Kaloba a zhoršení stavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kudrnata Bara
Kecalka 104 příspěvků 31 inzerátů 19.01.19 19:48
Kaloba a zhoršení stavu???

Ahoj všichni. Mám 3 leteho syna. Od miminka trpí na laryngitydy. Před půl rokem mu vyndali i nosní mandli která byla veliká a fungovala opačně než měla. Do vánoc byl klid. Po vánocích začal pokaslavat, rýma, +- 3 týdny, kdy se zlepšil a zhoršil. Dávala jsem sinupret, stodal.. Do nosu sterimar, a na noc ditustat a někdy fenistil. V pátek, včera jsem byla u pediatra, ať ho raději poslechne a vše ok. Průdušky i plíce čisté. Doporučil Kalobu pro zarudnutí krku a na ten kašel.. No a hle v noci začal štekave kaslat. Takže klasika, okno dokořán, hlavu nahoru, napít, pustenej zvlhčovač.. Tak nějak přežil do rána kdy už nemluvil a dost špatně dýchal, máme čípky od doktora pro tyhle případy takže ho dostal a dost pookřal. Nicméně kašle pořád dost. Mohla ta Kaloba ten stav zhoršit? Nevím zda ji mám dávat dál.. Uvidím co bude v noci, ta většinou rozhodne. Děkuji za případné reakce.

Reakce:
anahry
Kecalka 371 příspěvků 19.01.19 20:01

Já si myslím, že zhoršit stav nemohla. Ale já na ni nedám dospustit. Má však jeden háček - musí se nasadit už při prvních příznacích nemoci, jinak bys jí pak musela dávat v mnohem větších dávkách a toho už bych se bála.

kudrnata Bara
Kecalka 104 příspěvků 31 inzerátů 19.01.19 20:10

A když už jsem ji dávat začala, mám pokračovat? Třeba týden? Samozřejmě zajdu k doktorovi, pokud se malej nezlepší. Dekuju

bublinek
Kelišová 5353 příspěvků 19.01.19 20:35

Já kalobu taky pro holky užívám, dá se říct, že jako prevenci, dithiaden mi doporučila dr.

Pimperelle
Kecalka 184 příspěvků 19.01.19 20:39

Syn se po kombinaci Kaloba + antibiotika silně osypal.

kudrnata Bara
Kecalka 104 příspěvků 31 inzerátů 19.01.19 20:52

Tak já nevím no.. Dostal na noc čtvrtku prothazinu spí od 20hid a teď tak šíleně kaslal, až bych řekla že si ublinkl a s polknul to.. A začal plakat.. Dala jsem mu napít a spí dal.. Ale jde z toho hrůza. Achjo :(

anahry
Kecalka 371 příspěvků 19.01.19 23:18

Hele, já už bych jí asi nedala. Jak jsem psala výše, v uvedeném dávkování už mu moc nepomůže. U dospělého není problém dávku zvýšit, ale u dítěte bych to neriskovala. Vím, jak je to nepříjemné. Já jsem takhle s malým chodila v noci venku, když mrzlo, aby mohl vůbec dýchat. Pak jsem ho sebrala a jeli jsme na pohotovost. Tam nám dali taky čípek, který hodně pomohl. Teď, když na něj něco leze hned dám Kalobu a za dva dny dobrý.

kudrnata Bara
Kecalka 104 příspěvků 31 inzerátů 20.01.19 03:47

Právě za sebou máme další záchvat laryngitydy. Pozvracel se, štekal. Volala jsem na pohotovost, dala jsem mu zase čípek, poslední. Zabral. Spí. Ale trvalo to.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >