Kam jdou vaše děti po 9. třídě

2910
2.12.19 07:53

Kam jdou vaše děti po 9 té třídě

Ahoj, kam jdou vaše děti na školu po 9 té třídě a jaké mají známky?
Ptám se proto, že už jsem vyčerpaná. Syn měl vždy trojky na vysědčení a nyní mu vycházejí čtyřky asi 2. Totálně se na to vykašlal. Poradit nechtěl, machroval. A až teď, když mu teče do bot se tak nějak učí i s náma. Ale má poruchu pozornosti a když se jakoby zablokuje, neuděláme sním nic. Nesoustředí se a do učení jen kouká. Do toho všeho mu musíme stále připomínat, např, aby nezapoměl odevzdat úkol atd… jsem úplně hotová už.

Co vy a vaše děti? Jak zvládáte teď, když jde o dobré známky na vysvědčení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.12.19 07:59

Tak pujde na nejakou stredňí a učilište náš je na tom také tak řemeslo má zláte dno kor v dňešní době.

• Nahlásit
  • Citovat
2910
2.12.19 08:02

Já s tím počítám, že půjde na učňák. On ale chce na obor do Škodovky a tam si myslim, že ho se čtyřkou nevemou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1134
2.12.19 08:09

Když ho nevezmou, tak nějaký učňák té škole podobný, a motivovat ho tím, že není problém si po vyučení maturitu dodělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
2.12.19 08:12

Dítě v tomhle věku nemám, ale určitě bych ten výběr školy nechala na něm (i s tím zvážením pravděpodobnosti úspěchu), je to jeho budoucnost. Jinak myslím, že u hodně škol na známkách zas tak nesejde, takže když se zaměří na to, co ho aspoň trochu zajímá a v tom se trochu zlepší, tak má ten výběr o to širší. Taky záleží, jestli má ty známky fakt jen z flákání, nebo je prostě slabší. Některé děti se doma prakticky neučí vůbec, a pod dvojky nejdou (to ale souvisí s tou pozorností, kdo ji udrží ve výuce, tak s tím vystačí i bez učení). Má nějaké koníčky? Třeba sport? Sportovní gymply jsou dobrá alternativa (zejména pokud byste uvažovali o VOŠ/VŠ), jinak bych asi směřovala na SŠ zaměřenou na nějaký jemu blízký obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 08:12
@Lamátko píše:
Já s tím počítám, že půjde na učňák. On ale chce na obor do Škodovky a tam si myslim, že ho se čtyřkou nevemou

Nech ho to aspoň zkusit. Bude mít motivaci si zlepšit známky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
2.12.19 08:18

At urcite zkusi tu skolu, na krerou chce jit. Muze mit vic prihlasek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1377
2.12.19 08:19

At jde na ucnak, určitě ale něco, co ho baví. Vyucak s trochou snahy dostane a bude mít dobré uplatnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2910
2.12.19 08:20

Na učňák do škodovky chce, ví že škodovka je dobrá, že tam mají i dobré vybavení a po škole by tam mohl pracovat.je teď na něj veliký tlak a myslím, že to někdy nezvládá. Někdy ho volí hlava a posílají mi ho ze školy, ale přijde domů a je ok. Jakoby se snaží, ale pak má řeči, že se tam stejně nedostane a že to nemá cenu. Nevím co s ním jsem z toho smutná. Věnovali jsme se mu a mám pocit, že to bylo celé k ničemu. Na zítra jsem na dopručení učitelky s ním objednaná s psychologem, ale on tam nechce!!! Mám ho nutit? Myslím, že už je velký na to, abych ho násilím nutila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21858
2.12.19 08:34

@Lamátko já bych ho vyloženě nenutila, ale poukázala na možné výhody, pozitiva, že ta návštěva může pomoct, že něco dobrého přinese. Takže než nutit, spíš pozitivně motivovat. Zájem o to, kam se přihlásit, kam směřovat, co udělat pro úspěch, přece má.
A nakonec i v dospělosti člověk nedělá jen to co sám chce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13480
2.12.19 08:44

Ahoj, ano nutit. Mám taktéž syna s poruchou pozornosti a k tomu jsem učitelka. Pokud se porucha během školní docházky nezlepsila, nezmirnila, pak prostě musíš ty být motorem.
To '' kousnutí '' a odmítání čehokoli znám, je to síla.
Nejdůležitější je, aby pochopil, že snaha ma smysl a musí se naučit makat, ať ve škole nebo v práci a taky, že takový není sám.
Hodně sil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 08:48

Ahoj, mám syna v osmičce a známky už se také počítají. Mám štěstí, že se syn velmi dobře učí, může si vybírat, ovšem vůbec nemá páru, prostě neví. Neví čím by chtěl být, nemá vůbec představu. Na gympl ale nechce, v tom má jasno. Je velmi nerozhodný ve všem. Úplně se děsím, co příští rok vybereme. Navrhni synovi, ať si tedy vybere nějaký učňák, kde ho vezmou, během prváku může na sobě zapracovat a zkusit tu škodovku další rok :nevim: pololetí ještě zdaleka není a může prospěch ještě dost vylepšit. Pokud se stane, že syn dostane horší známku, donutím ho udělat nějaký opravdu krásný referát, třeba zrovna z toho, co nevěděl. Učitelé to většinou ocení, známku třeba smažou. (To jde samozřejmě jen v některých předmětech).Taky referát se dělá doma v klidu bez stresu.. neházejte flintu do žita, ještě se to může podařit.

• Nahlásit
  • Citovat
2643
2.12.19 08:50

Ta uz jsi sem psala… Vzhledem k tomu, ze se zacina v automobilovem prumyslu dost propoustet, mozna ta skodovka neni zrovna nejlepsi volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
2.12.19 09:12

Podívej se na www.infoabsolvent.cz je tam profitest a také je tam spousta videí, jak který obor vypadá. A také jsou tam všechny studijní i učební obory… Nám se díky tomu podařilo najít školu pro dvě dcery a synovce - u něj jsem vůbec netušila, že něco takového existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 09:12

Syn je taky v 9. Na vysvědčení má tři dvojky. Je chytrý, miluje Matiku. Ovšem kam půjde nemá páru. Gympl nechce. Chce se věnovat dál matice, která mu opravdu jde. Nechávám to na něm, poradit si nenechá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama