Kam na školu, když miluje matematiku, ale nejdou jí jazyky?

229
4.12.19 11:01

Kam na školu, když miluje matematiku ale nejsou jí jazyky?

Potřebovala bych poradit ohledně výběru školy pro dceru.

Dcera měla v 8. třídě jednu dvojku z Aj. Třída, do které chodí je dost slabá, tak také proto lepší známky, ale ona sama je ctižádostivá…

Miluje matematiku a jednou by ráda byla učitelkou na druhém stupni, ráda by učila matematiku, dějepis, přírodopis… Nejsem si jistá, jak to bude, až si vyzkouší M od jiného učitele (má strašně ráda svoji učitelku a ta je opravdu dobrá, M od ní je všeobecně oblíbená). Tak bych ráda, aby měla širší možnosti. Ale na druhou stranu jí nejdou jazyky - v Aj je v horší skupině a Nj má sice za 1, ale ono opravdu mezi jednookými… (Starší dcera také měla 2 a na střední je to 3-4). Ona se strašně snaží, tak jí učitelé přidají a vyjdou vstříc - třeba může z Nj a Aj dělat referát… Chodí na doučování z Aj.

Ale k věci - potřebovala bych od Vás poradit nějakou školu, která není tak zaměřená na jazyky, má dobrou matematiku, aby mohla jít na Pedagogickou školu. Našli jsme jeden lehčí gympl, kde sice dva jazyky jsou, ale nebazírují tolik na nich jako na jiných gymplech. Jiné gymply v okolí jsou hodně na jazyky (třeba na jednom chce učitelka aby žáci dělali ve třetím ročníku malé státnice…) Potom jsme přemýšleli o pedagogickém lyceu - byli jsme se tam podívat a matematikář mi rovnou řekl, že M je na nízké úrovni…

Babo raď:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4.12.19 11:09

Pokud jí jde matika a je celkově technicky nadanější, zvážila bych i cestu třeba stavební nebo strojní průmyslovky, informatiky…otevře jí to i další možnosti a upřímně, na pedák se dnes dostane snad každý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
4.12.19 11:12

Pokud ji nejdou jazyky ted, neznamena to, ze nepujdou na stredni. Take jsem mela slabou anglictinu na nizsim gymplu, ucitelka to neumela dobre vysvetlit (nejspis preucena rustinarka) a ja sama jsem nebyla dostatecne motivovana ucit se jen z knizek. Po prechodu na vyssi gympl jsme dostali jinou ucitelku a to bylo nebe a dudy, dokazala to vysvetlit a konecne neslo o promarneny cas, za dva roky jsem se vypracovala ze slabe dvojky na jednicku, chodila jsem zaroven i na jazykovku.

Byt vami, volim podle toho, jaka je uspesnost na vs, zda se vice zameruji na matematiku, pokud ji bavi.

Pripadne treba ekonomicke lyceum, to je neco mezi gymplem a obchodkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 11:21

Podle mého gympl v tomhle bude dobrá volba.
A to že ji teď jazyky uplně nejdou, nic neznamená. To se ještě může změnit ;) Já (chodila jsem tedy na 8.letý gympl) jsem měla z Aj i Nj trojky - moc mě to nebavilo, pak od 5.ročníku, kdy se nám změnili kantoři, už to byly dvojky. No a v 17 jsem jela na letní třítýdenní pobyt s Aj, kde jsem se rozmluvila a nakonec jsem z aj maturovala za 1 a dnes se v pohodě všude domluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
11024
4.12.19 11:31

No, pokud si nevybere školu přímo se zaměřením na jazyky, což by byla v tomto případě blbost, tak bych vybrala jakoukoli jinou, která bude vyhovovat, třeba se zaměřením na přírodovědu, techniku, matiku, tam jdou jazyky stranou… ale obecně nejsou kladeny na jazyk velké nároky, takže pokud teď vyloženě nepropadá a nemá s tím nepřekonatelný problém, jen že ji to nebaví a vyloženě samo nejde, tak bych to neřešila. třeba když změní na střední učitele, půjde to samo.
taky vysvětlit situaci, že každýmu nemůže jít všechno, že ona vyniká v matice a Janička zas v ajině a že když se bude snažit a přesto bude mít horší známku než třeba tu 2, tak to ničemu nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 11:38

Syna také bavila a šla mu matika a je na průmyslovce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
4.12.19 12:05

@modravlocka Já pajdu studuju, ono se na ní teď dostane snadno, ale vystudovat ji už není tak snadné.

@debra.morgan Jakou přírodovědnou školu myslíš konkrétně?

Ono jde také o to, že by ráda studovala dějepis, přírodopis… Je „rozená učitelka“, spolužáky doučuje, ráda vysvětluje. Když měli jednu hodinu učit v mladších třídách, tak mi ji učitelky strašně chválili. První stupeň to pro ni není (výtvarka, ap). Třeba by si za čtyři roky řekla, že matematika ne, ale přírodopis… Já bych ráda, aby měla cestu otevřenou, ale zároveň byla na ped. připravená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11024
4.12.19 12:18

@harim ja nad tím tak nepřemýšlela, nevím odkud jsi, třeba Biskupské gymnázium má přírodovědnou sekci nebo pak gymnázium kap. jaroše má matematickou třídu, ty mě napadly v Brně, pak třeba průmky, nějak jsem myslela, že něco bude v každém větším městě, jestli nee, tak sorry ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
4.12.19 12:21

@debra.morgan Mohla by studovat v Praze,… ale co jsem zatím koukala, tak nenašla. Všude dva jazyky a strašně si na nich tom zakládají. :zed: Já znám jen jeden přírodovědný gympl a tam je představa státnic ve třeťáku. Já už fakt nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
4.12.19 14:17

U mě se na střední všechno obrátilo. Co mi šlo na ZŠ mi nešlo na střední a naopak na gymplu jsem si neuvěřitelně zamilovala před tím velmi nenáviděnou češtinu. Na peďáky se jde nejlépe z gymplu nebo pedagogického lycea. Ale není to nutnost.
Ale docela drsné takhle plánovat budoucnost, já jsem až do 18 nevěděla, co chci dělat :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11024
4.12.19 14:48
@HrozTaj píše:
U mě se na střední všechno obrátilo. Co mi šlo na ZŠ mi nešlo na střední a naopak na gymplu jsem si neuvěřitelně zamilovala před tím velmi nenáviděnou češtinu. Na peďáky se jde nejlépe z gymplu nebo pedagogického lycea. Ale není to nutnost.
Ale docela drsné takhle plánovat budoucnost, já jsem až do 18 nevěděla, co chci dělat :andel:

csss, já to nevím ani v 25 :mrgreen: budu ráda, když to do důchodu stihnu vymyslet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
4.12.19 15:22

@HrozTaj U nejstarší taky moc nevíme - něco technického, uměleckého…
Tahle s tím přišla před rokem a je si zcela jistá, že bude učitelka, jen neví přesně co bude učit. :)
A naše třetí?… tam je to jasné od pěti let - ta bude zdravotnicí nebo něco podobného. Je v páté třídě a někdo jí řekl, že na fyzioterapii je pěkný nával a ona se začala učit (po dvou letech, co se na ní zlobím, začala sama od sebe… :oops: ). Musím říct, že její masáže jsou skvělé, jsem tak ráda, že se to učí na mě. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5710
4.12.19 15:35

@harim co boticska v Praze? Za me tam jazyky nijak moc neresili. ale dva maji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
4.12.19 17:13

@Ornwen Děkuju, koukla jsem, vypadá moc zajímavě, ještě jim zkusím napsat, nebo na DOD. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama