Reklama

Kam pro čistý makadamiový či arganový olej?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.01.17 10:59
Kam pro čistý makadamiový či arganový olej?

Má někdo tip na čistý (tj. nikoliv kosmetický výrobek, který obsahuje další látky jako třeba koenzym q10 nebo biotin atd přidaný do oleje) makadamiový či arganový nebo jojobový olej na vlasy plet i tělo?

Chodím si do lékarny pro ricinový, ale jiné oleje nemají.

Máte někdo tip? Ideálně Praha nebo online.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 11.01.17 11:02

@Zahradnice Roku zkus Havlíkova přírodní apoteka, mají i e-shop

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 43 inzerátů 11.01.17 11:07

https://www.sagrada-natura.cz/eshop/82.htm

tento doporučuji jedna beauty blogerka co sleduji, měl by to být zcela super truper ručeně dělaný :)

AjaW
Stálice 53 příspěvků 11.01.17 11:10

Havlikova přírodní kosmetika super!:) čisté oleje nakupuji i na I. P.Pavlova - CARDAMOM. Používám jak pro sebe, tak malou.

Gerberka
Závislačka 3154 příspěvků 11.01.17 11:15

Ahoj, já tyto oleje kupuju od SALOOS - v prodejnách zdravé výživy jsou k dostání. Právě na vlasové zábaly používám: meruňkový, mandlový, jojobový. Zkoušela jsem i arganový a makadamiový. Vše od toho SALOOSU :palec:, je to v takových skleněných lahvičkách a 100%ní

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 11.01.17 11:16

Tak těch možností je určitě víc, za mě doporučuji - Karel Hádek, najdete přes google internetový obchod.
Problém je ten, že na velkoobchodním trhu s oleji se dá každý olej zakoupit v různých kvalitách a tudíž i různých cenových hladinách. U Hádka máte jistotu (vím to, na tom velkoobchodním trhu jsem se, byť krátký čas, pohybovala), že nakupuje oleje pouze v těch vyšších kvalitách. Nekupuje levné oleje, jejich nízká cena bohužel nese současně i nižší kvalitu. Problematice rozumí, takže nekupuje drahé oleje prvoplánovaně, ale ví jakou zvolit oblast sběru surovin pro výrobu oleje.
Já oleje používám, nikde jinde než u Hádka bych nekoupila. A to si hlídám každou korunu výdajů a fakt počítám.
Takže toto moje rada.
Jinak Hádek má odbyt hlavně Německo a Rakousko. Ze srdce mu to přeju, protože je to jeden z mála poctivých obchodníků (no duší asi nebude obchodník, ale spíš odborník přes přírodní kosmetické suroviny).

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.01.17 11:17
@Gerberka píše:
Ahoj, já tyto oleje kupuju od SALOOS - v prodejnách zdravé výživy jsou k dostání. Právě na vlasové zábaly používám: meruňkový, mandlový, jojobový. Zkoušela jsem i arganový a makadamiový. Vše od toho SALOOSU :palec:, je to v takových skleněných lahvičkách a 100%ní

to právě nechci. Většina z nich není čistý olej, ale něco je tam přidáváno a je to bráno jako kosmetický produkt a tímpádme testováno na zvířatech…

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 11.01.17 11:18
@Gerberka píše:
Ahoj, já tyto oleje kupuju od SALOOS - v prodejnách zdravé výživy jsou k dostání. Právě na vlasové zábaly používám: meruňkový, mandlový, jojobový. Zkoušela jsem i arganový a makadamiový. Vše od toho SALOOSU :palec:, je to v takových skleněných lahvičkách a 100%ní

Jo a zrovna firma Saloos patřila mezi ty, kteří, když se na trhu objevil nějaký levný šunt v pochybné kvalitě, tak po tom skočila a nakoupila toho velký objem. Takže tohle bych nekoupila.

Gerberka
Závislačka 3154 příspěvků 11.01.17 11:22

Tak tomu moc nerozumím, jak píšete o tom Saloosu…vždyť mají certifikát CPK bio :think: na toho karel hádek se podívám

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.01.17 11:31
@Gerberka píše:
Tak tomu moc nerozumím, jak píšete o tom Saloosu…vždyť mají certifikát CPK bio :think: na toho karel hádek se podívám

ten certifikát nic nezaručuje…ale je to kosmetickej produkt…nevím jak to lépe popsat, ale měla jsem na mysli čistý olej. Třeba ten ricinový v lékarně dávají snad 5ml ampule a jde o 100% olej bez přídavku čehokoliv. Jen vylisované jádra. Co jsem třeba koukala na havlíkovu apotéku tak tam mají „čistý 100% olej“ ale přidávají do něj vitamin E, takže už je to směs stejně jako saloos…

Gerberka
Závislačka 3154 příspěvků 11.01.17 11:34

@Zahradnice Roku

ano, chápu, ale do těch olejů saloos už dál nic nepřidávají, žádný vitamín E nebo tak, podle mě jsou to 100%ní oleje - myslím to složení. Nebo se pletu?? Každopádně vlasy mám po tom nádherný a to je pro mě hlavní ;)

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.01.17 11:35
@Tóňa2 píše:
Jo a zrovna firma Saloos patřila mezi ty, kteří, když se na trhu objevil nějaký levný šunt v pochybné kvalitě, tak po tom skočila a nakoupila toho velký objem. Takže tohle bych nekoupila.

asi tak…né vše od ncih je špatné, ale rozhodně jejich produkty nejysou opravdu čisté…

Gerberka
Závislačka 3154 příspěvků 11.01.17 11:38

@Zahradnice Roku

a co do nich přidávají, že to „není čisté“? nebo ty oleje berou z „pochybných“ zdrojů? přiznám se, že tomu teda nerozumím :nevim:…dívala jsem se na e-shop karel hádek na ty oleje od něho - cenově to vychází stejně jako oleje od saloosu. takže to taky nevím, odkud ten karel hádek ty svoje oleje bere… :nevim:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.01.17 11:44
@Gerberka píše:
@Zahradnice Rokua co do nich přidávají, že to „není čisté“? nebo ty oleje berou z „pochybných“ zdrojů? přiznám se, že tomu teda nerozumím :nevim:…dívala jsem se na e-shop karel hádek na ty oleje od něho - cenově to vychází stejně jako oleje od saloosu. takže to taky nevím, odkud ten karel hádek ty svoje oleje bere… :nevim:

myslela jsem to tak že nejde o čistou věc ve smyslu, že tam třeba přidají vitamin E

Katcha
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 11.01.17 11:46

Já ráda nakupuju na Ekokoze, mají tam snad všechno. Jen ty prachy, když to všechno potřebuju :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama