Kam napsat či zavolat pro PPM a rodičovskou dovolenou atd.?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milady3
Stálice 83 příspěvků 17.12.16 21:56
Kam napsat či zavolat pro PPM a rodič. dovolenou atd.?

Ahoj lidičky,

ráda bych věděla, zda někam mohu napsat či zavolat co se týká PPM či rodič. dovolené. Bohužel jsem teď měla hekticky práci a školu a tak… Sama se v tom ne moc dobře orientuji v těch podmínkách pro získání PPM a tak… Takže bych ráda někomu poskytla info jak dlouho jsem kde pracovala abych věděla, jak na tom jsem a jak se zařídit. Nejspíše jsem nyní na úplném začátku těhotenství. Děkuji všem za radu a pomoc :).

Reakce:

Iwis
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 17.12.16 22:03

Zavolala bych na českou správu sociálního zabezpečení - www.cssz.cz a poptala se tam…

Bugaboo
Závislačka 2780 příspěvků 18 inzerátů 17.12.16 22:08

PPM vyplaci CSSZ, nastupuje se nejdrive 8 tydnu, nejpozdeji 6 tydnu pred porodem, doklad vystavi gynekolog, ten se pak zasle na socku pres zamestnavatele, musi se splnovat 270 kalendarnich dni placenych pojisteni, aby byl narok, je to na 7m myslim…mesic pred koncem PPM zajdete na UP, vyridit rodicovsky prispevek, ten vyplaci Urad prace, vyplni se formular a je to…stat vyplaci 220tis, je na Vas, jak si to nastavite, od noveho roku by se rodicakem mohlo hybat i bez predchoziho naroku na PPM, do ted tomu tak neni…pri „nejhorsim“ se da PPM pobirat pres manzela, ale vy pracujete, pujde to na Vas:-)

Lendeš
Kelišová 5400 příspěvků 17.12.16 22:20

Základní informace o PPM: http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm
Konkrétně se můžeš obrátit na okresní správu sociálního zabezpečení kam spadá tvůj zaměstnavatel nebo na call centrum ČSSZ tel: 571 811 081.

Informace o rodičovském příspěvku: https://portal.mpsv.cz/…covsky_prisp
Konkrétně se můžeš s dotazem obrátit na úřad práce.

A k předchozímu příspěvku od @Bugaboo: novela zákona týkající se rodičovského příspěvku zatím nebyla schválená, těžko říct kdy bude a jestli vůbec, ale určitě nebude platit od nového roku.

A zakladatelko smaž tu druhou diskuzi, založila jsi ji 2×.

Bugaboo
Závislačka 2780 příspěvků 18 inzerátů 18.12.16 08:24

@Lendeš dekuji za upresneni:-) :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >