Kam na dovolenou v ČR - čistá voda, písčitá pláž

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
120
31.7.15 01:24

Kam na dovolenou v ČR - čistá voda, písčitá pláž

Ahoj,
ráda bych s dvouletým synem někam na dovču v ČR. Ale mám moc požadavků, které zřejmě nejdou všechny splnit naráz :? Chtěla bych ubytování ideálně v penzionu nebo chatce s vlastním sociální zařízením a kuchyňkou. Někde u písčité pláže (v ČR), kde je čistá voda. Napadl mě Mácháč, ale tam prý voda nic moc :roll: A aby to bylo dobře dostupné vlakem z Prahy. Nevíte někdo o takovém místě? Existuje vůbec? :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1490
31.7.15 01:47

Tak zkušenost nula, ale zkus mrknout na toto
http://cestovani.idnes.cz/…o-cesku.aspx?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
31.7.15 01:52

I když vzpomínám na dvouletého syna, tak měl nejraději malý bazének (necky na chalupě) a přelíval si všemožně vodu, stříkal ji atd., to byla nej zábava…,nikdo se taky nepohoršoval, že je nahý. Písek si u moře neoblíbil, dle jeho slov jsou nej oblázky (házel je do vody), písek měl totiž všude ( i v puse).
Ale určitě záleží na typu dítěte, takže tě v žádném případě nechci odradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73262
31.7.15 06:50

@wewerka84 chtela jsem napsat Machac, ale v techto vedrech co byly, tam ta voda bude fakt spatna, asi jako vsude :nevim: jinak by to splnoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
31.7.15 06:59

Jesenická přehrada u Chebu - ale nevim, jaké ubytování je v kempech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
31.7.15 07:14

@wewerka84
20.-26.7. Jsem byla s 15m synem na Mácháči a voda super. Troufla jsem si dokonce i syna do ní šoupnout. Nakonec v ní byl prakticky celý týden. A vlastně i všechny děti okolo nás a nikdo neměl problém. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
31.7.15 08:01

Přehrada Seč, ale nevím, zda je tam vlakové spojení z Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5344
31.7.15 08:11
@wewerka84 píše:
Ahoj,
ráda bych s dvouletým synem někam na dovču v ČR. Ale mám moc požadavků, které zřejmě nejdou všechny splnit naráz :? Chtěla bych ubytování ideálně v penzionu nebo chatce s vlastním sociální zařízením a kuchyňkou. Někde u písčité pláže (v ČR), kde je čistá voda. Napadl mě Mácháč, ale tam prý voda nic moc :roll: A aby to bylo dobře dostupné vlakem z Prahy. Nevíte někdo o takovém místě? Existuje vůbec? :think: :lol:

My se jezdíme koupat na Letovickou přehradu, spojení vlakem je tam super, voda naprosto luxusně čistá, je fakt, že písečná pláž tam úplně není, ale to prostředí je k nezaplacení, není tam přelidněno, na některých místech kolem přehrady jsou maličké písečné pláže. Voda je tam teplá, jezdíme každý víkend. V okolí je toho taky hodně k vidění.
http://www.svitavice.cz/…/o-svitavici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
31.7.15 08:29

@Apaji Seč se mi hrozně moc líbila, ovšem před lety…strašně dlouho jsem tam nebylo. Máš teď svou zkušenost? Je to tam opravdu přes léto jakž takž čisté? Docela ráda bych tam příští rok na dovču…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
31.7.15 08:52

@kabab
Před rokem čisto, voda je chladnější - což souvisí s tou čistotou. Ale jinak jsem na kempy zanevřela obecně, vadí mi tam hluk, noční diskotéky, debilové, co si pouštějí soukromé dunivé tuc tuc z aut apod. A z mých zjištění je to rok od roku horší. Tím nemluvím přímo o Seči, ale obecně. Před dvěma roky mě na Seči znechutil country večer, nebo spíše noc, kdy to tam jelo do 3 do rána. Manžel měl už chuť jít jim přehryzat kabely. Před rokem tam dělala bordel holandská mládež, nezavřeli tlamy, naštěstí po půlnoci přišla bouřka a průtrž mračen, tak byl klid. Druhou noc už jsme to nezkoušeli a jeli pryč.

Na Nových Mlýnech je sekce pro rodiny s dětmi, kde je klidněji a chodívá tam v noci ostraha trochu pohlídat, aby tam nebyl hluk, ale bohužel, stejně se tam nakvartýrují mlaďoši, co to mají na diskošku daleko (proto je tam klid), vrací se nad ránem rozjaření, rozjuchaní, melou páté přes deváté, spíše se překřikují, ráno vylezu s holkou ze stanu a dva z nich šuk*jí ve vodě…Děs.

Poslední bašta byl kemp Velkopařezitý, jsou tam lesní jezera, klid (zakládají si na tichu), levná domácí kuchyně. No, letos jsme zdrhali po jedné noci. Byl tam dětský tábor, děti tak ve věku 4-7 let - některé s rodiči. Udělali jim tam diskotéku, děti, které udrželi pozornost a zapojili se byla asi skupinka o cca 4 dětech, zbytek to měl na háku. vytáhli obrovské aparatury, řvalo to tam na celý kemp, „bavič“ těm ubohým 4 dětem řval ze dvou metrů přes mikrofon do obličeje. Večeře se nedala, neslyšeli jsme vlastního slova, večerní posezení, zkažené a tak to jelo do 23:30 hod. Nevím pro koho, protože děcka už dávno spala a restauračka byla zavřená.

Bítov u Vranova je také klidný, ale voda nic moc, je to laguna. Minulý rok v pohodě, odrazuje to lidi, takže větší klídek.

Dokud se kempy nepoučí ze zahraničí, kde chodí ostraha všude a hlídá, aby byl klid na spaní, tak už mě v kempu nikdo neuvidí. Letos to bylo naposled, do žádného kempu už nikdy ani nepáchnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
31.7.15 08:54

My jsme jezdili na Mušov do Pasohlávek i s malými dětmi, ale nevím jak je to tam s čistotou vody, každopádně tam máte chatky u vody, různé akce pro děti, kolotoče tam jsou taky. Nám se tam vždycky líbilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29363
31.7.15 09:52

Doporucuju Hracholuskou prehradu u Plzne je tam nekolik kempu takze se da vybirat, voda je cista celou sezonu. Spousta ruznych aktivit pro deti i dospele ( jizda parnikem, vodni lyzovani, tobogan) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
31.7.15 10:32

Horní Planá. Vlakem z Prahy to jde, dobře asi ne. Písčitá pláž tam je, čistá voda taky, ubytování bys musela najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
31.7.15 11:38

@Apaji no já bych asi spíš do nějaké chatky, kdyby to bylo možné, jestli se tam něco pronajímá..koukala jsem tam tehdy že je to asi dost v osobním vlastnictví a nevím teda, jestli se dá něco sehnat…vyloženě do kempu bych nechtěla, to by asi bylo o nervy. Když jsem byla malá, tak jsem to milovala, ale to bylo něco jinýho no…klídek. Šlo mi o tu vodu, protože málokde člověk může nechat dneska děcko vykoupat…všechno kvete a je to hnus :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
31.7.15 22:11
@pet14 píše:
Tak zkušenost nula, ale zkus mrknout na toto
http://cestovani.idnes.cz/…o-cesku.aspx?…

Děkuju za odkaz. Jsou tam další místa, které by možná stály za zvážení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat