Kam až tolerujete kontakty s EX?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mutlice
Kecalka 231 příspěvků 14.12.18 13:45
Kam až tolerujete kontakty s EX

Ahoj všem, zajímá mě váš názor. Budu ráda za názor chlapů. Určitě tady to téma bylo 100 x, ale… Konkrétně u nás – máme s přítelem odlišnou míru tolerance k vztahům s bývalými partnery a občas nám to na toto téma drhne. Chtěla bych vědět, jak to vnímají jiní lidé. Já osobně se všemi bývalými (těmi, kteří byli důležití, byly to dlouhodobé vážné vztahy – v mém případě 3) mám vztahy dobré. Mám na ně kontakt, svátek, narozky, Vánoce, proběhne třeba přání SMS. Jeden je součástí party a známe se léta všichni i s mými příteli, takže ho potkávám jednou za cca 2 měsíce na pivu ve větší společnosti. Můj přítel o něm ví, nemá s tím problém a také jsem je seznámila a on (současný) může kdykoliv jít se mnou, když se někam jde (vánoční večírek např.), je to akce ve více lidech. Ovšem třeba domluvit se s EX a jít s ním na večeři ve dvou nebo do kina, to už mám pocit, že je na hraně a nevyhledávám to. A teď postoj mého současného přítele. Kontakty s EX také udržuje. Beru i to, že občas (opravdu ne často, 1× za půl roku) jde s některou z nich sám ve dvou na víno nebo na večeři. I když sama bych se na „rande“ ve dvou s žádným mým bývalým nedomlouvala, toleruji to. Já žádnou z nich neznám, neseznámil mě, narozdíl ode mě. A před pár dny, když jsem byla na pracovním večírku, jsem dorazila domu kolem půlnoci a doma nikdo. Přítel došel půl hodinky po mě, že byl u jedné té bývalé (byla to taková kamarádka s výhodama – takže ex-milenka spíš) na návštěvě. Ona je singl, má dvě odrostlejší děti. Mě to vytočilo. Předem ani neřekl, že se tam chystá. Prý nevěděl, jak budu reagovat. No naštvaně no, jak asi?… Argumentoval tím, že přeci o nic nejde, že to mají pár let uzavřené, a taky, co si myslím, když tam byly ty děti s nimi v bytě. Mě nejde o to, že bych si myslela, že si tam užívali divokýho sexu (s dětmi za stěnou v pokojíčku u počítače), ale jde mi o to, že tohle je za hranou respektu a nějakého slušného chování k partnerovi, co má doma. Návštěva u exmilenky doma mezi devátou a půlnocí mi přijde prostě už totálně za čárou a řekla jsem rovnou, že toto odmítám tolerovat. On tomu nerozumí, přeci nic špatnýho nedělal a v kuchyni si povídali u vína stejně jako by si povídali, kdyby šli do restaurace. Za mě ale toto přehnal. Přijde vám, že to hrotim, nebo by měl ubrat on? Já dokonce jsem „vychovaná“ tak, že bych si svého EX (o kterém bych věděla, že je zadaný) ani nezvala domů, protože by mi to přišlo nevhodný vůči jeho současné partnerce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 49971 příspěvků 4 inzeráty 14.12.18 13:53

Hele, já jsem tomudle vcelku otevřená, nevadí mi to. Přítel se mi bál třeba říct, že půjde s ex na oběd, prostě pokecat, jak se mají, po 2 letech, co se neviděli. Nemám s tím problém. Kino by mi přišlo asi divný - jako proč. tam už to vnímám spíš o nějakém pomyslném sdílení, než io popovídání, zvědavosti. Pravidšelné setkávání - to asi hodně individuálně - kdyby to mělo nějakou historii, mají společný končíek, setkávali se dávno přede mnou a kvuli mě by to měli utnout, to ne… Doma by mi to přišlo spíš už zvláštní teda…

pikola
Neúnavná pisatelka 19703 příspěvků 14.12.18 13:54

Nemám žádné kontakty s ex, ani manžel. Není důvod.

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 14.12.18 13:55

Ja to citim jako ty a tohle by pro me bylo za hranici tolerantnosti. Proste nepripustne.

Mutlice
Kecalka 231 příspěvků 14.12.18 14:02
@Lama Lama píše:
Hele, já jsem tomudle vcelku otevřená, nevadí mi to. Přítel se mi bál třeba říct, že půjde s ex na oběd, prostě pokecat, jak se mají, po 2 letech, co se neviděli. Nemám s tím problém. Kino by mi přišlo asi divný - jako proč. tam už to vnímám spíš o nějakém pomyslném sdílení, než io popovídání, zvědavosti. Pravidšelné setkávání - to asi hodně individuálně - kdyby to mělo nějakou historii, mají společný končíek, setkávali se dávno přede mnou a kvuli mě by to měli utnout, to ne… Doma by mi to přišlo spíš už zvláštní teda…

Já jsem měla ještě před třemi lety pocit, že jsem dobrým vztahům s EX taky otevřená a tolerantní, až do zahájení tohoto současného vztahu, tam jsem asi hluboko pod tím, co za toleranci by si přál můj přítel. Třeba oběd po 2 letech s EX by mi byl taky fuk :) ale pozdně večerní návštěva, když se mohou kdykoliv dohodnout na setkání u jídla v restauraci (bydlíme od sebe kousek), je prostě na mě moc :nevim:
Navíc přítel se taky bojí tyhle věci říkat na rovinu, takže ze začátku vztahu, co se týká ženských z minulosti tak zbytečně a hodně mlžil, takže u mě nastartoval takový alarm. a tyhle epizody jako návštěva do půlnoci tomu nepomáhají.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7097 příspěvků 14.12.18 14:06

Pro mě je to moc, já s většinou ex v kontaktu nejsem, akorát s tím posledním, to musím kuli dítěti to přítel chápe, stejně jako přítel musí být v kontaktu se svojí ex, měli společný dům který se teď prodává, občas si půjčují psa, tak to beru tam to jinak nejde, ale je to takový ten kontakt co je pro nás oba spíš ke vzteku, rychle vyřídit co je třeba a radši je nevidět, ani jeden z nás by nikam s ex nešel na kafe/ víno natož v noci k němu domu.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3047 příspěvků 14.12.18 14:07

Jsem na tom úplně stejně jako ty a naštěstí to máme s manželem stejně. Jediná EX, kterou toleruji, je matka jeho dětí. S tou v kontaktu být musí a nevidím nic špatného na tom, že si jednou za čas napíšou, pokecají, popřejí si.

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 14.12.18 14:07

Tezko rict. Ja jsem s manzelovou ex dobra kamaradka. Jezdime k nim na navstevy a oni k nam. Takze by mi nevadilo ze sou spolu nekde sami dva. Ale ja vim ze tam proste nic nehrozi. Ale je to jina situace. Ja ji znam a jsme kamosky. Kdybych jeho ex neznala tak bych to netolerovala.

Mutlice
Kecalka 231 příspěvků 14.12.18 14:09
@Kriss Tina píše:
Pro mě je to moc, já s většinou ex v kontaktu nejsem, akorát s tím posledním, to musím kuli dítěti to přítel chápe, stejně jako přítel musí být v kontaktu se svojí ex, měli společný dům který se teď prodává, občas si půjčují psa, tak to beru tam to jinak nejde, ale je to takový ten kontakt co je pro nás oba spíš ke vzteku, rychle vyřídit co je třeba a radši je nevidět, ani jeden z nás by nikam s ex nešel na kafe/ víno natož v noci k němu domu.

Díky za reakci. Když tam není žádná zášť a pachuť z minulosti, tak s tím, že se potkají (společná parta) nebo maximálně teda zajdou někam posedět nemám problém. Ale vidím, že „domácí špitání“ po večerech by asi trpěl málokdo. Jsem ráda, že si alespoň můžu připadat jako menší semetrika, než jsem si přišla po rozhovoru s partnerem… :oops:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49971 příspěvků 4 inzeráty 14.12.18 14:11
@Citronkalekninka píše:
Tezko rict. Ja jsem s manzelovou ex dobra kamaradka. Jezdime k nim na navstevy a oni k nam. Takze by mi nevadilo ze sou spolu nekde sami dva. Ale ja vim ze tam proste nic nehrozi. Ale je to jina situace. Ja ji znam a jsme kamosky. Kdybych jeho ex neznala tak bych to netolerovala.

no, přesně tak, závisí na situaci. Dovedu si předtavit situaci, kdy i to, co popisuje zakladatelka bych necítila jako ohrožení. Ale tady mi to tak nepřijde.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 14.12.18 14:11

Fuj, ten by schytal 8o :mrgreen: nemám žádný kontakt s ex, stejně tak můj muž, proč jako :nevim: ani si je navzájem neznáme. On má teda víc zkušeností než já, často se stane že nějakou tu jeho známost potkáme, vždy se jen pozdraví, on mi řekne kdo to byl a tím to končí :lol:

Tohle bych rozhodně taky netolerovala 8o jo, kdyby v tom byly jeho děti, tak neřeknu, ale jinak to smrdí. Nemůžeš vědět že tam ona svoje děti fakt měla a co tam jako dělali apod 8o pokud máte společný přátele a tím i expartnery, tak jedině nějaká akce v partě. Toto fakt ne :nevim: :poblion:

Mutlice
Kecalka 231 příspěvků 14.12.18 14:12
@Citronkalekninka píše:

Právě, já jsem žádnou z nich nikdy neviděla. Kdybych je znala, tak věřim, že bych byla víc OK. Dokonce neznám osobně ani jednu, která má společnou partu s jeho kamarády, s kterými se i já běžně potkávám. Protože vždy ona nějak zařídí, aby mě nemusela potkat, protože já jako „ta nová“ (3 roky) bych jí svou přítomností rozrušovala 8o

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 14.12.18 14:19

Prosim te a kolik ma takovych byvalych "kamaradek " ? :mrgreen:

Ja bych mu absolutne neverila, ze mezi nima nic neni.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 14.12.18 14:33

Kdysi jsem si naivně myslela, že kontakt s ex je normální..NENÍ. Maximálně kvůli dětem, jinak přece není důvod, nechápu proč přát ex k svátku, narozeninám, nebo je mít třeba v přátelích na fb, proč?! :nevim: Skončilo to, tečka.
Tvýmu chlapovi bych fakt nežrala, že tam s nima v bytě trávily večer i její děti. Do půlnoci. :lol: ;)

muffin98
Stálice 67 příspěvků 14.12.18 14:43

Nemusel ti říkat pravdu. Kdyby ti řekl, že s ní šel neplánovaně na víno někam do baru, dozvěděla by ses, že byl u ní doma ?
Na jednu stranu, lhát může kdykoliv, pokud tam s nima nechodíš, nemůžeš a pomale je ani neznáš, tak nevíš, jestli sedí v restauraci, nebo ona sedí na stole u ní doma a on si s ní užívá. Prostě nevíš.
Mně to přijde hodně divné a kdyby mi to manžel udělal, asi bych s tím měla problém.
Tím, že ti to řekl, tak bych mu alespon trošku věřila, kdyby tam s ní spal, asi by si spíš vymyslel nějaké to setkání v baru, nebo tak :think:
Ale při rozmluvě by měli být oba schopní pochopit, že něco takového tomu druhému vadí a zařídit se podle toho. Žije s tebou, mělo by vám to vyhovovat oboum, to, že třeba jí to nebude vyhovovat, je úplně jedno, ona je minulost, ty jsi pro něj přítomnost a budoucnost.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >