Reklama

Kam nahlásit nevydání účtenky prodejcem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pionyrka
Kecalka 185 příspěvků 24.01.18 09:38
Kam nahlasit nevydani uctenky prodejcem

Ahoj, nikdy jsem to nechtela udelat, ale dnes me tak nastvali v jednom Cinskem bistru, ze je chci nahlasit, za to, ze nevydavaji uctenky. Jenze nevim kam se to hlasi, asi na Financni urad, ale divala jsem se na jejich stranky a nevim pod cim to mam najit. Ty co me chteji odsoudit tak v tomto Cinskem bistru jsem platila 1000Kc a pani si tu tisicovku dala do pokladny uctenku mi nevydala ani jidlo nenamarkovala a pak mi vratila na 500Kc, jelikoz jsem tam byla sama a ani jiny zakaznik tam nebyl tak jsem to nemela jak dokazat, zabalili mi jidlo a vyhodili me z bistra, nejdrive jakoze predemnou spocitala pokladnu a bylo vse v poradku, jenze kdyz nemarkuje trzbu nemuze ani vedet, kolik v pokladne ma mit. Ja melav penezence jen tu 1000 - ku brala jsem si ji rano do penezenky, takze ja vim urcite, ze jsem ji davala 1000Kc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4307 příspěvků 24.01.18 09:46

@pionyrka Pokud si vietnamka obhájí, že to byl prdej,,jídla na ulici" tedy že se nejednalo o službu restaurace, tak eet nemusí mít. Jaká náhoda, že si to pan Babiš do jehož holdingu ovládaného přes svěřenecký fond patří rychlá občerstvení Parky's.

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 24.01.18 09:53

Eet se mám dojem hlási na COI..
zkus si zadat do googlu " nevydání účtenky " a určitě ti něco vyjede kam se obrátit

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 24.01.18 09:54
@Premek_Orac píše:
@pionyrka Pokud si vietnamka obhájí, že to byl prdej,,jídla na ulici" tedy že se nejednalo o službu restaurace, tak eet nemusí mít. Jaká náhoda, že si to pan Babiš do jehož holdingu ovládaného přes svěřenecký fond patří rychlá občerstvení Parky's.

no eet mít nemusí, ale účtenku vydat musí. Jako paragon myslím.

cecetka
Kelišová 7217 příspěvků 24.01.18 09:55

@Premek_Orac Ted pletes dve veci. Vydej uctenky je jedna vec (ta povinnost na vyzadani zakaznika byla jiz pred EET), uctenka v systemu EET je vec druha, ale k timu dotaz neni.

@pionyrka Kolik jsi v tom bistru mela platit? Jestli dobre chapu, tak jde o to, ze te pokladni chtela podvest a nevydat spravne zpatky? :nevim:
Toto by spise mela resit COI.

Nairol
Echt Kelišová 8813 příspěvků 24.01.18 09:55

A ty jsi o uctenku pozadala?

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 24.01.18 09:55
@smurfka píše:
Eet se mám dojem hlási na COI..
zkus si zadat do googlu " nevydání účtenky " a určitě ti něco vyjede kam se obrátit

Otázkou je, jestli paní spadá pod EET. Vzhledem k tomu, že to jídlo balila s sebou pryč.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 24.01.18 09:57

Ano, je to tak, pokud je podnik evidovan jako bistro nemusí EET mít…pokud chceš její pochybení řešit obrať se na českou obchodní inspekci.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 24.01.18 09:58

Hned vedle gestapa, kousek před ÚV KSČ a STB…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 24.01.18 10:01

Tak v tomto případě bych teda ani náhodou z bistra neodešla a zavolala bych okamžitě policajty. A hned by se ukázalo, jestli by mi ještě rádi vrátili moje peníze. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:
Neznám bratra

(vím, že policajti nic neudělají, ale snad by to zabralo)

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 24.01.18 10:02

@pionyrka přesně pleteš dvě věci, problém je, že tě okradli o 500,–-, ale asi to nedokážeš, tak nic
tím, že ji nahlásíš na EET, nic nevyřešíš, bistra zatím nejedou v EET

cecetka
Kelišová 7217 příspěvků 24.01.18 10:09

Nepodsouvejte ji, ze chce hlasit EET. @pionyrka o EET vubec nepise :zed: :zed: :zed:

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 24.01.18 10:09

V kamenných prodejnách je to snad povinné, ne? Nezáleží, že je to jídlo s sebou. Neprodávají ho přeci venku na ulici…

berusa.m
Závislačka 2728 příspěvků 24.01.18 10:30

Já jsem teď platila v květinářství 800,–. Prodavačka mi vydala zpět, zklopila oči a dělala že jsem neviditelná. Kdybych nespěchala a nestála za mnou i fronta lidí, tak bych jí řekla, že když už krademe, tak kraďme napůl! Když nevydá účtentku, neplatí DPH ani daň z příjmu. Tak mohla dát těch pár % slevu. :D
Když se mě někdo zeptá u takového drobného nákupu jestli chci účtenku, většinou se usměju a mávnu rukou. Ale automatická oprsklost mě štve.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 24.01.18 10:35
@berusa.m píše:
Já jsem teď platila v květinářství 800,–. Prodavačka mi vydala zpět, zklopila oči a dělala že jsem neviditelná. Kdybych nespěchala a nestála za mnou i fronta lidí, tak bych jí řekla, že když už krademe, tak kraďme napůl! Když nevydá účtentku, neplatí DPH ani daň z příjmu. Tak mohla dát těch pár % slevu. :D Když se mě někdo zeptá u takového drobného nákupu jestli chci účtenku, většinou se usměju a mávnu rukou. Ale automatická oprsklost mě štve.

Taky je možná varianta: vytiskneš půlmetrový arch kvůli pětikoruně, ten člověk ho nechce a nechá ho ležet a ty ho pak vyhodíš. U nás zákazník řekne, že doklad nechce, platba se potvrdí, ale vypne se tiskárna, aby se uložená účtenka nevytiskla. Takže to, že ti na tvé mávnutí rukou někdo účtenku nedá, neznamená, že účtenku nevytvořil, ale pouze ji nevytiskl. Místo toho udělal jedno kliknutí navíc aby zrušil tisk. Například.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >