Reklama

Kam kabáty pro bezdomovce 12/2017 Praha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2850 příspěvků 16.12.17 09:39
Kam kabáty pro bezdomovce 12/2017 Praha?

Ahoj, včera jsem slyšela v rádiu, že lze odvézt kabáty pro bezdomovce na Dejvickou a ještě někam. Googlim jak vzteklá a pořád to na mě plive informace jen z ledna 2017.

Prosím vás, byl jste někdo dát kabát do skříně? A kam? Abych nejela přes celou Prahu a nebehala tam pak po Kulataku jak pitomec… :oops:

p. s. jo, vím že jsou všude kontejnery na staré oblečení na charitu, kdyžtak je mrsknu tam, ale tohle se mi moc líbilo.

Reklama

Reakce:

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 16.12.17 09:45

My jsme jako malý jezdili s tátou do Břevnova do kláštera a jeptišky to pak dávali dál :kytka: ale už je to dlouhou :nevim:

cell
Echt Kelišová 8043 příspěvků 16.12.17 09:47

Mužské nevím, ale teplé dámské věci (teď, jinak celoročně jakékoliv vhodné dámské oděvy) vybírají zde:
 http://programmari.cz/…eny-v-nouzi/

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 16.12.17 10:02

@Helileli - když píšeš do Dejvic přes celou Prahu, neměla bys to blíž do Modřan? kdyžtak ti dám adresu.

cell
Echt Kelišová 8043 příspěvků 16.12.17 10:14

@harpyje : to prosím já, bydlím v Bráníku :-)

Závislačka 2850 příspěvků 16.12.17 10:34

@harpyje klidně pošli, ale jsou to fakt věci pro bezdomovce, zaspinene, s vadami, třeba mamince v nouzi bych se to dát styděla

Kristyna.tyna
Kecalka 147 příspěvků 16.12.17 11:20

V thomayerce centrum lekorice. Vybiraji veci a pak oblekaji bezdomovce co se ocitnou v nemocnici. Vetsinou totiz pokud prijmeme bezdomovce tak se jeho komplet obleceni vyhazuje a pri odchodu prave dostava,,nove"

jitka. richterova@ftn.cz
tel.: 261 083 690

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 16.12.17 13:47
@Helileli píše:
@harpyje klidně pošli, ale jsou to fakt věci pro bezdomovce, zaspinene, s vadami, třeba mamince v nouzi bych se to dát styděla

tak tři kontakty:

jako Bránická do budoucna určitě zaregistruj humanitární šatník:
http://p12.helpnet.cz/…ha-4-modrany
věci se přebírají, i vydávají jen ve čtvrtek odpoledne. Pokud se ti to vůbec nehodí, lze zatelefonovat, či napsat na uvedený kontakt a oni se s tebou domluví. jsou to ženy velice organizačně schopné, s oblečením to umí, třídí darované oblečení pro různé potřeby. Tam můžeš odnést oblečení ještě dále využitelné (kromě oblečení po dohodě třeba kočárek(když tam zrovna nejsou tři jiné), nebo pár hraček- ne tuny, ale jsou ochotny potřebným rodinám k oblečení přihodit i nějakou fajn hračku)

speciálně pro lidi bez domova

1. určitě centrum lékořice, které uvedla Kristýna
  1. a nebo kostel na Lhotce, pokud to máš víc při ruce (stojí přímo u zastávky Lhotka) - ti vydávají potřené pánské oblečení přímo tamním mužům bez domova - takže to stejně nakonec dostanou převážně sejní lidé jako v Lékořici :)

www.lhoteckafarnost.cz

a chápu, že oblečení pro lidi bez domova nemáš jak ze žurnálu :) - jde o to, aby bylo praktické (ne výstřelky módy s estetickými dírami kolem dokola :), či něco, co teď v zimě nezahřeje ) a funkční (teď jsou ideální třeba teplé bundy, které nemají zničené zapínání, bavlněná trika, mikiny, kalhoty) Neboj na všech třech místech ti poraděj :)

dobře, že ses zeptala, víc takových lidí, jako jsi ty!

EDIT- bránická je cell - tak pro tebe též :)

Závislačka 2850 příspěvků 16.12.17 19:40

@harpyje děkuju moc. Mám tu právě zimní věci, kabaty, bundokabaty, lyžařské kalhoty, tak jich bylo líto, když ještě tu základní funkci plní. Tak já to někam soupnu, snad to inspirovalo i někoho jineho :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >