Kam jít za žádat o Rodičovský příspěvek a co vše vyplnit ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hany17
Nováček 1 příspěvek 02.05.18 17:18
Kam jít za žádat o Rodičovský příspěvek a co vše vyplnit ?

Hezký den, na mateřskou jsou nastoupila 23.11. A malý se narodil 4.1.. Kdy a kam mám jít zažádat o RP, 31.3. Mi skončila pracovní smlouva u zaměstnavatele a již mi ji neprodlouzili kam tedy zajít a co vše sebou?
Děkuji za rady ;)

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 02.05.18 17:29

O rodičák se žádá na úřadu práce, požádej někdy před koncem PPM. žádost si vyzvedneš na ÚP nebo ji najdeš tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp Na konci formuláře žádosti najdeš seznam dalších věcí, které potřebuješ - to je hlavně potvrzení o pobírané PPM, které si necháš potvrdit na OSSZ, od které PPM pobíráš. Pokud bys chtěla volit částku rodičovského příspěvku přes otce dítěte, tak budeš potřebovat jeho potvrzený vyměřovací základ z OSSZ. Tyhle dva formuláře jsou případně taky pod tím odkazem.

Jo a zdravotní pojišťovně jsi oznámila po konci pracovního poměru, že dál jsi příjemcem PPM? Máš povinnost jí hlásit všechny změny do 8 dnů, když nejsi zaměstnaná.

Adeletka
Stálice 68 příspěvků 02.05.18 18:08

Přidám vlastní zkušenost. Na ossz stačí zavolat a oni ten formulář pošlou poštou. Nevím, jestli to tak tedy funguje všude, ale já měla štěstí. Ještě jsem dokládala rodné listy můj, manželův a dítěte, oddací list, občanské průkazy můj a manželův (stačila kopie). Moje úřednice chtěla dost věcí navíc.

Celeste97
Kecalka 279 příspěvků 02.05.18 18:20

Jak už je řečeno, zajít na úřad práce, dostaneš formulář. Já dostala i pro OOSZ, aby mi potvrdili nárok na Mateřskou. No pak na ÚP a zvolit si výši příspěvku (2,3,4 roky) A je to :palec: :D

mrav
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 02.05.18 20:28

Poradí ti určitě na úřadu, na RP si na počet měsíců rozvrhneš částku 220000 Kč. :mavam:

katuska1984
Kecalka 166 příspěvků 07.05.18 10:41

Holky obnovuji diskuzi.
byla jsem na nemocenske, ted mi bude koncit ppm.
proc potrebuji z ossz potrebuji dolozit od kdy do kdy jsem byla na md? to nevyplaci ppm a rp stejna instituce?

Whitedog
Závislačka 2595 příspěvků 07.05.18 10:45

@katuska1984

PPM vyplácí sociálka. RP vyplácí úřad práce.

katuska1984
Kecalka 166 příspěvků 07.05.18 12:32

@Whitedog ano,uz jsem zjistila :potlesk:

Dekuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Hadamczik se po mistrovství pustil do Jandače a spol.: Udělali jste chybu!

Výkony hráčů ho potěšily, taktická příprava od realizačního týmu však... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama