Kalorické tabulky - po jak dlouhé době šly kila dolů?

1105
9.1.20 23:22

Kalorické tabulky -po jak dlouho šly kila dolů?

Ahoj, chci se zeptat, poprvé v životě jsem se pustila do vážněji míněného hubnutí. Výška 174, váha 78,9, otřesné je hlavně břicho, zbytek ujde:D Začala jsem okolo 27.18, tj. cca před 14 dny, najela jsem na kalorické tabulky - zapisování. Většinu dnů, cca 10 z nich, se mi dařilo mít je „zelené“, což pro mě byla velká změna jídelníčku, hlavně mě překvapuje, jak rychle a nevinně člověk vyčerpá povolené tuky. K tomu jsem dostala od Ježíška:) krokoměr, tak si hlídám buď 10 000 kroků denně, nebo aspoň 8000 + cca hodina na rotopedu s hlídáním tepové frekvence. Ten rotoped mi vyjde tak 2×-3× týdně a těch kroků je také o hodně víc, než jsem dělala dosud. No, ale váha si zatím zarputile ve stejnou denní dobu opakuje svých 78,9. Máte nějakou zkušenost, kdy se to hne? Vždy jsem četla, že holky, co nikdy v životě nedržely žádné dramatické diety, což já jsem, a s větší nadváhou (což si myslím, že také mám, chtěla bych okolo 67 kg) zezačátku hubou výborně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.1.20 00:31

Tabulky fungují opravdu skvěle, já díky nim v kombinaci s cvičením shodila 12 kg za 3 měsíce

• Citovat
  • Nahlásit
1105
10.1.20 00:56
@Anonymní píše:
Tabulky fungují opravdu skvěle, já díky nim v kombinaci s cvičením shodila 12 kg za 3 měsíce

Akorát jednu věc moc nechápu, ty to budeš vědět. Jde o spojení tabulek a sportu. Mám nějakou vypočítanou hodnotu příjmu kalorií, abych hubla, je to okolo 1400 kcal. Člověk by měl být v energetickém deficitu, aby hubl, a já mám někde okolo těch 1400 spočítaný bazální metabolismus. Takže podle mě když 1400 sním, hubnout bez pohybu nebudu, když taky 1400 jen vydám. Proto cvičím, ale po každém zaznamenaném cvičení se mi semaforky zase dostanou příliš nízko a jakoby mě to nutí cvičení, dojíst'. Proč, když jsem si nastavila jako cíl hubnutí a deficit je tedy žádoucí? Je mi jasné, že když cvičím hodně, musím ten den o trochu víc přijmout, aby nebyl deficit obrovský a nezpomaloval se metabolismus; ale ty tabulky jako by mě nutily dojíst celý deficit…což je při hubnutí nesmysl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
10.1.20 01:01

Jestli máš danou váhu déle než dva roky (orientačně, je to individuální), tak to skutečně může trvat déle, tělo je navyklé a snaží si tu váhu udržet, to nesouvisí se stylem hubnutí. Mně taky třeba pomáhá nedělat každý den to samé cvičení, tj. jeden den hodně a druhý třeba nic… Nebo každý den přidávat nějaký ten km, a po pěti dnech zase od začátku… Nedržet stejnou hladinu aktivity (to je sice bezva na fyzičku, ale hubnutí to zpomaluje). Jinak obecně lidem, kteří hubnou pomaleji může chybět jód a selen, tak na to taky třeba mrknout, jestli toho máš ve stravě dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
10.1.20 03:29

Ahoj, já behala 3 krát tydne 12 kilometrů. Do toho jsem Chodila max 2 krát týdně na rychlochuzi s holkama stejnou trasu. Doma cvičila podle Ladylab - hodinu. Kaloricke tabulky jsem taky měla staženy a stalo se málo kdy, že jsem splnila zelenou diky téhle aktivitě. Zhubla jsem za pul roku 8 kilo. Mě to šlo hodně pomalu dolů teda byla jsem nešťastná, ze tolika cvičím a nejde to. Záleží jaký tuky jíš, jestli zdrave nebo ty nezdravé. Já vynechala i sladkustky. Výdrž ještě, nedávej to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 03:52
@Rezii píše:
Ahoj, chci se zeptat, poprvé v životě jsem se pustila do vážněji míněného hubnutí. Výška 174, váha 78,9, otřesné je hlavně břicho, zbytek ujde:D Začala jsem okolo 27.18, tj. cca před 14 dny, najela jsem na kalorické tabulky - zapisování. Většinu dnů, cca 10 z nich, se mi dařilo mít je „zelené“, což pro mě byla velká změna jídelníčku, hlavně mě překvapuje, jak rychle a nevinně člověk vyčerpá povolené tuky. K tomu jsem dostala od Ježíška:) krokoměr, tak si hlídám buď 10 000 kroků denně, nebo aspoň 8000 + cca hodina na rotopedu s hlídáním tepové frekvence. Ten rotoped mi vyjde tak 2×-3× týdně a těch kroků je také o hodně víc, než jsem dělala dosud. No, ale váha si zatím zarputile ve stejnou denní dobu opakuje svých 78,9. Máte nějakou zkušenost, kdy se to hne? Vždy jsem četla, že holky, co nikdy v životě nedržely žádné dramatické diety, což já jsem, a s větší nadváhou (což si myslím, že také mám, chtěla bych okolo 67 kg) zezačátku hubou výborně…

Týjo co bych za to dala mít 80.. A to jsem o 10 cm menší :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
10.1.20 06:59
@Rezii píše:

Idealni je se jit nekam poradit, protoze KT maji jeden vzorec, ale ten nemusi sedet na vsechny. Stejne jezdeni podle tepu, kdyz nevite kde je vas aerobni prah. Kazdopadne jezdit tak at se nezadychate, at muzete za jizdy mluvit bez lapani po dechu a jezdit minimalne hodinu, jinak je ten efekt nizsi. Kroky super.

Stravovani je dobre drzet na 100%, primzatezi jist vice. A nenechat hidnoty v KT padnout na 50%. Ale je dulezite co a kdy, podil vidite v KT ok. Ale intak neni energie jako energie a neni sacharid jako sacharid. Vyvarujte se jednoduchym cukrum sladkosti, koblihy, vino, pivo, ovoce ma tez cukry a jezte je v prvni polovine dne. Jezte komplexni sacharidy ( vlocky, kukuricne lupinky s mlekem…). Pri sportu jezte nebo hned po nem. Ale vecer uz bych nejedl. Vecerte variace zeleninovych salatu. Mate hlad v noci, snezte mrkev a rajce. Ale radeji vyhledejte nekhoo, kdo vam rekne jasne co spatne delate. Casta chyba ovoce vecer, zdrave tak hubnu. Ukladate cukry a telo uz nema vydej je spalit, v noci pretvori na tuky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
10.1.20 08:02
@Rezii píše:

No, krapet to švindluje. Jedna subjektivní zhodnocení - občas zapomeneš bombon, vybereš nižší kalorickou hodnotu potraviny ( je tam více možností) a další - kaloričké tabulky brutálně nadhodnocují pohyb. Kdybych sežrala to, co mi tam píšou, že můžu, tak jen jim jim jim, protože hodně sportuji. Počítám si tak polovinu toho, co píšou.
Ale jinak, pokud jsi se do ted nehýbala, jdou ti nahoru i svaly, takže bych to nebrala tragicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
10.1.20 08:03
@Lucie.Kusa píše:
Ahoj, já behala 3 krát tydne 12 kilometrů. Do toho jsem Chodila max 2 krát týdně na rychlochuzi s holkama stejnou trasu. Doma cvičila podle Ladylab - hodinu. Kaloricke tabulky jsem taky měla staženy a stalo se málo kdy, že jsem splnila zelenou diky téhle aktivitě. Zhubla jsem za pul roku 8 kilo. Mě to šlo hodně pomalu dolů teda byla jsem nešťastná, ze tolika cvičím a nejde to. Záleží jaký tuky jíš, jestli zdrave nebo ty nezdravé. Já vynechala i sladkustky. Výdrž ještě, nedávej to ;)

No, to je právě to, když chceš hubnout a hodně sportuješ, tak se nemůžeš dostat ani na zelenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 08:41
@Anonymní píše:
Týjo co bych za to dala mít 80.. A to jsem o 10 cm menší :zed:

tak tohle nejde srovnávat, já jsem na tom byla podobně jako zakladatelka - 172 cm a 79 kg. A teda díky ne úplné proporcionalitě těla ta postava vypadala fakt děsně (ani teď to není žádná hitparáda). Štíhlé nohy, žádný zadek, břicho a boky pěkně nařasené a k tomu takový ty machňácký ruce. Fakt lahůdka. Radši bych měla zadek jak štýrskej valach, to alespoň vypadá žensky.

Jinak k tématu: já teda kalorické tabulky nepoužívala, načetla jsem si co kdy jíst (i po fyzické aktivitě), omezila jsem chipsy (na 2× týdně místo každý den :lol: ) a taky alkohol. První tři týdny jsem jela na stravě s vyšším podílem bílkovin (obědy ale normální v restauracích, nicméně vždy to nejvhodnější z nabízených variant) k večeři výhradně saláty s masem, míchaná vajíčka se zeleninou, tvarohové pomazánky, doplnila výrazně pitný režim (z jedné sklenky vody denně na 1,7). K tomu poctivě 4× týdně HITT doma a 2× týdně běh. Poslední den odpočinek. Té fyzické aktivity jsem fakt hodně přidala. Dala jsem za 4 měsíce dolů 14 kg, ale první měsíc se nehlo téměř nic. Pak ještě asi 2 kila no a teď po 7 letech jsem na váze 68 kilo, ale držim si to. Takže asi prostě jen vydržet. Obrovským benefitem je daleko více energie.

• Citovat
  • Nahlásit
5325
10.1.20 10:23

Registrovala jsem se 16.1.2019, o týden později jsem měla méně o 0,4 kg, o další týden další 1 kg, za třetí týden dalších 1,9 kg. Takže za první necelý měsíc jsem měla 3,3 kg dole. Ale začínala jsem na vyšší váze a každý je jiný, tak se to nedá tak brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
10.1.20 14:19

@Lama Lama já se na ni dostala ale pomalu. Jsou to vydreny kila který jen tak nenaberu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
24.3.21 18:40

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Nevíte náhodou, jestli, abych hubla, musí být v denním přehledu všechny složky (sacharidy, tuky, bílkoviny..) v zeleném kolečku, to je 100 procent? Většinou se mi nedaří vše splnit, tak jestli mám nějak řešit? :nevim: Samozřejmě hlídám, abych tu stovku nepřesáhla.. děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat