Kakání u novorozence, při kojení a přikrmování

24.7.13 13:33

Kakání u novorozence, při kojení a přikrmování

Ahoj maminky, prosím o radu mám doma 10denní holčičku, malého žroutíka vypije denně 700ml mlíčka. bouhužel nesaje s prsa, takže přes den odstříkávám, a v noci krmím Um nutrilon HA… Problém nastal včera.. Maličká normálně kakala 4-6denně a od včera od 11:00 už nekakala, jen čurá… Myslíte, že je to problém?? Prosím o rady… Děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12071
24.7.13 13:35

@sitalova.hana kojenci prej nemusi kakat treba tyden… asi to vsechno stravi, bud v klidu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26948
24.7.13 14:37

@sitalova.hana Jak je již napsáno… kojenci opravdu nemusí kakat třeba i týden. Pokud má měkké bříško a vyloženě jí nic netrápí a nemá bolení tak neřeš… neboj se… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.13 16:32

Mě malá nejdříve taky hodně kadila a pak jak píšou holky 1× za týden, nic ji nebolelo a byla v pohodě tak jsem to neřešila ba naopak to bylo docela fajn. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
12.12.15 06:06

Obnovuji diskuzi, malý už druhý den nekaká, ale dost se kroutí a je plačtivý, ale prdí o stošest. Moje mléko mu nestačí, tak napůl dokrmuju Sunarem, může to být tím, že ho to ucpalo nebo se nemám stresovat? Jsou i nějaké čaje pro lepší kakání, znáte to někdo? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
12.12.15 07:04

@Ale85 Druhý den bych ještě neplašila. Miminka nemusí kakat i týden. Dobře, že prdí ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
12.12.15 07:09
@Lucie008 píše:
@Ale85 Druhý den bych ještě neplašila. Miminka nemusí kakat i týden. Dobře, že prdí ;).

Vím, že u plně kojených to tak je, ale právě když dáváme um, tak si nejsem jistá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
12.12.15 07:17

Druhy den bych neresila. Maximalne bych „zmerila teplotu“:) - coz by mu trochu pomohlo kdyby fakt potreboval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1738
12.12.15 07:20

U nás, když jsem kojila kakal malý 5× denně - po přechodu na UM už jen 1× denně - to byla nádhera :). Ten teploměr je dobrý nápad :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
12.12.15 07:25

Co s nim cvicit? nas se vzdycky vyprdel a pak se i vykakal :) neukazovali ti nejake cviceni v porodnici? ja neumim vysvetlovat a kdyz tak hodne blbe takze by z toho vzniknul spise navod jak z nej vytlacit obed neplanovanym otvorem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
12.12.15 07:32
@Neff píše:
Co s nim cvicit? nas se vzdycky vyprdel a pak se i vykakal :) neukazovali ti nejake cviceni v porodnici? ja neumim vysvetlovat a kdyz tak hodne blbe takze by z toho vzniknul spise navod jak z nej vytlacit obed neplanovanym otvorem :D

Cvičíme mu s nožkama, dáváme na břicho, teploměr jsem zkoušela a nic. Bříško má měkké, tak snad zatím jen fakt nemá potřebu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
12.12.15 07:38

@Ale85 vis co, ja bych neprikrmovala a nechala bych si rozbehnout poradne laktaci, ono jestli potom rve a neprisaje nemusi byt z duvodu hladu. Moje dite kdyz melo tri mesice zacalo bojkotovat kojeni tak jsme ve trech a pul mesicich presli na flasku a ja pak odsavala jeste nekolik tydnu a vis co? on porad dela sceny u krmeni, i z flasky - takze moje dite bylo proste hysterka. Rozhodujici je, jestli ti dobre pribyvalo po kojeni, jestlize 100g a vic tydne na sunar bych se vykaslala. Ale to je od veci vlastne, jen jsem chtela napsat proste to, ze nektere deti byvaji ukricenejsi a nemuzu mit nejaky vaznejsi problem. Pokud je stolice ok tak bych to resila tak, ze bych proste nesla zpusoby jak ho uklidnit, treba nosit v klubicku, nebo v satku, skakat na mici, delat s nim drepy, proste cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
12.12.15 08:01

Klid prosím tě:) obě děti byli/jsou na UM a oba chodili/chodí tak jednou za 2-3 dny. Na UM to tak prostě může být.. časem se to srovná..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
12.12.15 08:11

@Neff s kojením je to u nás začarovaný kruh a nechci to už řešit, prostě dokrmuju, pokud přejdem úplně na Sunar, tak holt kojit nebudu. Už jsem se ohledně toho natrápila dost a malý je taky teď spokojenější, teda až na posl.2 dny. Prdí hodně, tak možná, než to ze sebe dostane…uvidíme. Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
12.12.15 09:27

Nam pomohlo pridavat do um laktobacily.Kaka od te doby jak na bezicim pase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama