Kam aktuálně v Praze na prvotrimestralni screening

Anonymní
6.1.20 10:38

Kam aktualne v Praze na prvotrimestralni screening

Ahoj maminky/tehulky, prosim o radu, kam v soucasne dobe v Praze na prvotrimestralni screening vzhledem k pristupu, peclivosti,… Pred peti lety jsem v prvnim tehu byla u Apolinare, tehdejsi doktorka me tam poslala a vubec jsem to neresila. Neprislo mi, ze by to odflakli nebo ze by se ke mne chovali spatne. Ted jsem znovu tehotna, mam jineho doktora a ten na tema vhodneho zarizeni vedl sahodlouhy monolog. O Apolinari nemluvil moc hezky, ze to flakaji, nejsou dukladni. Obdobne se vyjadril vlastne i Motolu, Podoli, Thomayerce, Gennetu… :nevim: Naopak vyzdvihoval dve soukroma centra -Profema a ProfiG2, tak jako znelo to, ze jen tady to udelaji dobre. Nechci zpochybnovat kvalitu techto zarozeni, ale trochu mi to zavanelo nejakym „soukromym“ zajmem. Jake mate zkusenosti, treba s tim Apolinarem nebo UPMD nebo prave s temi soukromymi zarizenimi? Je to ve „statnich“ zarizenich nejak zasadne horsi/lepsi?

Predem diky a prosim o anonym, tehu je jeste hodne cerstve. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
6.1.20 10:49
@Anonymní píše:
Ahoj maminky/tehulky, prosim o radu, kam v soucasne dobe v Praze na prvotrimestralni screening vzhledem k pristupu, peclivosti,… Pred peti lety jsem v prvnim tehu byla u Apolinare, tehdejsi doktorka me tam poslala a vubec jsem to neresila. Neprislo mi, ze by to odflakli nebo ze by se ke mne chovali spatne. Ted jsem znovu tehotna, mam jineho doktora a ten na tema vhodneho zarizeni vedl sahodlouhy monolog. O Apolinari nemluvil moc hezky, ze to flakaji, nejsou dukladni. Obdobne se vyjadril vlastne i Motolu, Podoli, Thomayerce, Gennetu… :nevim: Naopak vyzdvihoval dve soukroma centra -Profema a ProfiG2, tak jako znelo to, ze jen tady to udelaji dobre. Nechci zpochybnovat kvalitu techto zarozeni, ale trochu mi to zavanelo nejakym „soukromym“ zajmem. Jake mate zkusenosti, treba s tim Apolinarem nebo UPMD nebo prave s temi soukromymi zarizenimi? Je to ve „statnich“ zarizenich nejak zasadne horsi/lepsi?Predem diky a prosim o anonym, tehu je jeste hodne cerstve. :)

Ja byla v Profeme 2× a byla jsem moc spokojena. S odbornosti jinde porovnat nemuzu, ale prostredi, pristup a poskytnute informace byly pro me dostačující a odchazela jsem spokojena. :) diky prispevku z pojišťovny to ani penezenku nebolelo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
6.1.20 11:01

Byla jsem u Apolináře i v ÚPMD. Spokojenejší sem byla u Apolináře, čekala jsem kratší dobu než v Podolí a hlavně je to zadarmo. V Podolí sem zažila, že tam ty ultrazvuky dělaj mladí doktoři, kteří se teprve učí, kvůli tomuhle jsem tam jednou ležela 45minut, tý mladý doktorce vše trvalo sto let a musela si k sobě zavolat ještě jinou doktorku, jak sem tam dlouho ležela, tak se malý otočil a musela jsem tam kvůli tomu jít ještě jednou v 17.týdnu na potvrzení nosní kůstky. V Podolí sem čekala klidně dvě hodiny na ultrazvuk, u Apolináře sem byla v tomhle těhu dvakrát - jednou sem nečekala vůbec a podruhé tak hodinku a vyšetření trvaly 10-15minut-byl tam vždy zkušený doktor a měl to rychle hotový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
6.1.20 11:33

Byla jsem v Hloubetine (nevim jak se to jmenuje, je to uz 6 let) a pak 2× na Bulovce. Na Bulovce mivaji skluz (treba kdyz Dr musi neco akutne resit na prijmu), ale jinak obe pracoviste v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 12:30

Nejspise tam bude zajem doktora abys sla do soukromeho centra. Slysela jsem resit moji gyndoktorku se sestrou seznam pacientek, ktere odeslala do spolupracujiciho centra (radsi nejmenuji, priplaci se tam) :cert: ja jsem mela screening v motole, byla jsem spokojena, hrazeno kompletne z pojisteni.

• Citovat
  • Nahlásit
1441
9.1.20 23:02

S Gennetem jsem neměla v prvním těhotenství dobré zkušenosti, takže jsem si pro prvosemestrální screening sama vybrala Podolí. V Gennetu bych to díky žádance od doktora kvůli věku měla zdarma, ale já si raději připlatila.

Dovolat a objednat se do Podolí je pěkná pakárna. Taky jsem přišla na řadu asi o hodinu později, než jsem byla objednaná, ale doktorka byla fantastická a pečlivá. Bylo vidět, že má velké zkušenosti. Byla u ní mladší kolegyně na zaškolení, samozřejmě se ptala, zda by si to na mě mohla taky „natrénovat“ a byla moc milá.
Vyšetření trvalo asi 20 minut, bylo hodně podrobné (např. moč v ledvinách) a bylo mi vysvětleno, co a proč měří.

Pozor na jednu věc, na UTZ ve 20. týdnu se lze do Podolí objednat jen v případě, že se tam zaregistrujete k porodu.
V 20tt jsem teda byla na UTZ v Gennetu, taky jsem čekala přes hodinu, ale dost mi vadí jejich přístup k osobním údajům. Doktorka starší, přišla mi pečlivá - nic neříkala a zdálo se, že kontroluje jen mozek, srdce a končetiny. Viditelnost na UTZ mi přišla subjektivně horší (horší přístroj?) a ani ne po 5 minutách jsem byla venku. Zprávu o prvosemestrálním screeningu z Podolí jsem odevzdávala na recepci, kam se pacienti zapisují před vyšetřením. Doktorka tuto zprávu u sebe neměla, takže příště bych ji už nedala z ruky.

Z těchto dvou bych si jednoznačně vybrala Podolí.
Zkušenosti mám z podzimu 2019.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat