Reklama

Kalkulačka výživného, rozhodne soud stejně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 19:40
Kalkulačka výživného, rozhodně stejně soud?

Maminky samoživitelky. Ráda bych věděla jak moc se liší skutečné výživné od internetové kalkulačky. Na netu jsem si vypočítala, že by mi měl chlap platit 4100,– výživné na jedno dítě, máme spolu dvě děti. Tuto částku chci napsat do návrhu soudu. Mám strach aby soud nedozhodl nějak hodně málo třeba 1500,– na jedno dítě. S otcem dětí se domluvit nedá… Děkuji za odpovědi na položenou otázku. Odpovědi typu, že jsem vyžírka, která chce hodně peněz nemusíte ani psát, to je jasné.

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8750 příspěvků 23.08.18 19:46
@Anonymní píše:
Maminky samoživitelky. Ráda bych věděla jak moc se liší skutečné výživné od internetové kalkulačky. Na netu jsem si vypočítala, že by mi měl chlap platit 4100,– výživné na jedno dítě, máme spolu dvě děti. Tuto částku chci napsat do návrhu soudu. Mám strach aby soud nedozhodl nějak hodně málo třeba 1500,– na jedno dítě. S otcem dětí se domluvit nedá… Děkuji za odpovědi na položenou otázku. Odpovědi typu, že jsem vyžírka, která chce hodně peněz nemusíte ani psát, to je jasné.

ty kalkulačku jsou pouze doporučující, ale tak nějak předběžně by to mělo být. Jde o to, jestli do ní zadáš ty stejné údaje, co soud -) jestli bude mít soud stejný náhled na příjmy a výdaje. Taky se už mimo kalkulačky zohledňují nestandartní výdaje, třeba na léky atd…

TMana
Kecalka 423 příspěvků 23.08.18 19:47

Mám zkušenost, že to řeší soud od soudu jinak.

terinka4444
Hvězda diskuse 66508 příspěvků 23.08.18 19:48
@Anonymní píše:
Maminky samoživitelky. Ráda bych věděla jak moc se liší skutečné výživné od internetové kalkulačky. Na netu jsem si vypočítala, že by mi měl chlap platit 4100,– výživné na jedno dítě, máme spolu dvě děti. Tuto částku chci napsat do návrhu soudu. Mám strach aby soud nedozhodl nějak hodně málo třeba 1500,– na jedno dítě. S otcem dětí se domluvit nedá… Děkuji za odpovědi na položenou otázku. Odpovědi typu, že jsem vyžírka, která chce hodně peněz nemusíte ani psát, to je jasné.

Jsi pobavila :mrgreen: ještě jsi zapomněla napsat, že to potřebuješ na kadeřníka, nehty a kosmetiku :mrgreen:
teď vážně, záleží na soudci, pokud ti vyšlo, že má platit 8000 na děti, tak k tomu má slušný plat, ne? Takže 1000 je nereálné. Říká se, že máš psát víc, že soudci dávají o trochu méně, než požaduješ.
Kolik má příjem? Má ho pravidelný? Doložitelný?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 20:32

Známý podle tabulek má platit 6 tis na 1 dítě, ZŠ. Ale soud mu dal platit 10 tis.

stinga
Závislačka 3425 příspěvků 10 inzerátů 23.08.18 20:37

u nás soud chce, aby se rodiče dohodli a když se nedohodnou, odročí stání :zed:

Monchichik
Závislačka 4114 příspěvků 23.08.18 20:41

@stinga to je vtipný, to by se asi nemuseli soudit, když by se byli schopní dohodnout,ne? a s někým se fakt nedohodneš, to to může odročovat do aleluja :zed:

TMana
Kecalka 423 příspěvků 23.08.18 20:43
@Anonymní píše:
Známý podle tabulek má platit 6 tis na 1 dítě, ZŠ. Ale soud mu dal platit 10 tis.

Jakože jsou náklady na jedno díte 20tis?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 20:45
@TMana píše:
Jakože jsou náklady na jedno díte 20tis?

A proč máš pořád pocit, že oba rodiče vždy pečují stejně a oba rodiče mají po rozchodu stejnou životní úroveň? A jinak ano, pokud oba rodiče berou kolem 80 tis., tak náklady na dítě kolem 20 v pohodě mohou být.

Monchichik
Závislačka 4114 příspěvků 23.08.18 20:48

@TMana Dítě se má podílet na životní úrovni rodičů, tak je asi vysoká. Nikdo nic neříká o nákladech. Alimenty můžou být i v desetitisících.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 21:37
@Anonymní píše:

Podle kalkulačky má otec platit cca 2200-3000 na jedno dítě.Soud odklepl 1500 korun.Takže asi tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 21:42

Ex bere cca 1500,– Eur. K tomu je v dubnu a listopadu na Úřadu práce to má cca 1200,– Eur. Pracuje a žije v jiném státě EU, je to Čech. Takže mám do návrhu napsat třeba 4600,– ? Zakladatelka

_0812_
Kecalka 467 příspěvků 23.08.18 21:54
@Anonymní píše:
Ex bere cca 1500,– Eur. K tomu je v dubnu a listopadu na Úřadu práce to má cca 1200,– Eur. Pracuje a žije v jiném státě EU, je to Čech. Takže mám do návrhu napsat třeba 4600,– ? Zakladatelka

Jak často vidí děti? Jestli párkrát za uherák napiš si na jedno dítě 5000 a uvidíš. Počítej spíš méně, tak radši nadhod víc a když dá soud méně tak aspoň budeš přibližně na částce, kterou chceš mít

zoidberg
Extra třída :D 11450 příspěvků 23.08.18 22:18

Na mé děti navrhli výživné cca 2 % z platu ex. Nikdy nevíš co vymyslí. Neexistuje jasný vzorec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 22:40

Já teprve vše zařizuji. Počítám, že děti uvidí v dubnu a listopadu. Na víkend.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama