Kam na turistický výlet, aby projel i kočárek?

3657
8.5.08 13:39

Kam na turistický výlet, aby projel i kočárek??

Zdravím všechny,
určitě někdo řeší stejný problém. CHtěla bych jezdit na celodenní výlety. Nejlépe po turistických trasách (abych se neztratila). Potřebuju vypadnout někam do přírody a do krásných míst naší republiky.
Doporučte prosím někdo nějaké turistické trasy, tak aby tam projel i kočárek (trochu schodů nevadí, spíš aby tam nebyly žebříky atd)
Prosím - jestli máte někdo nějaký tip, budu ráda za podrobnější vysvětlení trasy a třeba i kolik je to cca km.
Vyhovovala by mi nejlépe nějaká okružní: z nějakého městečka do přírody a zpět do toho samého městečka.
Díky Monča

Jěště mě napadlo - kdyby někdo měl Tip na celovíkendový pochoďák s ubytováním (laciným), tak taky budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

595
8.5.08 17:09

Ahojky Mončo,
my chodíme na výlety rádi a občas nějaký popíšeme.
www.ds-soft.info/mimino - v sekci „Výlety“
Dřív jsme chodili s kočárkem, takže jsem připsala, jestli je to s kočárky vhodné nebo ne. Teď už nás kočárek neomezuje, takže podnikáme podobné výlety jako ten nejnověji vydaný. :lol:
Jezdíme většinou vlakem. Dojedeme na jedno místo a někam odtamtud dojdeme.
Hodně cest je i kolem Klánovic. Žádné prudké stoupání, jsou tam pěkné lesní cesty. Rádi tam jezdíme.
Třeba si vybereš. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.9.08 09:46

Víkendová šumava

12. Víkendová Šumava

• sobota: výchozí a cílový bod Modrava - 17,5 km, terén asfalt či zpevněné cesty, po rovině (víceméně) jen v jednom úseku do kopce, ale za to po dobré cestě, nádherná krajina především kolem Roklanského potoka; z Modravy po silnici na Srní - dále po zelené tz přes rechle podél Plavebního kanáluVchynicko-Tetovského až k Hakešickému mostu - dále po modré - zde odbočka na Tříjezerní slať (tam po žluté a pak zpět na modrou) - dále po modré na Javoří pilu a po červené údolím Roklanského potoka na Modravu
  • neděle: výchozí a cílový bod Srní - 10 km, terén víceméně stejný; ze Srní po zelené k nádrži, zde jít cca 150 m po neznačené cestě nalevo od vypuštěné nádrže, kde se napojíte opět na zelenou - pořád po zelené podél Plavebního kanálu - až k odbočce na Lesní kapli (doporučuji navštívit) - dále po modré do Srní
  • poznámka: po trase není možné se nikde občerstvit
  • absolvováno s 4,5 měsíčním mimčem v kočárku
  • Nahlásit
  • Citovat
170
5.8.11 19:33

PROSÍM O TYP NA NĚJAKY VÝLET V OKOLÍ BRNA, JIŽNÍ MORAVA APOD. NA TENTO VÍKEND, I S KOČÁRKEM. TŘEBA NĚJAKÁ I NĚJAKA KACE ČI KULTURA.. DĚKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35104
6.8.11 06:58

To by byl dost dobry napad na celou sekci emimina Protoze podle mapy houby poznas, jak moc zpevnena je zpevnena cesta. A cyklostezky byvaji casto jen po silnickach.

Tip, vzala nas nedavno kamoska-
Start od hradu Kost (vesnice Podkost)

• údolí Plakánek po žluté a pak odbočit po modré do vesce (nadherna vesnice same roubenky)
  • my jsme puvodne chteli jit az do Libosovic a dal po neznacene ceste, ale nejak jsme vyrazili pozde, takze jsme sli zpet do Kosti po silnici, coz se vzuhledem k provozu celkem dalo, ale bylo nezajimave. Ale tim padem nevim kvalitu te polni cesty z Libosovic.

http://www.mapy.cz/#…

Vychazi mi to na 7,5 km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
30.8.12 17:07

Narazila jsem na pár tras v NP Podyjí: http://www.priroda.cz/clanky.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
30.8.12 22:42

@Pudloslava to máš pravdu :)
nedávno jsem začli doma také řešit výlety. Byli jsme v Krkonoších Horní Mísečky - Vrbatova bouda (5km) a dá se jít až na Labskou boudu, ale to jsme už nestihli…
Celkem dost tras je i po Jizerkách od 2 do cca 15km. Konkrétní webovky jsem zapomněla, ale na webu Jizerek by měl být nějaký odkaz pro vozíčkáře.
Jsem z Branžeže a podnikli jsme i cestu od nás na Valečov (dají se i Drábské světničky) - kočárkem je to občas dřina, ale částečně v šátku a částečně v kočáře jsme to překrosili… :mrgreen: To se dá spojit i s tou Kostí, co už tu byla zmíněná…občas písek a kořeny, ale schůdné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama