Kam jít bydlet - Svitavy nebo dojíždět z okolí?

Anonymní
23.7.21 17:57

kam jit bydlet Svitavy nebo dojíždět z okoli

Jsem z 2 největšího města. ale n vlastni solidni byt nedosáhnu. zvlášť nyni kdy se všichni předhání v aukcich a bytů je málo. Uvažuji o koupi bytu Svitavy.kde jsou ceny přijatelné. ale bojim se. abych tam našla práci a nikoho tam nebudu mit.Na druhou stranu koupim byt. Další možnost je sehnat byt i v jinem městě. kde jsou ceny přijatelné. akorát nechci čekat z důvodu neustáleho zdražování a jelikoz je o byty v současné době doslova boj.tak neni jisté, že se mi to povede.Co mi poradite, mam se odstěhovat do jiného kraje? Navštěvovat rodinu mi nic bránit nebude. rychlíkem je to hodina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9773
23.7.21 18:05

Svitavy jsou na práci dost blbý a každodenní dojíždění do Brna fakt nechceš. Než tam kupovat být, tak bych zkusil jestli tam vůbec se dá nějaká práce sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
23.7.21 18:14

Co třeba Blansko? Par známých od tama do Brna dojizdi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 18:34

kam jit bydlet Svitavy nebo dojíždět z okolí

V Blansku jsou byty drahé. byla jsem na prohlídce a byt maly nic moc a dost zájemců prodej formou aukce. V těch Svitavách bych pracovala v místě. to se neda dojíždět tak daleko už. Obchody jsou všude si myslim ve městě i tam. takže by neměl s praci byt problém. a mozna jsou tam i fabriky. Ja nikde jinde nepracovala než v obchodě a fabrice.Do Brna bych z okolnich malých vesnic musela dojíždět a někdy spojení nic moc zabere to hodinu a za co kozpim poblíž Brna možná garsonku, tam mam 2 pokojovy byt jisty a bez nervů Tak kde byste mi radili, Hodonin. Znojmo, Žďár n. Sazavou. Prostějov?, jsou levnejsi byty, ale to bych taky nemohla dojíždět už a s práci to tam bude nastejno.

• Citovat
  • Nahlásit
22460
23.7.21 21:10
@Cenarius píše:
Svitavy jsou na práci dost blbý a každodenní dojíždění do Brna fakt nechceš. Než tam kupovat být, tak bych zkusil jestli tam vůbec se dá nějaká práce sehnat.

Co blbneš? Tady je práce dost, do Brna tu dojíždí hen lidi, co si tu pořídili levný bydlení a mají v Brně spesializovaný místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22460
23.7.21 21:12
@Anonymní píše:
V Blansku jsou byty drahé. byla jsem na prohlídce a byt maly nic moc a dost zájemců prodej formou aukce. V těch Svitavách bych pracovala v místě. to se neda dojíždět tak daleko už. Obchody jsou všude si myslim ve městě i tam. takže by neměl s praci byt problém. a mozna jsou tam i fabriky. Ja nikde jinde nepracovala než v obchodě a fabrice.Do Brna bych z okolnich malých vesnic musela dojíždět a někdy spojení nic moc zabere to hodinu a za co kozpim poblíž Brna možná garsonku, tam mam 2 pokojovy byt jisty a bez nervů Tak kde byste mi radili, Hodonin. Znojmo, Žďár n. Sazavou. Prostějov?, jsou levnejsi byty, ale to bych taky nemohla dojíždět už a s práci to tam bude nastejno.

Klidně Svitavy, práce je tu dost, život vcelku levnej a žije se tady dobře. Továren je tu taky spousta a do továren v okolních městech sváží firemní autobusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
23.7.21 21:17
@Janli píše:
Co blbneš? Tady je práce dost, do Brna tu dojíždí hen lidi, co si tu pořídili levný bydlení a mají v Brně spesializovaný místo.

No já to mám od lidí co od tama a okolních vesnic utekli do Brna, že tam úplně chcípl pes a práce se tam nedá najít. Že chudáky poslední domorodé obyvatele musí vozit bus do Škodovky až. :mrgreen: Jako nemovitosti jsou tam v těch okolních vesničkách, směr třeba na Moravskou třebovou, tak fakt za pusu oproti Brnu. Ale né chaty, ty jsou drahý jak prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22460
23.7.21 21:24
@Cenarius píše:
No já to mám od lidí co od tama a okolních vesnic utekli do Brna, že tam úplně chcípl pes a práce se tam nedá najít. Že chudáky poslední domorodé obyvatele musí vozit bus do Škodovky až. :mrgreen: Jako nemovitosti jsou tam v těch okolních vesničkách, směr třeba na Moravskou třebovou, tak fakt za pusu oproti Brnu. Ale né chaty, ty jsou drahý jak prase.

A kdy to bylo? Tak deset let zpátky, ne? Hele, pes tu fakt nechcíp, práce je tady dost a dost, kultura super, ale víš jak, když se někdo cítí, že je pro něj maloměsto málo dobrý, tak si to potřebuje nějak obhájit… :mrgreen:. Spíš se sem lidi hodně vrací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 21:47

kam jít bydlet Svitavy nebo dojíždět z okolí

@Janli píše:
A kdy to bylo? Tak deset let zpátky, ne? Hele, pes tu fakt nechcíp, práce je tady dost a dost, kultura super, ale víš jak, když se někdo cítí, že je pro něj maloměsto málo dobrý, tak si to potřebuje nějak obhájit… :mrgreen:. Spíš se sem lidi hodně vrací…

Já bych taky řekla, sice jsem rozená Brňačka a mám tu rodiče, děti i pár přátel. Jenže mám taky svůj život a v pronájmu nemůžu být navěky,.Mít byt přímo v Brně, tak to bych si musela ještě půjčit, okolí Brna o moc levnější není plus řešit dojíždění s přestupama, které zabere hodinu, nehledě na to, že doatat se potom z jednoho konce města na druhý další. Co je potom vyhodnější? Za mě si najít práci dál, i v jiném kraji a mít práci v místě. Já slyšela od známěho, co odtud pochází, že platy tam jsou nízké. Ale on už tam dost dlouho nežije.
Podle všeho se město rozrůstá a důkazem jsou nové byty. Dělala jsem ve fabrikách i na 3 směny a plat nic moc i tady, Kaufland, Lidl myslím, že všude nabízí zhruba stejně, on jim tam za tu dřinu nikdo moc dělat nechce. Klidně budu mít mén a budu víc v klidu, zdraví mám jen jedno a nadřela jsem se dost.

• Citovat
  • Nahlásit
22460
23.7.21 21:51
@Anonymní píše:
Já bych taky řekla, sice jsem rozená Brňačka a mám tu rodiče, děti i pár přátel. Jenže mám taky svůj život a v pronájmu nemůžu být navěky,.Mít byt přímo v Brně, tak to bych si musela ještě půjčit, okolí Brna o moc levnější není plus řešit dojíždění s přestupama, které zabere hodinu, nehledě na to, že doatat se potom z jednoho konce města na druhý další. Co je potom vyhodnější? Za mě si najít práci dál, i v jiném kraji a mít práci v místě. Já slyšela od známěho, co odtud pochází, že platy tam jsou nízké. Ale on už tam dost dlouho nežije.
Podle všeho se město rozrůstá a důkazem jsou nové byty. Dělala jsem ve fabrikách i na 3 směny a plat nic moc i tady, Kaufland, Lidl myslím, že všude nabízí zhruba stejně, on jim tam za tu dřinu nikdo moc dělat nechce. Klidně budu mít mén a budu víc v klidu, zdraví mám jen jedno a nadřela jsem se dost.

Tady si i lidi ve fabrikách a prodavačky kupujou vlastní bydlení…jo, vydělá se tu o něco míň než v Brně, ale stačí to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 08:20

@Janli píše:
Tady si i lidi ve fabrikách a prodavačky kupujou vlastní bydlení…jo, vydělá se tu o něco míň než v Brně, ale stačí to…

No já bych si to nemohla dovolit, majetkově jsme se konečně vypořádali s ex, i když mě oškubal, měsíc na to šly ceny nemovitostí skoro o 100% nahoru, takže tu si byt nekoupím max. 20m2 v cikánově nechci.
Kolik cca mají lidi u vás na těch pozicích dělnických? Práce je přímo ve městě, nebo dojíždí kousek, příp. je spojení? Tady fabrika 3 směny 19 čistého, když moc.To se bavím o platech běžných operátorů. Obchod, ty s obuví, textilem atp, tak tam se plat odvíjí od procent z prodeje. Základ je malý 21hrubého, plus tvrdili až 3tisíce procenta z obratu v jednom obchodě s obuví, ale ty můžou a nemusí být. Je stanovený nějaký minimální plat a ten musí dodržet všude.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 17:01

@Janli píše:
Tady si i lidi ve fabrikách a prodavačky kupujou vlastní bydlení…jo, vydělá se tu o něco míň než v Brně, ale stačí to…

Dívala jsem se, nebo nabízí práce i v okolních vesnicích. No je to těžké, když to tam neznám vůbec a nikoho tam nemám. Šli byste do toho? Nebo směr Břeclav, Hodonín? Ale dostat se k bytu dnes je těžké, chce to mít štěstí. Zdravější vzduch by mi prospěl. Svitavy jsou už chlednější podnebí, Hodonín zas nebezpečí tornád, záplav. Je to dilema a práce bude méně placená i tam myslím, všude se ale něco najít dá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat