Kam mám zanést mateřskou?

23.6.20 21:42

Kam mám zanést mateřskou?

Ahoj, chtěla bych se zeptat… Jsem na nemocenské kvůli těhotenství a za týden mi končí v práci smlouva na dobu určitou. Za 2 měsíce budu nastupovat na mateřskou a nevím kam to odevzdat když už nebudu zaměstnaná a taky jestli se mám někde registrovat když nebudu zaměstnaná, vím že na pracák se registrovat nemůžu. Prosím o rady :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18195
23.6.20 21:45

Kdyz i na nemocenske, tak se nikam nemusis hlasit a papir na mateřskou dones do poslední prace (kde ti ted teda konci smlouva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
23.6.20 21:48

Vyplněný formulář zanes na OSSZ. A proč si myslíš, že nemůžeš jít na ÚP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.20 21:50

@EvieK Psala jsem na úřad práce a tam mi napsali že pokud jsem na nemocenské tak se na UP hlásit nemám. Takže to nemám dávat do práce ale na OSSZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
23.6.20 21:52

@AlenaStanova aha, budeš zůstávat na nemocenské. Můžeš to zanést do práce i na OSSZ, záleží jak se rozhodneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
23.6.20 21:52

@AlenaStanova ne formular nes do prace, zamestnavatel k tomu musi přiložit přílohu. A nehlas se nikam, dokud jsi na neschopence, tak za tebe vse potřebné odvádí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
23.6.20 21:54

Hlavně bych konec smlouvy oznámila pojišťovně (i to, že jsi v PN) a pak bych jim oznámila nástup na mateřskou. Na pracák se hlásit nemůžeš, budeš normálně v PN až do nástupu na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72968
23.6.20 21:54
@Kriss Tina píše:
@AlenaStanova ne formular nes do prace, zamestnavatel k tomu musi přiložit přílohu. A nehlas se nikam, dokud jsi na neschopence, tak za tebe vse potřebné odvádí stát.

Ale je potřeba nahlásit na zdravotní pojišťovně, že stále čerpá nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.20 21:55

@Silurian Ano to vím že to hlásit na pojišťovnu musím. Akorát mám hokej v tom kam zanést tu mateřskou, každý tu píše něco jiného :D :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
23.6.20 21:55

Jen nezapomeň nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že stále marodíš

• Citovat
  • Nahlásit
72968
23.6.20 21:58
@AlenaStanova píše:
@Silurian Ano to vím že to hlásit na pojišťovnu musím. Akorát mám hokej v tom kam zanést tu mateřskou, každý tu píše něco jiného :D :lol:

Mateřskou bývalému zaměstnavateli, jinak těžko bude vědět že má vyplňovat přílohu o příjmech a k jakému datu a akorát to bude trvat déle, protože o to bude muset žádat OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
23.6.20 22:05
@j.a.n.i1 píše:
Mateřskou bývalému zaměstnavateli, jinak těžko bude vědět že má vyplňovat přílohu o příjmech a k jakému datu a akorát to bude trvat déle, protože o to bude muset žádat OSSZ.

Hele já si to tam nesla taky a za 10 dní měli na OSSZ vše co potřebovali, takže to zase tak dlouho netrvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72968
23.6.20 22:07

@EvieK No, takze o 10 dnu pozdeji, nez kdyz to tam posle zamestnavatel najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
23.6.20 22:25
@j.a.n.i1 píše:
Ale je potřeba nahlásit na zdravotní pojišťovně, že stále čerpá nemocenskou.

No to je jasny, tam stačí zavolat ze je dal na PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.6.20 11:16

@j.a.n.i1 Takže to zanesu jak zaměstnavateli tak i na tu ČSSZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama