Kam na dovolenou s malými dvojčaty?

683
11.4.16 15:30

Kam na dovolenou s malými dvojčaty?

Zkuste mi poradit, kam na dovolenou s ročními dvojčaty… uvažujem nad ČR, SL, Balatonem, Bulharskem nebo Chorvatskem (letecky)… budu ráda za vaše zkušenosti, tipy.. díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Nafrněná
11.4.16 15:46

Letecky Chorvatsko? to už se víc vyplatí něco lepšího :) ale jinak bych se nebála kamkoliv, teda aspoň můj dvouletý byl a je zlatý

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.16 15:50

No, já měla dvojky, hyperaktivní kluky, s nima dovča tak na chalupu, to není dovolená to je pár dnů v poklusu, já osobně bych vodu neriskla, nejde uhlídat, v bazénu roční katastrofa, jestli běhají, další katastrofa, počkej až budou větší, oni z toho nic neamají a ty taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
11.4.16 16:36

Dvojčata mám a první dva roky by pro mě byla dovolená spíš za trest :oops: Když jsme byly někde jinde (např. Na víc dní u tchýně), musela jsem je víc hlídat než doma, zhoršilo se jim spaní ap. A holky by z toho stejně nic neměly. Přiznám se, že pro mě to období mezi prvním a druhým rokem bylo nejnáročnější, ale každé dítě je jiné a změny snáší jinak. Každopádně být tebou, zatím bych nic neobjednávala a počkala bych až na léto, a pobyt kdyžtak objednala až těsně před dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3327
11.4.16 16:45

@sonique s rocnimi bych nejela nikam daleko, my v té době byli v Čr v hotelu Peklo a byli jsme nadšení z vybavení, pro takhle malé děti je to tam super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kpiskacova
11.4.16 17:36

Máme 1,5 roční cácorku a čekáme každou chvíli dvojčátka a uvažujeme, že si na konci léta půjčíme karavan a pojedeme kam se nám bude chtít…přijde mi to praktický, máš svůj komfort pořád po ruce a můžeš cokoliv…ale sama jsem zvědavá, jaká bude realita :D

• Citovat
  • Upravit
kpiskacova
11.4.16 17:36

Ale upřímně vodě bych se asi vyhnula :D

• Citovat
  • Upravit
3244
11.4.16 17:42

Byli jsme v Řecku když byl synovi rok a bylo to super, let 2 hodiny, hotel kousek od letiště, v hotelu dětský bazén, moře s písečnou pláží.. prostě super. Syn tehdy ještě nechodil, tak to bylo právě takové nenáročné, že nám nikam neutíkal. Loni když mu byly 2 roky jsme byli u moře taky a musím říct, že to bylo náročnější než když pouze lozil, protože pořád všude běhal, v bazénku nevydržel a bála jsem se, že uklouzne. Takže jsme trávili čas oproti očekávání jen na pláži, tam vykopali jámu do písku, stavěli pevnosti a honili racky. Oba roky super, za mě moře s dětmi rozhodně doporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 17:48
@barca77 píše:
Byli jsme v Řecku když byl synovi rok a bylo to super, let 2 hodiny, hotel kousek od letiště, v hotelu dětský bazén, moře s písečnou pláží.. prostě super. Syn tehdy ještě nechodil, tak to bylo právě takové nenáročné, že nám nikam neutíkal. Loni když mu byly 2 roky jsme byli u moře taky a musím říct, že to bylo náročnější než když pouze lozil, protože pořád všude běhal, v bazénku nevydržel a bála jsem se, že uklouzne. Takže jsme trávili čas oproti očekávání jen na pláži, tam vykopali jámu do písku, stavěli pevnosti a honili racky. Oba roky super, za mě moře s dětmi rozhodně doporučuji.

ano, jistě, ale jedno je pohoda, proti dvěma, chlap není většinou ochotný pořád být v poklusu, takže je to vše na ženě, prostě opruz, musí být hlídaní víc jak doma, neznámé prostředí je náročnější. s jedním pohoda. mám 3 děti takže srovnámí mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
11.4.16 17:51

@mirecekblbecek jasně, to je jasné, že dvě jsou určitě větší záhul :-) To musí každý posoudit sám, jaké má děti a taky muže, jak to mají doma zařízené a rozdělené. Taky záleží na tom, jak jsou rodiče zvyklí cestovat, zvyklí zvládat stresové situace a jak si rozdělí lítání kolem dětí. Manžel si dovolené užívá se synem a mně nechává většinou (dobrovolně) odpočinout víc, než já jeho, protože sezení a čtení něčeho má v práci až až, tak si rád nějakou tu bábovičku postaví :-D každý to má jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
11.4.16 17:54

@mirecekblbecek Přesně. My máme děti 4, ale ty dvě starší už tolik hlídat nepotřebují :mrgreen: Ale tříleté a roční ano. A realistickým pohledem vzato jsme dovolenou v podstatě odpískali. Protože si mnohem víc odpočinu na chalupě, kde to děti znají a v podstatě jim tam nic nehrozí. Ve hře je teď teda na konec srpna Polsko a Balt, ale uvidíme.
Já let s tak malýma dětma nepovažuji za rozumný, zvlášť když jsou dvě. Když představím ty krámy, které s sebou člověk tahá, tak si to ještě nějaký ten rok odpustím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 18:02
@MisaHanuska píše:
@mirecekblbecek Přesně. My máme děti 4, ale ty dvě starší už tolik hlídat nepotřebují :mrgreen: Ale tříleté a roční ano. A realistickým pohledem vzato jsme dovolenou v podstatě odpískali. Protože si mnohem víc odpočinu na chalupě, kde to děti znají a v podstatě jim tam nic nehrozí. Ve hře je teď teda na konec srpna Polsko a Balt, ale uvidíme.
Já let s tak malýma dětma nepovažuji za rozumný, zvlášť když jsou dvě. Když představím ty krámy, které s sebou člověk tahá, tak si to ještě nějaký ten rok odpustím :mrgreen:

byli jsme na baltu, byla to nádhera, ale s tak malýma dětma bych tam nejela, voda má cca 20-21,což je dost málo, pro mimča. větší bez problémů, když ztratíte klíče od auta, necháte hadry ve voze, vystačíte si opravdu s málem, 2 trička, plavky a pár os věcí to jistilo.+bunda. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
11.4.16 18:15

@mirecekblbecek My na koupání moc nejsme, takže předpokládáme, že mláďata si úplně vystačí s pískem a namočenou nohou :mrgreen: Větší jsou zvyklí na chladnější vodu, takže tam v pohodě. A dík za info, že v pohodě. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
11.4.16 18:20

@Nafrněná Chtěla jsem něco, kam netrvá cesta dlouho, pochybuju, že by zvládli 4 hoďky třebas do Egypta, navíc nechci žádnou „průjmovou“ zemi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
11.4.16 18:24

@sonique Pokud chcete letět tak bych volila to Bulharsko. Pokud raději pojedete autem tak klidně Chorvatsko, Itálie, ale i ten Balaton. My jsme byli s 14m dítětem v Toskánsku a bylo to moc fajn. Ale my nejsme „válecí“ typy, takže my musíme někam, kde se dá výletovat. Takže pro nás je lepší právě z toho důvodu dovolená autem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama