Kalibrace teploměru - body comfort BC 07

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
blogmamy
Neúnavná pisatelka 16908 příspěvků 07.10.14 12:49
Kalibrace teploměru-body comfort BC 07

Ahoj všichni :mavam:
zakoupila jsem si dle pozitivních recenzí infra teploměr body comfort BC 07, ale v návodě píšou, že není potřeba nastavovat ani upravovat před měřením, jenže včera jsem byla na pohotovosti s dcerou a měla ho tam jedna maminka a říkala, že se musí zkalibrovat s jiným teploměrem, bohužel nevím jak to myslela ani jak se to dělá :oops: poradíte někdo prosím? :kytka:

Reakce:
PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 12:53

@Hejhulka25 Ahoj taky mame tento teplomer a je to fakt, musi se zkalibrovat s normalnim teplomerem. Jak to je napsane v navode. neni to nic tezkeho :-) musis se nejprve zmerit tim obyc. teplomerem a pak tim digit. a podle rozdilu teploty to nastavit. Ale ja kdybych mohla tak ho hodim oknem, je to šunt snad nejvetsi… Absolutne nespolehlivy. Jeden den jsem ho nakalibrovala tak meril celkem ok, druhy den uz zas uplne spatne. a u ditete ktere ma horecku je to pak problem…

blogmamy
Neúnavná pisatelka 16908 příspěvků 07.10.14 12:57
@PeBe24 píše:
@Hejhulka25 Ahoj taky mame tento teplomer a je to fakt, musi se zkalibrovat s normalnim teplomerem. Jak to je napsane v navode. neni to nic tezkeho :-) musis se nejprve zmerit tim obyc. teplomerem a pak tim digit. a podle rozdilu teploty to nastavit. Ale ja kdybych mohla tak ho hodim oknem, je to šunt snad nejvetsi… Absolutne nespolehlivy. Jeden den jsem ho nakalibrovala tak meril celkem ok, druhy den uz zas uplne spatne. a u ditete ktere ma horecku je to pak problem…

aha :? no a nemohla bys mi to vysvětlit polopatě? v návodě toho totiž moc není :( mě měří celkem dobře, teď jsem to zkoušela, ale je fakt, že není zkalibrovaný, tak bůh ví jak měří :lol:

blogmamy
Neúnavná pisatelka 16908 příspěvků 07.10.14 13:04

Doslova se mi tu píše: tento teploměr je nastavený a nakalibrovaný již z výroby tak, že není potřeba dalšího nastavování, regulace a podobně :think:

PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 13:07

@Hejhulka25 jeejda :-D ti to asi nebudu umet vysvetlit :-) Pokud jsi mela napr.na obyc teplomeru teplotu 37,2 a na digitalnim treba 36,6, tak je rozdil v tech teplomerech 0,6 stupnu. A to nastavis tak, ze na teplomeru digi zmacknes tlacitko MODE a to tolikrat nez tam budes mit F3, az tam budes mit F3 tak mackej sipky, musis vyzkouset kterou a taky do te doby dokud tam nenatukas ten rozdil 0,6 stupnu. Pak se s nim zmer a jak ti ukaze spravne tak je to ok :-) Pochopilas? :-D

PeBe24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 13:08

@Hejhulka25 no a meri ti uplne stejne jak ten obyc?

blogmamy
Neúnavná pisatelka 16908 příspěvků 07.10.14 13:11

Aha tak to jsem udělala, díky :) no právě, že měří s odychlkou asi 0.3 od digi v zadečku, což přijde vzhledem k podmínkám dobré :think: ale já mám doma marodů teď 5 a musím říct, že tohle je super, obejdu je a pípnu, u dvou z nich to řvalo, že měly holky 37 a 37.5, tak když to bude takto vysoko, tak přeměřím stejně radši, ale pokud to ukáže 36.8 a jsou studené, tak to beru jako ok :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >