Reklama

Kam děda schoval peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 19:28
Kam děda schoval peníze?

Předem se omlouvám za anonymitu, ale jistě pochopíte. Zdědila jsem před několika lety po dědečkovi starý byt. Je to byt 4+1 v historické zástavbě města, je to vlastně 1/4 domu ve kterém jsou další 3 bytové jednotky. To jen pro představu. Byt je to pěkný starý, dřevěné parkety, starožitný nábytek, hromada věcí a bordelu všude. Byla jsem s chlapem několik let mimo republiku, mezitím děda zemřel, proběhl pohřeb, dědické řízení a takové ty formality kolem. My pak zase odjeli zpět do zahraničí a byt zůstal jak byl se vším všudy, nyní je to cca 10 let od dědové smrti. Nic jsme v něm nedělali, jen jsme byli dohodnutí s tchýní že jednou za čas tam zajde na kontrolu. Pak jsme se vrátili ze zahraničí a koupili domek kde teď bydlíme. Byt chceme zrekonstruovat a pak se uvidí.
A teď k jádru pudla, řekla jsem si začnu pomalu uklízet ten byt a našla jsem staré dědovi fotky, na jedné je děda jak mě drží jako miminko v peřince na vítání občánků a na zadní straně té fotky je napsáno moje jméno, rok a vzkaz, doslova: schoval jsem ti všechny mé úspory v tomto bytě, který dostaneš, mám tě rád, hledej, Tvůj děda.
Vím zní to jako román od Agháty, jsem z toho uplně paf.
A teď babo raď. Děda byl vždycky trochu tajnůstkář, měl rád kriminálky a detektivky a vždycky si dělal srandu že až umře tak já budu bohatá panička. Brala jsem to vždy jako legraci a smáli jsme se tomu. No a on to asi myslel vážně.
Byt chceme opravovat a bude to provádět firma, co mám teď dělat??? Kde mám hledat? Nechci samozřejmě aby peníze našli dělníci, nebo nějakej chlap ve sběrném dvoře. Ale vůbec nevím kde začít. Je tady hroznej bordel všude. Netuším kam si staří lidé schovávají peníze. Děda byl vždycky takový, schovával mi panenky a nutil mě je hledat. Hráli jsme se pořád na hledače pokladů. Ten byt je velký a ještě má zahradu, sklep a půdu. Ke konci života byl děda pořád při smyslech a hlavu měl v pořádku.
Peníze by se nám samozřejmě hodili, komu ne, vydali jsme se z úspor kvůli domu a teď šetříme na rekonstrukci toho bytu. Jsem z toho uplně vyjukaná, tak se omlouvám za román a děkuji za všechny případné rady a komentáře.

Zakladatelka A.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

viky23
Neúnavná pisatelka 16160 příspěvků 15.01.17 19:33

Vsak to budes vyklizet, tak proste postupne vsechno prohlidnout, rozdelat, pootvirat atd ;) Me by to hledani bavilo jestli je to pravda ;)

Lily007
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.01.17 19:35

A neměl někde něco v oblibě? jako třeba hrníček, fotku v obrazu, deku atd..

Konnny
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 15.01.17 19:36

Nevěřím.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 15.01.17 19:37
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonymitu, ale jistě pochopíte. Zdědila jsem před několika lety po dědečkovi starý byt. Je to byt 4+1 v historické zástavbě města, je to vlastně 1/4 domu ve kterém jsou další 3 bytové jednotky. To jen pro představu. Byt je to pěkný starý, dřevěné parkety, starožitný nábytek, hromada věcí a bordelu všude. Byla jsem s chlapem několik let mimo republiku, mezitím děda zemřel, proběhl pohřeb, dědické řízení a takové ty formality kolem. My pak zase odjeli zpět do zahraničí a byt zůstal jak byl se vším všudy, nyní je to cca 10 let od dědové smrti. Nic jsme v něm nedělali, jen jsme byli dohodnutí s tchýní že jednou za čas tam zajde na kontrolu. Pak jsme se vrátili ze zahraničí a koupili domek kde teď bydlíme. Byt chceme zrekonstruovat a pak se uvidí.
A teď k jádru pudla, řekla jsem si začnu pomalu uklízet ten byt a našla jsem staré dědovi fotky, na jedné je děda jak mě drží jako miminko v peřince na vítání občánků a na zadní straně té fotky je napsáno moje jméno, rok a vzkaz, doslova: schoval jsem ti všechny mé úspory v tomto bytě, který dostaneš, mám tě rád, hledej, Tvůj děda.
Vím zní to jako román od Agháty, jsem z toho uplně paf.
A teď babo raď. Děda byl vždycky trochu tajnůstkář, měl rád kriminálky a detektivky a vždycky si dělal srandu že až umře tak já budu bohatá panička. Brala jsem to vždy jako legraci a smáli jsme se tomu. No a on to asi myslel vážně.
Byt chceme opravovat a bude to provádět firma, co mám teď dělat??? Kde mám hledat? Nechci samozřejmě aby peníze našli dělníci, nebo nějakej chlap ve sběrném dvoře. Ale vůbec nevím kde začít. Je tady hroznej bordel všude. Netuším kam si staří lidé schovávají peníze. Děda byl vždycky takový, schovával mi panenky a nutil mě je hledat. Hráli jsme se pořád na hledače pokladů. Ten byt je velký a ještě má zahradu, sklep a půdu. Ke konci života byl děda pořád při smyslech a hlavu měl v pořádku.
Peníze by se nám samozřejmě hodili, komu ne, vydali jsme se z úspor kvůli domu a teď šetříme na rekonstrukci toho bytu. Jsem z toho uplně vyjukaná, tak se omlouvám za román a děkuji za všechny případné rady a komentáře.Zakla­datelka A.

Naše stará tetička z příbuzenstva si odkládala do starého oblečení. Ale měla jen garsonku. Knihovna, sbírky čehokoli, altán, krabice s nářadím. Každopádně dědeček má smysl pro humor :mrgreen: teoreticky byl dědeček finanční vizionář a tím pokladem je cenný historický byt a dům sám.

Terisos
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 15.01.17 19:37

No tak to je paráda, trénink od malička :-D Hledala bych tam, kde měl sám nějaké svoje místečko, nebo kam tobě schovával často panenky… Je to jako v Šifře Mistra Leonarda :-) Děda musel být pohádkový dědeček :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 19:38
@Konnny píše:
Nevěřím.

proč ne? mamka když zemřela, tak mi ještě v nemocnic řekla, že mi doma u nich v bytě schovala v obálce tajemství. Trvalo to ale našla jsem v jednom kabátu obálku s dopisem a penězi

zrcadlo
Kelišová 6627 příspěvků 15.01.17 19:38

Já bych zkusila prostor pod vanou, spíž, prostor za topením, zadní stěny skříní apod.

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 15.01.17 19:38

Nema byt treba nejaky trezor? Ja si pamatuju ze babicka mela ve starem byte jeden zabudovany a schovany za velkou skrini :) Jinak vam nezbyde nez projit celej byt centimetr po centimetru :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18122 příspěvků 15.01.17 19:38

Nedivila bych se, kdyby je za tu dobu už nevyšmejdila tchýně. Obvykle jsou dost zvědavé - možná bych se ve starém bytě plném starých a krásných věcí taky neudržela.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 19:39
@viky23 píše:
Vsak to budes vyklizet, tak proste postupne vsechno prohlidnout, rozdelat, pootvirat atd ;) Me by to hledani bavilo jestli je to pravda ;)

No vyklízet to budeme, ale bude to dělat víc lidí, sami bychom to vyklízeli tak rok. Chtěla jsem původně vybrat jen osobní věci, jako fotky, doklady, dopisy a tak. Zbytek prodat (ten nábytek), něco nechat a to ostatní vyhodit nebo co bude chtít charita, případně někdo zadarmo za odvoz třeba na chalupu. Zrovna jsem si vzpomněla na případ z televize jak nějakej dělník rekonstruoval byt, byl tam sám a když vybourával vanu našel tam igelitku s penězi. Vrátil je majiteli bytu, ale kolik takových lidí je?

Zakladatelka A.

mamoch
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 15.01.17 19:39

Mně by první napadlo - pod koberec někde, nebo staří lidé měli zvyk dávat peníze do knížek v knihovně. Trochu bych se obávala, aby nebyly už neplatné…ale pokud umřel dědeček před 10 lety, tak by to mělo být OK.

mischelinka
Kelišová 6509 příspěvků 15.01.17 19:40

To je napětí, držím palce, ať najdeš. Napadá mě, že to musel děda schovat do nějaké ochranné vrstvy, ať to léta vydrží pře navlhnutím, hlodavci apod. Tak bych tipovala nějakou krabici nebo schránku. Nějaká uvolněná prkna v podlaze? Truhla na půdě? Mezi trámy na půdě? Ale prohledala bych všechny skříňky, mezi hrnce, sklep… čeká vás velké dobrodružství :palec:

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 15.01.17 19:41

Měli jsme podobnou situaci. Hledali jsme ve skříních, v obalech na VHS kazety, všechny šuplíky, obali od kazet a CD, nakonec jsme našli ve staré peněžence která byla hozená ve skříni klíč od trezoru, dohledali jsme trezor a tam byli. Takže nezanedbej třeba i „stopy“. :D pokud měl děda rád kriminálky, nedivila bych se. Napadlo mě, jestli si vzpomeneš kam ti děda jako malé schovával panenky, poklady… tím bych zkusila začít a pak hledat a hledat.. ;)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 15.01.17 19:42
@emimka20 píše:
Měli jsme podobnou situaci. Hledali jsme ve skříních, v obalech na VHS kazety, všechny šuplíky, obali od kazet a CD, nakonec jsme našli ve staré peněžence která byla hozená ve skříni klíč od trezoru, dohledali jsme trezor a tam byli. Takže nezanedbej třeba i „stopy“. :D pokud měl děda rád kriminálky, nedivila bych se. Napadlo mě, jestli si vzpomeneš kam ti děda jako malé schovával panenky, poklady… tím bych zkusila začít a pak hledat a hledat.. ;)

no jo, ale zase - kolik peněz se vejde do jedné peněženky :nevim: I když tedy šek na milion tolik místa nezabere :D

Příspěvek upraven 15.01.17 v 19:43

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama