Kam rodit, když to chci nejvíce přirozeně

2039
3.7.15 08:22

kam rodit, když to chci nejvíce přirozeně

Ahoj,

potřebovala bych poradit od zkušených, kde v Praze nejlépe rodit, aby to bylo nejvíce přirozené.

Moje představa je (nelpím na ni od A do Z, ale blíží se mi registrace, tak si ujasnuji, co od porodnice chci):

1. aby mohl být partner popřípadně i dula na hekárně, prostě být tam se mnou od začátku
  2. abych si mohla zvolit polohu pro porod, nechci v ležet na zádech
  3. aby do mě necpali zbytečně léky, oxytocin apod..pokud ano, aby mi to uměli zdůvodnit, tudíž, aby probíhala komunikace, což je asi složité, pre to bude záležet na lidech..
  4. aby tam bylo soukromí
  5. aby mi dítě hned po porodu, pokud bude vše ok přiložili na tělo, ráda bych, aby se ohřálo na mě
  6. kojení..nerada bych, aby sestry zbytečně používali příkrmy, když bych mohla kojit

Uvažuji o Motole, mám ho blízko, nemáme auto, takže bych to nechtěla mít uplně z ruky, i když po praze OK, uvažovala jsme o neratovicích či Hořovicích, ale nevím jak bych se tam dostávala, je to z ruky..

z pražských uvažuji o Motole..

Máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

757
3.7.15 08:34

Ahoj, v Motole teď leží přítelkyně bývalého manžela po sekci, zrovna včera jsme spolu mluvili - nevím, jestli máš osobní zkušenost z Motola, ale že by tam zrovna podporovali přirozenost v jakémkoliv slova smyslu, to se mi moc nezdá… dítě ti ukážou na občanku a na porodnici nesmí děti… (což nesouvisí s průběhem porodu, ale celkově tam komunikace nefunguje - ale jak říkám, je to jen jedna, teď aktuální, zkušenost.)
Za mě v tomhle Neratovice, popř. Mělník - ale ten máš asi daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
3.7.15 08:35

Myslím, že tohle všechno je možné v Podolí. Hlavně máš porodní sál sama pro sebe. je to normální uzavřena místnost s wc a sprchou. Nikdy mě na hekarnu nedali. Pokaždé prdla voda a i bez kontrakci jsem šla rovnou na sál, kde jsme měli božský klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
3.7.15 08:50

Hodne zen z Prahy kuli temto pozadavkum jezdi rodit do Pribrami. :palec:

• Citovat
  • Upravit
406
3.7.15 08:57

Já jsem kvůli podobným přáním nakonec jela rodit do Slaného :palec: Ale bez auta je to docela z ruky. To samé Neratovice.
A co Apolinář? Kamarádka si ho chválila, byla tam 2×.Ale osobní zkušenost já nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
3.7.15 09:22

@ewajs apolinar jsou sice profici ale jinak je to tovarna na deti a vstric nevychazi. Navic na porodnim sale je naraz vic zenskych oddelenych jen plachtou atd. Tam to moc pristupne pozadavkum rodicky neni :(

• Citovat
  • Upravit
406
3.7.15 09:55
@Envie píše:
@ewajs apolinar jsou sice profici ale jinak je to tovarna na deti a vstric nevychazi. Navic na porodnim sale je naraz vic zenskych oddelenych jen plachtou atd. Tam to moc pristupne pozadavkum rodicky neni :(

Aha, tak to se omlouvám, je pravda, že kamarádka porodila obě děti skoro ještě před Apolinářem, tak si to ani pořádně neužila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10700
3.7.15 10:01

@astoret pokud máš takovéto představy o porodu, pak Motol určitě ne. Rodila jsem tam před třemi lety a pochybuju, že se přístup nějak zásadně změnil. Z těch bodů co popisuješ u mého porodu nebyl splněn ani jeden.
Teď čekám druhé a chci to jinak, takže pro mě volba číslo jedna jsou Hořovice. Myslím, že tvé představy by mohla splnit i Příbram.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 10:20

Myslím, že v Praze s těmito požadavky neuspěješ. Taky jsem si svůj porod představovala trochu jinak, než co nabízí pražské porodnice, takže jsem zvolila Hořovice. Měla jsem v záruce ale pro případ ještě Prahu. Nakonec vyšly Hořovice a měla jsem díky tomu krásný porod. Bez auta to asi ale nepůjde nebo to řešit v krajním případě hotelem a doufat že porod přijde v termínu. Mimo Prahu nejsou potřeba rezervace. Jinak dobré ohlasy jsem slyšela na Mělník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
3.7.15 11:36

V tom případě budu hledat v Praze nejmenší zlo.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8467
3.7.15 16:12

Já rodila 2× v Podolí a řekla bych, že s tvejma požadavkama nebude žádnej problém. Rodila jsem v pololehu (manžel mi podpiral zada).
Zalezi strasne na smene. Ja nepsala porodni plan, ale ted pri druhem porodu se me na vse ptali. Klystyr, pichnout vodu. Oxytocin ani nic proti bolesti nenabizeli. Ja to taky nechtela. Jsi sama (nebo s kymkoliv chces) na porodnim sale. Ani jednou jsem neslysela nic z jinych pokoju nebo z chodby.
Prikrmy diteti davaji az na pozadani (to si pak muzes vybrat jestli cizi mm anebo um).
Motol je i ze zkusenosti z me rodiny spatnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
3.7.15 16:40

@astoret Ahoj, já rodila loni v Podolí a splnilo to mé očekávání, měla jsem to nastavené jako ty. Samostatný porodní pokoj s doprovázející osobou, klystýr jsem teda chtěla ale protržení vody jsem odmítala až do poslední chvíle, nakonec jsme se bavily o tom, jestli rodit ve vaku blan a já se rozhodla že ne a nechala si vodu píchnout. Oxytocin jsem odmítla s odůvodněním, že se bojím větší boleti a bylo akceptováno:). Za sebe doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama