Kam k moři sama s dvouleťákem + tipy na cestu, díky!

1682
7.9.21 13:10

Kam k moři sama s dvouleťákem + tipy na cestu, díky!

Ahoj maminky,

chci se zeptat na vaše zkušenosti. Z pracovních i osobních důvodů jsem prakticky nikdy neměla možnost jezdit na dovolené, a slíbila jsem si, že s dítětem si to vynahradím :) Teď mám dvouletého syna, aktivní rošťák, ale u pohádky vydrží. A přemýšlím, kdy zkusit dovolenou a kam- jestli zkusit ještě něco teď na podzim, nebo třeba příští jaro - pak už nastupuji zase do práce a bude to složité. Jenže jsem a budu na malého sama, tak řeším, jestli je to vůbec realizovatelné. Asi bude hodně záležet i na komplexu. Jsem očkovaná.

Byla bych ráda za konkrétní tipy - destinace nebo nejlépe i přímo hotely. Hledám co nejkratší let, plnou stravu, malý bazének pro děti (ideálně je jen 2×2m, aby ho to tam chvilku bavilo), a skvělá by byla pozvolná písková pláž, aby se mi tam hned neutopil.

Raději bych ne do arabských zemí, myslela jsem si třeba na řecké ostrovy, ale uvítám jakékoliv tipy, hlavně, když tam bude voda, teplo, a vhodné prostředí pro prcka :)
Uvítám aktuální tipy, jak to funguje teď s covidem, jak jste byli spokojení s resortem přímo pro malé dítě. Plus doporučení, na co si při cestování s tak malým dítětem dát pozor, nebo co vám pomohlo. A kdyby se chtěla nějaká maminka třeba přidat, budu jen ráda!

Mockrát díky! :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2245
7.9.21 13:23

Ty jo a aby ti to někdo rovnou celý vymyslel, zařídil, zabalil… bys nechtěla? Já chápu, že uvitas tipy, ale to, co chceš, nejsou tipy, to je kompletně vymyšlená dovolená… Tvoje požadavky splňuje milion destinací, tak si itecri stránky nějaké cestovky nebo portálu, co propojuje více cestovek, a hledej. Zadej parametry a koukej, co ti vyleze. Já za sebe bych jela hned teď nebo až zas v létě. Za chvíli bude „zima“ i u moře a na jaře je moře studený, vzduch taky není to pravý léto. Ale samozřejmě záleží, co od toho ocekavas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
7.9.21 13:32

No my třeba byli s dětmi na Krétě hotel Atali Grand Resort a byli jsme tam opravdu spokojení - jak s ubytováním, tak s jídlem (all in), hotel je nově opravený. Na děti jsou tam zvyklí, přes prázdniny tam pro ně mají i nějaké programy. Pláž písčitá, pozvolný vstup do moře.
Ale těch možností jsou miliony, zajdi do nějaké dobré cestovky a nech si poradit.
No ale co se termínu týče, jela bych buď teď v září nebo pak nejdřív koncem května, spíš až v červnu.
Osobně nevím, jestli bych sama s dítětem chtěla jet, ne že bych se bála, že to nezvládnu, ale chtěla bych nějakého parťáka pro sebe i pro dítě, takže bych asi zkusila sehnat nějakou kamarádku nebo vzala třeba maminku, ale to už je na preferencích každého :)
Jak je to teď s cestování v covidu ale netuším, my letos u moře nebyli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
7.9.21 13:35

@Midaku Neboj se, to mám už zmáknuté. Samozřejmě koukám, tuším, jak se pohybují cenově a teplotně - zatím mám v top výběru třeba Zakynthos - Kalamaki, nebo Rhodos - Faliraki (to by se muselo stihnout v září, jasný). Nicméně, podle fotek a popisku hotelu nepoznám, jak je dětský bazén např. hluboký, často není ani vyfocený, jak je hotel celkově vhodný pro děti, nebo jaké je v tom místě moře… Proto se ptám zde na osobní zkušenosti, které mají lidé přímo s malými dětmi, protože jsou asi nenahraditelné. Není přece třeba hned útočit, jen to tu zkouším, sbalení opravdu nečekám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8324
7.9.21 13:39

Vzhledem k tomu, ze temer vsichni cizinci maj mnohem shovivavejsi vztah k detem nez Cesi, asi jed kamkoliv, tim nic nezkazis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
7.9.21 13:41

Byli jsme kdysi v zari na Mallorce a fajn. Ale chce to hotel ne moc daleko od letiste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4487
7.9.21 13:45

Nás letos uchvátil Euphoria resort na Krétě. Nový 5* hotel se skvělými službami. Obrovský bazén, který má pozvolný vstup jako na pláži takže se tam dá hezky cachtat s malými dětmi. Aquapark včetně mini aquaparku s klouzačkami a vodním světem pro malé prcky. To bylo boží! Pláž nebyla nic extra - nutné boty do vody. Ale na podzim a na jaře je stejně moře studené. Aspoň pro mě. Ale začátkem října tam chceme ještě jednou letět a prodloužit si trochu léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
7.9.21 13:48

Konkrétní místo neporadím, jen k té vzdálenosti z letiště jednazkušenost kamaráda z léta. Letěli do Dubrovníku a hotel měli asi 40 km od letiště autobusem. Jenže autobus těch hotelů vymetl několik, takže cesta autobusem trvala 3 hodiny 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
7.9.21 14:19

Hele, já byla kdysi s čerstvě tříleťačkama dvojčata SAMA týden v Itošce v mobilheimu v moc hezkém kempu přímo na písečné pozvolné pláži (CK Victoria, Camping Village Mediterraneo) a holky i já jsme si to teda užily luxusně :dance: a to i těch pár hodin busem..
pokud chceš letět v září, tak spíš ta Kréta, Kasos, Rhodos..
jinak luxus s malým dítětem tě čeká i v Turecku, Tunisu nebo Egyptě, ale já se letos (popáté) v Egyptě tak šíleně zklamala tím humusem, nekulturou a celkově hnusem (půlka žen v koupacích hábitech v bazénech včetně rukavic, pak v tom šly jíst v 50C a pak zas zpět a zas v tom do vody, humus, bych se poblibla s nima tam vlézt), že zlaté Řecko a Chorvatsko :-) i na Makarské nebo Sicilii/Sardinii bude ještě v září boží počasí :srdce: :dance: určo bych to volila s malým dítkem radši jak muslimské destinace, i kvůli průjmům..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
7.9.21 14:20

@Dadda8 Díky, takové tipy přesně potřebuju!  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
7.9.21 14:23

Já bych ti doporučila řecký ostrov Zakynthos. Jezdili jsme k moři každé léto, když jsem byla malá a toto byla asi nejoblíbenější destinace. Vždy jsme tam měli krásnou písečnou pláž. Vstup do moře byl nádherně pozvolný a voda teplá. Byli jsme tam asi pětkrát a nejvíce bych doporučila letovisko Laganas. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
7.9.21 14:25

@Lucy75 Ty jsi dobře odvážná maminka, paráda! :potlesk: Přiznám se, taky hledám povzbuzení - je mi jasné, že to s malým dítětem bude náročné, ale zase kdy jindy, než na mateřské, budu mít čas a prostor… Tak sama sebe ujišťuju, že to zvládneme :) Egypt právě raději nechci kvůli průjmům, vyčítala bych si, kdyby prckovi nebylo dobře jen kvůli dovolené. A samozřejmě, nechci zbytečně riskovat v muslimské komunitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
7.9.21 14:26

@berusa.m Koukám, ten bazén je fakt luxusní. Ukládám si to, díky za tip! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3507
7.9.21 14:28

Taky chci jet se synem sama, ale spis si zkusím sehnat někoho k sobě, nějakou maminku s dítětem. Sama se přiznám trosku bojím a jsem co se tyče organizace dovolené dost neschopna, tak si budu muset najít někoho kdo to vymysli se mnou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
7.9.21 14:32

@Elea9 Ten Zakynthos právě přesně v hledáčku mám, ta pláž Kalamaki je snad kousek od Laganas. A já jsem tedy dovolenkovala jen jednou v životě, právě na Zakynthosu a uchvátilo mne to. Jen zrovna ten komplex nebyl top pro děti a pláž oblázková se skalisky, to by pro prcka nebylo vůbec. Ale jo, zakynthos je právě :srdce:. Jen teoreticky bych spíš preferovala konec září/začátek října, takže tam už nemusí být počasí. Tak doufám, že by třeba Rhodos/Kréta byla adekvátní náhrada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat