Kam na brigádu v 15ti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dominia
Nováček 9 příspěvků 21.11.18 16:38
Kam na brigádu v 15-ti

Ahoj, dcera má 15 let a chtěla by někam na brigádu, bohužel ještě nemá ukončenou povinnou školní docházku.
Nevíte kde by ji vzali? ( KFC, mekáč zkoušela ale bohužel ji nevzali)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 21.11.18 16:44

Nějaký roznos letáků, my v tomhle věku třeba chodili na fotbalový a hokejový stadion dělat do stánků s občerstvením, točit pivo, opékat klobásy atak, tak omrknout jestli něco takového nemáte ve městě. Nebo se poptat po známích, někdo by mohl třeba chtít sem tam pohlídat děti, někdo může vlastnit obchod a teď kolem svátků budou mít větší šrumec…

kačka39
Kecalka 321 příspěvků 21.11.18 16:49

To je velký problém, hlavně musí mít ukončenou základní školu. A pak to je taky problém, protože tyhle děti nesmí skoro nic dělat. Takže jak píše @Kriss Tina opékat klobásy a prodávat, to už dnes nejde. Nesmí dělat s penězi a se stroji a tak. Moje holky měli brigádu v Albertu, jeden měsíc tam byly dvakrát a druhý třikrát. Víc je nechtěli, až jim bude 18. A bez tý školy jedině načerno, že by jsi si to vzala na sebe, třeba ty letáky.

Zdenda004
Povídálka 12 příspěvků 21.11.18 17:28

Co roznos letáků? Vzít samozřejmě na sebe a dcera může ve volném čase roznášet. Před nějakým časem byly také vidět reklamy na roznos novin (zkus pohledat), ale tam to bylo nutné roznést časně ráno.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 21.11.18 17:31

Oficialni brigadu nemuze mit, pokud jeste nema ukoncenou ZS. Leda nekde nacerno.

Zdenda004
Povídálka 12 příspěvků 21.11.18 18:00

Přesně tak.

Ten roznos novin jsem nakonec našel - je to tady tahle stránka https://nosimnoviny.cz/ .

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12880 příspěvků 21.11.18 18:02

po ukončení ZŠ. Mekáč bere i takhle mladý, mají nedostatek lidí.

Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 21.11.18 18:12

@Zdenda004 z tohohle jsou ale roznosy ráno, taky jsem zkoušela, většinou je to tak od 5 do 7, to by musela obíhat před školou :think:

Zdenda004
Povídálka 12 příspěvků 21.11.18 19:39

@Kriss Tina Však jsem to psal výše, že tohle je nutné roznést časně ráno.

A ty jsi byla přímo u téhle firmy? Můžeš se podělit o nějaké zkušenosti?

Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 21.11.18 19:42

@Zdenda004 nebyla, kontaktovala jsem je pro více informací, ale peníze co nabízeli v inzerátu nebyli zdaleka takové jaké nabídli v realitě. Za pár stovek by se mi nevyplatilo den co den vstávat před 5 ráno a za tmy běhat po sídlišti s novinama.

dominia
Nováček 9 příspěvků 21.11.18 19:54
@Zdenda004 píše:
Přesně tak.Ten roznos novin jsem nakonec našel - je to tady tahle stránka https://nosimnoviny.cz/ . [/cita
@Zdenda004 píše:
Co roznos letáků? Vzít samozřejmě na sebe a dcera může ve volném čase roznášet. Před nějakým časem byly také vidět reklamy na roznos novin (zkus pohledat), ale tam to bylo nutné roznést časně ráno.

To je dobrý nápad, ale v tomhle období bych jsem se bála pustit dceru někam časně ráno za tmy.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 22.11.18 15:28

Je to těžké. Před 1 lety jsem jako 15letá začala brigádně uklízet ve velké firmě s dalšími „kuřaty“ :D Ale teď vážně pod 18 nic není, pokud to není na černo. Může se ještě zeptat u ťamanů v nějakých obchodech s oblečením a td. Co vím, v takovýhle věcech oni moc pravidla nedodržují, takže kdyby se jim nabídla, třeba by byli rádi .. :)

Kriss Tina
Kelišová 5965 příspěvků 22.11.18 15:30

@Andrea.Tom oni berou pod 18, třeba ty fastfoody v pohodě, i nějaké doplňování zboží v supermarketu, inventury apod. Ale podmínka je mít dodělanou ZŠ.

cocomoon
Kecalka 212 příspěvků 22.11.18 15:32

Zeptat se na nějaké benzíně, jestli tam může mejt okna :) Čistý peníz do kapsy bez starostí. Ideálně s kámoškou.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 22.11.18 15:32
@Kriss Tina píše:
@Andrea.Tom oni berou pod 18, třeba ty fastfoody v pohodě, i nějaké doplňování zboží v supermarketu, inventury apod. Ale podmínka je mít dodělanou ZŠ.

No a kdo tu brigádu pořebuje? na chce? nebo ty chceš aby něco dělala a naučila se postupně pracovat s penězi

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >