Kalorické tabulky a večerní hlad - přidat kalorie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaktusik
Kecalka 249 příspěvků 09.05.18 23:21
Kalorické tabulky a večerní hlad - přidat kalorie?

Potřebovala bych radu od někoho, kdo se vyzná v počítání kalorií :)
Plánuji si jídelníčky podle kalorických tabulek, už jsem něco málo zhubla. Výpočty příjmů jsem dělala podle několika kalkulaček a návodů a v jídelníčku mi převládají zdravé potraviny.
Jím 1650kcal denně. Přes den mi to stačí, snídaně jsou na mě velké až až, svačiny jím, když mám mírný pocit hladu, to samé večeře. Večeřím kolem 19:30 - 20:00 hod a spát chodím kolem půlnoci.
Skoro každý den ale mívám zhruba od 22 hodin hlad. O ten pocit mi nejde, to zvládnu, ale bojím se, že si tím zpomalím metabolismus.
Jak to ale vyřešit? Přidat trochu kcal? Nebo nechat stejný počet, ale ubrat trošku jinde a přidat to do večeře? Nebo později večeřet? To ale zase budu mít hlad mezi odpolední svačinou a večeří.

Přesný bazální metabolismus bohužel neznám, podle kalkulaček 1550-1600 kcal. Plánuju jít na Inbody, ale až zhruba za měsíc a do té doby bych ten hlad ráda nějak vyřešila :)
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

Pidulka1991
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 09.05.18 23:36

@kaktusik co veceris??

Limi123
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 09.05.18 23:52

Mam to tak take, kolem 22h si dam jeste 100 az 150g Hollandie nebo jablko. Kdyz je hlad velky, tak oboje. Nejdriv bych to zkusila tak, aby ses vesla i s druhou veceri do stavajiciho prijmu a kdyby ne, tak bych o to navysila ten celkovy prijem.

Nebo dobra druha vecere, co zasyti, je tycinks Ketofit. A chutna fakt dobre.

kaktusik
Kecalka 249 příspěvků 09.05.18 23:52

Nejčastější večeře:
1. 1 míchané vejce s mraženou zeleninou a šunkou, k tomu plátek celozrnného chleba (kupují žitný nebo žítno slunečnicový)
2. Celozrnny chléb, zerve, krůtí šunka, sýr, zelenina (např. Kedlubna, rajčata)
3. Směs listových salátů, restovana kuřecí prsa, k tomu kousek chleba
4. Zapečený lilek plněný sunkou, rajčaty a light mozzarellou

Večeře mám většinou kolem 400 kcal, někdy míň, kdyz mám např. V 17:00 větší svačinu, tak pak v 19:30 večeři jen kolem 300 kcal.

kaktusik
Kecalka 249 příspěvků 09.05.18 23:53
@Pidulka1991 píše:
@kaktusik co veceris??

Limi123
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 09.05.18 23:55

Jinak i ve Jste to, co jite doporucovali druhou veceri. Na Inbody jsem byla, podle vice zdroju jsem mela mit prijem cca jako ty. Inbody mi doporucoval jeste o neco nizsi. Ale nakonec jsem hubla i s prijmem o neco vyssim. Hlad bys mit nemela, zpomaluje metabolismus.

adriana24
Závislačka 2992 příspěvků 10.05.18 01:41

@kaktusik a co zkusit v tech 22 tvaroh? ten dost zasyti a neni po nem hlad

lachtanice86
Závislačka 4685 příspěvků 10.05.18 06:25

Mně vyzivovy poradce říkal na druhou večeři tvaroh

aiwwa
Extra třída :D 12270 příspěvků 10.05.18 06:33

Jak píšou holky, dala bych si tvaroh, jogurt nebo třeba kefír, ten zasytí a navíc ti dodá i lactobacily. Ovoce bych si na noc nedávala.

P4ja
Závislačka 3490 příspěvků 10.05.18 06:48

Já si dávám to, co píšou holky…tvaroh, kousek cihly, jogurt a doplňuju zeleninou. Ovoce nee.

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 10.05.18 07:28

Holky tohle si šéfujete jak? Zjistíte kolik máte mít spotřebu kalorií a kolik má která potravina a podle toho počítáte a jíte? A ty čísla, která jsou právě pro vás získáte jak a kde? To poví jen poradce? Proč zrovna 1650 kcal?

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 10.05.18 07:32

Já jím zdravé věci na 90%. Nejím: jiné než celozrnné pečivo, uzeniny, tučné, smažené, sladké. Piju čaje a nebo vodu. Nejím večer, nemám hlad, ovoce dopoledne, zelenina zbytek dne. Jím luštěniny, ryby, kuře, hovězí, kvalitní šunku, kotyč, vejce, tuňáka…bla bla bla…cítím se fajn, ale váha mi už stagnuje delší dobu a já bych tak ty 3-4 kg chtěla shodit ještě. Neptejte se prosím na sport. :oops: CHodím pěšky a jezdím na kole. Tak třikrát týdně se hodně protahuju.

kaktusik
Kecalka 249 příspěvků 10.05.18 07:48

Děkuju za reakce :) samotný tvaroh nejsem schopná jíst, musím tam mít banán, trošku medu nebo podobně, takže to večer asi neklapne. Ale zkusím ten kefír :)

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 10.05.18 07:57
@kaktusik píše:
Děkuju za reakce :) samotný tvaroh nejsem schopná jíst, musím tam mít banán, trošku medu nebo podobně, takže to večer asi neklapne. Ale zkusím ten kefír :)

A co třeba s tím žitným chlebe. Do tvarohu dát pažitku, papriku, česnek, jarní cibulku, šunku…a zbaštit jako pomazánku na chlebíku?

kaktusik
Kecalka 249 příspěvků 10.05.18 08:15
@kontramatka píše:
Holky tohle si šéfujete jak? Zjistíte kolik máte mít spotřebu kalorií a kolik má která potravina a podle toho počítáte a jíte? A ty čísla, která jsou právě pro vás získáte jak a kde? To poví jen poradce? Proč zrovna 1650 kcal?

Buď se zaregistruj do Kaloricketabulky.cz nebo do jejich aplikace, tam zadas údaje o sobě a vyjede ti, kolik máš sníst. Nebo si můžeš najít na internetu kalkulačky bazálního metabolismu (to je úplný minimum, který tělo potřebuje k základním životním funkcím) a pak si podle toho můžeš spočítat svůj příjem na základě denní aktivity a cíle zhubnout. Jsou na to zase kalkulačky a taky návody na YouTube, podle nich jsem to dělala já.
Nebo jdi na Inbody, to by mělo být nejpřesnější. Je to přístroj podobný váze, mají ho ve větších fitkach a jeho měření by mělo být hodně přesné. Spočítá ti ten bazální metabolismus a doporučený příjem a ty si pak podle toho můžeš stanovit bílkoviny, cukry a tuky a hlídat si to v těch kalor. Tabulkách.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama