Kakání s rektální rourkou

3470
14.1.07 17:53

kakani s rektalni rourkou

ahoj holky,chtela bych se vas zeptat,jestli jste nahodou nemela nektera podobny problem.mam mesicniho chlapecka,ktery ze zacatku kakal uplne normalne,pak tri dny nic a ted uz asi tyden kakame jen pomoci rektalni rourky.tlaci az je cely rudy,oci mu lezou z dulku a nic nevyjde,tak ho musim trosku prostouchnout a pak teprve se vykaka,ale mam strach,aby si na to nezvykl a nemuseli jsme to praktikovat buhvi jak dlouho,ale nechat ho tak je mi zase lito.nemela jste nektera podobny problem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

191
14.1.07 18:10

Ahoj Katko,
my jsme tento problém neměli, ale kamarádka se svým chlapečkem. Řešili jsme to pořád dokola. Bohužel nevyřešili, chlapeček byl plně kojený, ale přesto kakal většinou pouze pomocí rektární rourky. Ani doktorka neporadila.
Myslím, že to vyřešily až příkrmy, ale to je za strašně dlouhou dobu. Jsem zvědavá, co ti odpoví holky.
Držím pěsti, ať máte trápeníčko brzy vyřešeno.
Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
14.1.07 18:14

katko - a je tvůj syn plně kojený? Protože zácpu mívají jen děti na UM. Kojené děti nemusí kakat klidně deset dní (i když pak to stojí za to :roll: :lol: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
14.1.07 18:31

katko,
celkem bych to moc neřešila. Plně kojené děti mohou mít stolici až jednou za 5-7-ale i 10 dní. Jedná se o to,že plně kojené děti stráví všechno mléko, nezbyde nic na stolici. U mého syna to začalo kolem 2,5 měsíce,kdy byla stolice 1× za týden.Rektární rourku jsme do 3M používali několikrát denně,poté víc pohyboval nožičkama,tak do 6 M ,občas ,po té již vůbec. Toho,že se mimi bez ní neobejde se nemusíš bát , to bys jí musela používat pravidelně několik měsíců. Od 4M jsem dávala 4 lžičky švestkové štávičky od Hippu na změkčení stolice.Jinak na vykakání je docela osvědčená autosedačka /když začíná tlačit/, mimi má skrčené nožičky a jde mu to líp.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
14.1.07 19:03

moc dekuju za odpovedi.je z vetsi cxasti kojeny,ale protoze je to hrozny jedlik,musim mu nekdy jeste tak 30-60ml pridat UM,jinak rve hlady.vim,ze kojene deti nemusi kakat nekolik dnu,kdyby byl v klidu,tak bych se vubec nevzrusovala,ale kdyz vidim,jak tlaci a snazi se a pak uz se ivzteka,tak mu proste musim pomoct,jen jsem mela strach,aby kakani s rourkou nebylo nejak navykove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.1.07 19:12

Ja holkam v pripade potreby pomahala rourkou taky - vykakaly se a pak byly v pohode. Do pul roku (spis mene, tak do ctyr mesicu) zacaly kakat samy - a pak uz to bylo bez problemu… (Ade jsem, myslim, musela jednou pomoci asi v sedmi mesich, ale tam to byla zacpa po prikrmu…)

Zadna zavislost na rource u nas nenastala.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
14.1.07 19:19

tak to jste me uklidnily,moc dekuju,uz jsem si predstavovala,jak za nim jeste v puberte litam s rourkou,aby se mohl vykakat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
14.1.07 19:30

Ahoj, neboj se, já dávala malýmu rourku do 4 měsíců, někdy i denně a dnes kaká normálně. Bylo to jak píšeš, tlačil, břichabol, řval, ale ven nic nešlo, tal jsem ho prošťouchla a byl klid. Taky jsem mu pomáhala někdy jen ze začátku, zbytek už většinou dokakal sám.

A neboj, v pubertě už by to při nejhorším zvládli s rorkou sami :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
14.1.07 21:20

Ahoj Katus,
tak my s Dankem jsme na rourky odbornici. Mel vadu strev (ale to neni urcite vas problem) a rourkou jsme mu nejdriv dali do zadecku fizak(pouziva se do kapacek-nejaky cisty roztok) a pak tou rourkou kakal - proste klystyr… :? Delali jsme to 5× denne 10 mesicu… Taky jsem se bala,co bude dal! Jak se zacal vic hybat,tak uz se to samo upravilo. :)
Ted mu jsou 4 roky ,sice nechodi pravidelne,ale znam maminky,ktere si stezuji,ze jim deti nejdou kakat 3 i vice dni…
A moje kamaradka mela asi extrem,plne kojila a uz z naseho trapeni byla poucena a s malou byla i v nemocnici,protoze mala nekakala 25 dni a tam zjistili,ze ma strivka prazdna a vsechno mlicko se ji vstreba…
Musis mu obcas prohmatat brisko,kdyz mu pred tim skrcis nozicky k brisku,jestli je mekke,je vse ok.
Snad jsem te moc nevydesila,ale strevni problemy ma snad polovina populace,s pohybem se to opravdu lepsi.
Jeste - nam dopurucili ve 2 mesicich do mlicka rozpoustet Acidophilus lactobacilus ,tak se na to zeptej Dr.
Preji klidne brisko a vydrzet!!!
Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
14.1.07 22:48

My jsme na tom byli úplně stejně včetně přikrmování. Počítej s tím, že problémy s bříškem budete mít ještě dlouho. Nám se to zlepšilo až jsem přestala kojit (v 6,5 měsících, teď už dávám jenom občas na žízeň, bo nemám…). Asi dětem nedělá moc dobře kombinace kojo a UM, ale kdo by nekojil, když má aspoň trochu… (kamarádka taky přikrmovala a měli problémy taky po celé kojení). Kakání se nám během tuším 2 měsíců upravilo a kakali jsme 1-2 denně a rourku už jsem od té doby nepoužila. Během těch 2 měsíců mě ale několikrát pokakala od hlavy až k patě, jak to z ní, chuděrky, letělo a řvala a řvala. Radši moc nevzpomínat :-)
Tak nevěš hlavu. Kakání se upraví. Řvaní ale přestalo až v půl roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
15.1.07 07:14

My jsme měli stejné problémy. Barča byla plně kojena, poté co se nevykakala 14 dní nás nahnali ve 3 týdnech do nemocnice. Následovaly klystýry a další jiné mučení. Pak jsme byli na nějakém vyšetření, kdy ji konečníkem pouštěli do střev nějakou kontrastní látku. Zjistili, že má o jednu kličku střeva navíc a tak to jenom dýl trvá než to tam dojde. Jinak nám p.doktorka říkala, že mimi která jsou kojená, nekakají opravdu až 14 dní a nic se neděje. Pomáhala jsem také rektální rourkou, ale to mi zase p. doktorka řekla, že tímto se vytrácí přirozená funkce svěrače a nemělo by se to dělat pořád. Dostali jsme nějaký lék, který stolici jakoby obalí a ona lépe klouže. Problémy se vyřešili až s přechodem na pevnou stravu, ale i tak kaká Barča 1 za 3 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
15.1.07 17:57

Zdravim, nas maly protlacil tolik ran, taky prikrmovany, tlacil, hekal a nic. Parkrat jsem pouzila teplomer, a slo to samo. Ale delala jsem si ty ame starosti co ty.

Mamka, lekarnice, nam pak dala Baby calm, bylinny roztok reditelny vodou#(bez sladidel) pro spokojene brisko. Chutna to jak haslerky.A od te doby klid. (spis opacny problem, ted bobkuje bez problemu i 3× denne)) :twisted: :twisted: DOPORUCUJU!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9441
18.1.07 12:55

rourka

ahoj,

taky používáme trubičku. Kojím a 1-2 denně přikrmuji UM. Pokud na malé vidím, že se už trápí,bříško ji opravdu bolí, a pořád se snaží tlačit - dám ji trošku fenyklového čaje od HIPP a většinou to potom zabere do pár hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
18.1.07 14:22

My jsme taky používali rourku asi do čtvrtého měsíce,malý dost trpěl na prdíky a rourka mu vždycky pomohla,když se nevykakal,tak se aspoň vyprděl.Taky jsem měla strach,protože jsem slyšela,že se dá na rourku vytvořit návyk,ale co jiného,když nic nepomáhá.Po 4 měsících se to upravilo a začal kakat sám.Teď je to 2-3× denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22202
10.4.12 19:29

Ahoj holky,
po několika dohadech se chci zeptat. STALO SE VÁM NĚKOMU, ŽE BY JSTE ČASTO POUŽÍVALI ROURKU A DÍTĚ KVŮLI TOMU MĚLO PAK PROBLÉM S KAKÁNÍM???
Hodně se před tím varuje, ale neznám nikoho, komu by se to stalo.
Já ji teda vytahovala vždy jako první možnost … ale někdo to odsuzuje a neuznává její používaní. Ale pokud se nepoužívá 10× denně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama