Kam s 11 dcerou na společnou dovolenou?

25.1.20 23:20

Kam s 11 dcerou na společnou dovolenou?

Moje nejstarší dcera - 11 let v poslední době začíná fňukat, že na ni nemám tolik času, a že bych chtěla být více se mnou. Vzhledem k tomu, že manžel v létě plánuje jet s kamarády na hory (jezdí 1× za 2-3 dny sólo na turistiku), říkala jsem, si že bychom mohly na oplátku vyrazit někam jen my dvě (utužení pouta matka-dcera před nástupem puberty). Líbil by se mi asi týden, nejlépe organizovaný cestovkou, průvodcem - taktéž turistika po horách, koupání zkrátka příroda(ne chození po městě). Zároveň, abychom nebyla jen samy dvě a neměla jsem sama zodpovědnost za vymýšlení výletů…Máte nějaký tip na cestovku po Evropě, nebo na nějaké místo zde v tuzemsku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.1.20 23:51
@aaaabcde píše:
Moje nejstarší dcera - 11 let v poslední době začíná fňukat, že na ni nemám tolik času, a že bych chtěla být více se mnou. Vzhledem k tomu, že manžel v létě plánuje jet s kamarády na hory (jezdí 1× za 2-3 dny sólo na turistiku), říkala jsem, si že bychom mohly na oplátku vyrazit někam jen my dvě (utužení pouta matka-dcera před nástupem puberty). Líbil by se mi asi týden, nejlépe organizovaný cestovkou, průvodcem - taktéž turistika po horách, koupání zkrátka příroda(ne chození po městě). Zároveň, abychom nebyla jen samy dvě a neměla jsem sama zodpovědnost za vymýšlení výletů…Máte nějaký tip na cestovku po Evropě, nebo na nějaké místo zde v tuzemsku?

Jela jsem jednou se známou s touto cestovkou a spokojenost:
https://www.ckmayer.cz/
Jezdila s nimi i rodina. A taktéž spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
3127
26.1.20 05:50

Poznavacka Norsko nebo Skotsko by u nas urcite vyhrala. Akorat nas mladsi touzi jet hotelbusem s CK Pangeo. Ma to slibene, jen jeste nevim na kdy. I Dolomity jsou skvele na tury nebo Svycarsko.

Edit. Pokud nechcete jet na vlastni pest, tak z z CK mam vyzkousene krome Pangeo tours, jeste SEN a Kudrna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57535
26.1.20 21:59
@aaaabcde píše:

NO, je to zrovna v takovém věku, kdy by ještě dospělákům nemusela stačit a naopak nějaké dětské zájezdy pro ní už nebudou. Některé zajímavé měl loni Kudrna. Já sama za sebe bych vymyslela něco svého.
Zajímavé pro děti mi třeba přijde Český ráj. Kromě turistiky se tam dá najít i nějaké to koupání, na půl den půjčit kanoi na Jizeru, zpátky na koloběžkých ( půjčovny tu kombinaci mají přímo v nabídce), je tam možnost několik hradů, jak dětské, tak dospělé prohlídky ( KOst, Sychrov, Valdštej, Trosky). V létě je na Troskách letní kino, na KOsti rytířské turnaje. Je to fajn i na kola.
Podobně jde kombinace Macháč + Kokořínsko.
Lipno a okolí. ( tam spíš mimo hlavní sezonu)
Ze zahraničí můžu doporučit Slovensko - zkombinovat Tatralandii, Bešenovou a hory - třeba Janošikovy diery, hřeben Chleb-Velky Krivan…
Líbili se mi i lázně v Maďarsku.
Nebo Salzbursko - koupit týdenní kartu Salzburska, každý den se s ní dá vyjet nějakou lanovkou a bud udělat výlet po hřebeni nebo směrem dolo. Některá střediska mají různá zpestření - našim prepubošm se třeba líbili slackline nebo feraty v badGastainu, dole pak odpo super koupání v lázních, nádherný saunový komplex. V jiných střediscích za byly třeba cestou z vrcholu dolu lesní klouzačky a tobogány. Krimmelské vodopády, Zella am see na inlinech, různé soutěsky, jeskyně. Případně se můžu rozepsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama