Kam na houby v okolí Prahy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 07.08.11 23:12
kam na houby v okolí Prahy?

Poradíte nějaké místo, kam se dá jít na houby v blízkosti Prahy?

Reakce:
tezi
Hvězda diskuse 50696 příspěvků 1 inzerát 07.08.11 23:15

Záleží jak blízko Prahy. Kolem Dobříše je hub hodně, ale je to tak 40km od Prahy

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 07.08.11 23:46
tezi píše:
Záleží jak blízko Prahy. Kolem Dobříše je hub hodně, ale je to tak 40km od Prahy

Tak to už je pro nás taky docela daleko. Já to znám u Uhlířských Janovic, ale to je děsná dálka, tak sháním nějaké bližší místečko.

zizinka
Extra třída :D 11933 příspěvků 08.08.11 05:35

Aahoj, jezdili jsme na Cukrak a ted jezdime ke Stary Boleslavy :palec:

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 08.08.11 06:47

Rudná u Prahy - rostou tu letos hodně :mrgreen:

hofka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 08.08.11 07:02

Brdy? Mníšek pod Brdy a výšlap směrem na Skalku. Hezký výlet a v okolí kolem hřebenů se snad i houby najdou, nevím, letos jsem tam byla jenom na borůvkách:-) Taky hodně lidí jezdí na Halouny, to je asi pět km od Řevnic. Hotový nálety tam vždycky bývaly.

hofka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 08.08.11 07:03

Ono záleží na kterou stranu Prahy, aby to nebylo přes celou Prahu a ještě dál.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 08.08.11 09:02
zizinka píše:
Aahoj, jezdili jsme na Cukrak a ted jezdime ke Stary Boleslavy :palec:

Na Cukrák vím, že se jezdí hodně a můžeš mi říct nějak blíže, kde tam? U Starý Boleslavi jsme měli chatu, konkrétně u Káraného a tam to byl samý písek a borovice a houby žádný. To bylo fakt výjimečně, že tam rostly.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 08.08.11 09:02
Achdarek píše:

Jo Rudnou znám a kde tam? :wink:

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 08.08.11 09:09
hofka píše:
Brdy? Mníšek pod Brdy a výšlap směrem na Skalku. Hezký výlet a v okolí kolem hřebenů se snad i houby najdou, nevím, letos jsem tam byla jenom na borůvkách:-) Taky hodně lidí jezdí na Halouny, to je asi pět km od Řevnic. Hotový nálety tam vždycky bývaly.

Tak tam jsme mezdili kočárkovat, když byla malá nejmenší, protože tam je taková šikovná cesta lesem, kde se dá krásně jezdit s kočárkem, ale přijde my tedy, že tam je hodně lidí. Najde se tam něco? Ty Halouny taky vím, kde jsou. Před lety jsme se tam byli podívat na pozemek. My teď bydlíme v Roztokách, takže ten západ je tak ideální.

hofka
Neúnavná pisatelka 15008 příspěvků 08.08.11 09:32

Když ona tahle oblast je taková hodně oblíbená. Brdy obzvlášť jsou obsypaný lidma.

kolozubka píše:
hofka píše:
Tak tam jsme mezdili kočárkovat, když byla malá nejmenší, protože tam je taková šikovná cesta lesem, kde se dá krásně jezdit s kočárkem, ale přijde my tedy, že tam je hodně lidí. Najde se tam něco? Ty Halouny taky vím, kde jsou. Před lety jsme se tam byli podívat na pozemek. My teď bydlíme v Roztokách, takže ten západ je tak ideální.
Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 08.08.11 10:28
kolozubka píše:
Achdarek píše:

Do toho lesa směrem na Nenačovice. Od těch velkých skladů vpravo (na Blýskavku).

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 08.08.11 10:33
Achdarek píše:
kolozubka píše:
Achdarek píše:
Do toho lesa směrem na Nenačovice. Od těch velkých skladů vpravo (na Blýskavku).

To mě mohlo napadnout. Nedávno jsem se tam byla kouknout na tu hájenku, co tam je, protože byla v dražbě, ale hluk té dálnice je tam děsný. To je fajn tip :palec:

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 08.08.11 10:34
hofka píše:
Když ona tahle oblast je taková hodně oblíbená. Brdy obzvlášť jsou obsypaný lidma.
kolozubka píše:
hofka píše:

My jsme jednou byli na výletě na Brdech a vůbec mi to tam nepřišlo jako houbový les. Asi jsme vybrali špatné místo.

Jana Květoňová
Nováček 1 příspěvek 08.08.16 12:28
Houby Praha-východ

Koupili jsme chatu v Máslovicích a přítel z Brd tvrdí, že tam žádné houby nerostou. Já bydlím v Odoleně Vodě taky Praha-východ, kousek od Máslovic, a opravdu tam na houby nikam nechodím. Chtěla bych znát něčí názor!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >