Kalanchoe z květinářství - co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 18:00
Kalanchoe z květinářství-co dál?

Ahoj holky, jsem teprve začínající zahradnice, nic o pěstování květin nevím, nic znamená nic :oops:. Dnes jsem přinesla z květinářství takovu obdobnou kalanchoi neboli pouštní růži: http://www.sukulenty.estranky.cz/…siflora.html
Ja nacpaná z květinářství v malém květináči, je velká. Takže koupit nový květináč? A sukulentní hnojivo? Mám jet do OBI nebo Bauhaus a říct, že chci sukulentní hnojivo? Co ještě je třeba? Jak velký květináč? Vysoká je 30 cm i s květináče, nízkým, je v něm totálně nacpaná, šířka ccm 45 cm. Má být na zimu v chladu, třeba v předsíni, nebo může být v obýváku, když nebude u topení? Nebo může být u topení? Jakého věku se dožívá? V článku se píše, že si mohu rostlinu ponechat na věčné časy, že ji nemusím množit, jakého věku se asi dožívá? Jak se množí? Něco je v článku, ale jsem z toho zmatená, jsem lak. Nezlobte se na mě, nikdy jsem květiny nepěstovala, nejvýš ve škole a u rodičů zalila květináč :-).Chci se to ale naučit. Budu vděčná za každou radu.Oml.se za anonym, chodí sem známí a smáli by se mi co jsem za jelito :oops: Posílám takto kytičku všem a děkuji moc! I za kalanchoi :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 18:32

P. S.Uprostřed se rýsuje něco bílého, asi květy. Ty mám teď přes zimu nechat? Neodřezat, neulámat? Květy samy odkvetou? Děkuji

Ivčis
Závislačka 4073 příspěvků 09.12.17 18:33

Jetsli je v květu tak nepresazovat. Az odkvete tak muzes koupit i číslo větší květináč a presadit ji. Takové kvetiny nemají rádi moc hlíny a nemají rady moc vody. Pak zahnivaji, mají rady chladněji ale světlo. Je malo rostilin které můžou být přímo u topení které jede naplno.

Ivčis
Závislačka 4073 příspěvků 09.12.17 18:35
@Anonymní píše:
P. S.Uprostřed se rýsuje něco bílého, asi květy. Ty mám teď přes zimu nechat? Neodřezat, neulámat? Květy samy odkvetou? Děkuji
Žádnou fotku nevidím.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.17 18:42

@Ivčis foto jsem nevkládala, mám rozbitý mobil. A zalévá se shora? Jsem jeliman, promiň :-).Je mi líto, že je přenacpaná v minikvětináči z květinářství. Je ten levný, jednorázový. Myslíš, že nemohu nakoupit sukuletní substrát a pořádný květináč a přesadit ji tam? Mohu nechat kořeny v původní zemině a dát ji tam i s původní zeminou a přidat nový substrát, v tomhle jednorázovém být nemůže. Mám přidat nějaké hnojivo?
Jak byla v květinářství asi nevhodně skladovaná, trošičku jí zčásto osychaji asi 2 listy, což je prý normální. Je masivní, opravdu velká, není to žádný drobek :-)-
Dekuji ti moc! Jana, zahrádkářská začátečnice :-)

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 21284 příspěvků 09.12.17 19:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem teprve začínající zahradnice, nic o pěstování květin nevím, nic znamená nic :oops:. Dnes jsem přinesla z květinářství takovu obdobnou kalanchoi neboli pouštní růži: http://www.sukulenty.estranky.cz/…siflora.html
Ja nacpaná z květinářství v malém květináči, je velká. Takže koupit nový květináč? A sukulentní hnojivo? Mám jet do OBI nebo Bauhaus a říct, že chci sukulentní hnojivo? Co ještě je třeba? Jak velký květináč? Vysoká je 30 cm i s květináče, nízkým, je v něm totálně nacpaná, šířka ccm 45 cm. Má být na zimu v chladu, třeba v předsíni, nebo může být v obýváku, když nebude u topení? Nebo může být u topení? Jakého věku se dožívá? V článku se píše, že si mohu rostlinu ponechat na věčné časy, že ji nemusím množit, jakého věku se asi dožívá? Jak se množí? Něco je v článku, ale jsem z toho zmatená, jsem lak. Nezlobte se na mě, nikdy jsem květiny nepěstovala, nejvýš ve škole a u rodičů zalila květináč :-).Chci se to ale naučit. Budu vděčná za každou radu.Oml.se za anonym, chodí sem známí a smáli by se mi co jsem za jelito :oops: Posílám takto kytičku všem a děkuji moc! I za kalanchoi :kytka:

Já mám tři pouštní růže, už jsou velké, mám je přes 10 let a ted zrovna jsou v období vegetačního klidu a odpočívají a shodily listy.
Bydlí v pokoji, kde přes den netopím a jde jim tam hodně sluníčka.
Přes zimu je zalívám minimálně, opravdu stačí jen občas svlažit kořeny.
Zalévají se zvrchu.
Mám je v hlíně pro kaktusy a sukulenty.

Ta Tvoje má nejspíš ze skleníku jiný rytmus, jinak by nekvetla, tak bych ji přesadila, přestože nemá přesaz. období do suché hlíny.(měla bych strach, aby neměla plesnivé kořeny z obchodu - stalo se mi to už u pár kytek).
Nechala bych ji na sluníčku, nee přímo u topení a to zalévání bych postupně omezovala, aby se srovnala. Pak nejspíš poshazuje nějaké listy.
Na jaře, až bude víc sluníčka a teplo, tak začne obrůstat a bude se zalívat mnohem víc.
Přes léto může sedět na balkoně anebo na zahradě.

Pokud by sis chtěla pořizovat víc sukulentů, tak nejlepší je koupit je v létě na nějaké kaktusářské výstavě přímo od pěstitelů, já jsem si jezdila i k nim do skleníků.
Bývají odolnější než ty ze supermarketů… ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >