Kam na výlet, když jedeme na Pálavu?

18
20.8.15 21:53

Kam na výlet? když jedeme na Pálavu

Ahoj, s přítele jedeme v pondělí na Pálavu, konkrétně do kempu Merkur, chtěla jsem se zeptat, jelikož jsem v té krajině nikdy nebyla, zda se tam dá jít někam na nějaký výlet? Cokoli? :)
Moc děkuji za rady a typy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2042
20.8.15 22:05

@Anet98 ahojky, my jsme byli přímo v tomhle kempu minulý týden, bylo vedro tak jsme se koupali v laguně, a jeden den jsme byli v aqualandu, pak jsme šli kolem jedné nádrže, po cyklostezce, do Pasohlávek, hezká procházka, ale máme ročního chlapečka a jsem těhotná, tak toho moc neslo dělat :lol: dřív jsme tam jezdili kolama, ty se dají půjčit přímo v kempu, a můžeš objet nádrže, zajet napriklad do Věstonic, vedou tam všude cyklostezky. Nebo jsme si dojeli do Lednice nebo do Valtic autem a tam jsme si prosli Lednicko-Valticky areál. Dal můžete do Mikulova, do Břeclavi,… Je tam toho opravdu hodně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
20.8.15 22:07

Moc pěkný je zámek Lednice a ten park s Minaretem. Dále doporučuju zámek ve Valticích, zámek v Mikulově, nádrž Nové Mlýny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Papuchalka
20.8.15 22:09

Blizky vylet treba na hrad hrad http://www.kamnapalavu.cz/…dy-devicky-/, jinak je to vinarska oblast, tkaze doporucuju do nejakeho sklipku + to co tu uz padlo :D

• Nahlásit
  • Citovat
4148
20.8.15 22:13

Tam je toho spousta k vidění. Ideálně si vemte sebou i kola, je tam spousta cyklostezek. Krásný je Mikulov - zámek, jeskyně na Turoldu, Svatý kopeček. Prý je tam i hezký lom ke koupání, tam jsem ještě nebyla. Nádherná je Lednice - celý areál, zámek i zahrady, Valtice (tam se teprv chystáme). Vždy si zajdem na Dívčí hrady, případně na Sirotčí hrádek, taky krása - výhled na nádrže a procházka naprosto pohodová i pro někoho, kdo není zvyklý chodit na tůry ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 22:22

Tam toho je! Určitě bych nevynechala Mikulov, Lednici a Valtice ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3620
20.8.15 22:45

Dívčí hrady - zříceniny, nedaleko Dolních Věstonic a Pavlova
Svatý kopeček - Mikulov

Pokud máte rádi i trochu „gastroturistiky“ :P, moc hezké je posezení v Cafe Fara v Klentnici (http://www.cafefara.cz/), a taky stojí za to oběd ve Vinařství u Kapličky v Zaječí (http://www.vinarstviukaplicky.cz/).

Všude je nutný dojezd autem, ale nejsou to žádné dlouhé trasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
24.8.15 10:20

Super, děkujeme moc za typy a rady, určitě něco vyzkoušíme! :) Sice nám nehlásí moc teplo, což je škoda, protože jsme se těšili k vodě, ale určitě s nějakým výletem si to užijeme i tak! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.18 21:29

Ráda bych obnovila diskuzi, zítra se chystáme na Pálavu na výlet s dětmi 1 a 3 roky, prosím o tip na nenáročný výlet s kočárkem, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama