Kalíšek a kvasinková infekce

Anonymní
26.5.20 21:32

Kalíšek a kvasinková infekce

Ahoj, je možné používat menstruační kalíšek, pokud léčím kvasinkovou infekci? Na internetu se píše, že je to bezpečné, psala jsem i svojí doktorce, ta mi ale odpověděla, že kalíšek je mimo její lékařské doporučení. Teď nevím jestli to myslela jakože vhodný není nebo že mi nemůže říct jestli ano nebo ne. Vložky jsou pro mě nevhodné - cítím se v nich špatně a ještě ke všemu jsou nehygienické, přesto jsem je doteď kvůli léčbě používala. Zajímá mě vaše zkušenost, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21522
26.5.20 21:42

Zkus menstruacni kalhotky Snuggs. Uz tu na ne taky byla diskuse. Ja je mam a zrovna jak jsem od brezna doma na home office, tak si je nemohu vynachválit a dokoupim si další… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6482
26.5.20 21:42

Nepoužívala bych ho. Za prvé bych ho tam ani nedostala, chcípla bych bolestí. Za druhé frnda potřebuje dýchat. A musela bys ho vyvařovat každej den. Možná i několikrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 21:47

Dle mého názoru by měl. byt kalíšek ok. Jen ho musíš často vylevat a mít 100% hygienu, nejlépe mít dva a nastridacku při výměně vyvarovat. Rozhodně lepší než tampony a vložky, kde se to drží právě v těch problematických místech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 21:48

@Tableta a víš vůbec, jak kalíšek funguje a kde je umístěný? Neboj „frnda“ může dýchat i když ho používáš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
26.5.20 21:48

Mne třeba kalisek nevyhovoval vůbec, naopak mi desne vadil, vadila mi manipulace, necitila jsem se v nem prijemne a když srovnam kalisek a o. b. tampony, tak teda zlate tampony…

@Mia25 ja prave po kalisku mela problém s prirozenym prostredim, vysadila jsem ho a mela klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 21:51

@Hanka1 pri infekcích jsou ale tampony absolutně nevhodné. Nasákne se ti tam ta bělená buničina(bo čeho to je) a zůstane ti vevnitř vlhkost a odpadní krev 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 21:53

@Hanka1 jo každý to má jinak, u kalíšku je potřeba stoprocentní hygiena protože tam dáváš to samé co vytahnes a ne nový sterilní tampon…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
@Mia25 píše:
@Hanka1 pri infekcích jsou ale tampony absolutně nevhodné. Nasákne se ti tam ta bělená buničina(bo čeho to je) a zůstane ti vevnitř vlhkost a odpadní krev 8)

ja netvrdim, ze se mají používat při infekcích. Ja jenom pisu, ze kdybych si mela vybrat kalisek a tampony, tak po vyzkouseni kalisku beru jednoznacne tampony.

Zakladatelce jsem radila menstruacni kalhotky Snuggs. Ja jsem s nima na vysost spokojena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1910

Větu od doktorky bych pochopila tak, že kalíšky nedoporučuje obecně. Já znám holku, co trpiva na kvasinky a kalíšek si nemůže vynachválit. Ono se může zdát, že je to nehygienicke a nedycha to, ale zase ta krev stece do kalisku a není v kontaktu se sliznici ani s kůží. :nevim: tampony a vložky o moc hygienictejsi nejsou. Všechno záleží na způsobu použití - častá výměna, hygiena při výměně, u kalisku navíc cvik (Jestli to budeš zkoušet, nevzdavej to hned, kdyby ti to nejdřív nešlo. Chce to ten cvik, typ kalíšku, který ti sedne, a správnou velikost.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
26.5.20 21:54
@Mia25 píše:
@Hanka1 jo každý to má jinak, u kalíšku je potřeba stoprocentní hygiena protože tam dáváš to samé co vytahnes a ne nový sterilní tampon…

mne nevyhovoval a když jsem ho po ctyrech, mozna peti cyklech konecne vyhodila a vratila se k o. b. tamponum, tak jsem se nemusela lecit Femigelem a jogurtem a prirozene prostředí jsem mela hned zpatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 21:55

@Hanka1 já nad nemá uvažuju, můžu otázku? Stačí jedny, nebo je potřeba více? Když to bereš jen jako pojistku? Na kalíšek jsem už dozrála ale nad kalhotkami zatím pořád přemýšlím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20287
26.5.20 21:56
@Anonymní píše:
Ahoj, je možné používat menstruační kalíšek, pokud léčím kvasinkovou infekci? Na internetu se píše, že je to bezpečné, psala jsem i svojí doktorce, ta mi ale odpověděla, že kalíšek je mimo její lékařské doporučení. Teď nevím jestli to myslela jakože vhodný není nebo že mi nemůže říct jestli ano nebo ne. Vložky jsou pro mě nevhodné - cítím se v nich špatně a ještě ke všemu jsou nehygienické, přesto jsem je doteď kvůli léčbě používala. Zajímá mě vaše zkušenost, děkuji.

No, asi budeš muset vyzkoušet. Z hlediska hygieny a materiálu by to mělo být ok. Ale jestli ti to bude sedět, to je asi individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21522
26.5.20 21:58
@Mia25 píše:
@Hanka1 já nad nemá uvažuju, můžu otázku? Stačí jedny, nebo je potřeba více? Když to bereš jen jako pojistku? Na kalíšek jsem už dozrála ale nad kalhotkami zatím pořád přemýšlím :mrgreen:

ja si na zkousku koupila jedny. Na noc jsem je preprala a rano opet použila. Po cyklu jsem je normalne hodila do pracky s cernym pradlem, jen bez avivaze a susicky. Po první menstruaci, kdy jsem v breznu byla na home officu diky Covidu jsem si objednala dvoje další, abych mela i na noc a na druhy den…

Neter teenager je vyzkoušela a byla z nich nadsena, ze ted segra objednala ten vyhodny balicek po trech kusech. Ono není to nic levného, ale třeba k pekne podprsence jsem si koupila kalhotky do sady ve stejne cene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.5.20 22:03

@Hanka1 díky, možná do nich taky půjdu. Nejdřív jsem si říkala co je to za blbost kalhotky namísto vložky ale pomalu to začínám chápat, asi stárnu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat