonbónek.

Jinak úklid po sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
784
2.6.20 21:22

Hele u nás bylo nejdříve vyřešeno kakání už před druhým rokem a pak až čůrání ve dvou a čtvrt. Ale co pomohlo bylo, že náš mladej chodil za závěs k oknu dělat velkou potřebu. Nevím proč ale to je asi jedno. Tak jakmile se přiblížil k závěsu tak jsem ho Čapla a dala na nočník. Pak už si to spojil a chodil tam sám. Takže za mne bych zkusila vypozorovat místa kde dělá bobek a ohlídat si ho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
2.6.20 21:30

Do zari je spousta casu. Syn se to naucil teprve v srpnu a v zari nastoupil do skolky. Taky jsem z toho byla nervozni, jestli to da. Kdyz by to neslo, tak ho alespon naucit kakat treba rano pred skolkou nebo az po skolce. Spousta deti stejne vubec ve skolce nekaka. U nas nepomohlo nic a to jsem zkousela, kde co(i to prani, bonbony, samolepky). A pak se to najednou zlomilo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2225
2.6.20 21:32

Ty co navrhuji úklid. Me to syn děla taky, ale teď mu byly čerstve dva. Fakt si neumím představit, ze mu dam tu nadílku na úklid ze slipu… obavám se, ze bych toho pak měla na úklid mnohem vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
2.6.20 21:47

Jednomu synkovi jsem sebrala plenky cca ve dvou letech v létě. Čůrání zvládl hned, ale kakání bylo ještě dlouho do slipů. Dělal to tak nenápadně, že se mi jej dlouho nedařilo odchytit a posadit na nočník. Měla jsem nakoupenou krabici angličáků z druhé ruky, takže jak se mi to jednou podařilo a bylo to v nočníku, dostal autíčko (hrozně je staršímu bráchovi záviděl a teď mohl dostat každý den jedno vlastní). Systém odměn velmi rychle pochopil, snažil se chodit kakat i 3× za den. Než byla krabice prázdná, tak už to měl zažité. Autíčka si pak hrdě nosil všude s sebou a bráchovi nechtěl půjčovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
3.6.20 12:58

My to máme úplně stejné, náš syn kadí také do slipů už minimálně měsíc. Čůra ve stoje a na záchod si nechce sednout, na nočník nechodí vůbec. V prosinci mu byly dva roky a v září také jde do školky a dost se toho bojím. Nekadi ve stejný čas, ani na stejném místě :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2225
3.6.20 13:06

@pipa.k jdu nakoupit anglicaky :lol: Nas si i sedne, i dela ze tlaci, ale vysledek je prazdnej nocnik a vysmaty dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
4.6.20 21:22

Holky, moc Vam vsem dekuji za komentare - asi budeme postupne zkouset vse, co jste napsaly - a uvidime, jestli neco z toho pomuze/zabere :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama