Kam s 1,5ročním dítětem do Rakouska na lyže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SophiaF
Nováček 8 příspěvků 09.10.14 20:04
Kam s 1,5 ročním dítětem do Rakouska na lyže

Ahoj všem,
chtěla bych vás poprosit o tipy na dovolenou v Rakousku s naším batoletem. Rádi bychom v únoru jeli na lyže do Rakouska, synovi v té době bude 19 měsíců, takže lyžovat zatím nebude, ale my bychom si rádi zalyžovali. Pojede s námi švagr s přítelkyní, takže bychom se v hlídání střídali, hledáme ale destinaci, kde jsou dobré sjezdovky pro nás „velké“ lyžaře a zároveň kde bude i dostatek atrakcí pro syna, aby se nenudil (zvířátka - statek, dětský areál, termály, bazén…). Původně byl mým ideálem statek nedaleko lyžařského centra, kde podávají polopenzi a zároveň je v okolí i nějaké vyžití pro syna. To jsem ale zjistila, že je trochu jako chtít hodinky s vodotryskem, proto budu ráda za jakékoliv tipy, které splní alespoň něco z toho. Díky moc všem :-)

Reakce:
ivašot.
Kelišová 7316 příspěvků 09.10.14 20:10

Tak my byli vloni tady. Pro děti vyžití dost, jen si nejsem jistá jestli už pro takhle malé. Zkus kouknout.

Lolllo
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 09.10.14 21:14

Bad Hofgastein, parádní středisko, luxusní termály s krásným bazénem pro nejmenší děti. Statků se zvířaty je tam taky dost.

SophiaF
Nováček 8 příspěvků 09.10.14 21:21

Díky oběma za rychlou reakci :-) Brouzdám po internetu, bohužel na to nemám moc času a klidu a možností je hodně, takže jsem ráda za každé tipy! Na oboje se mrknu, díky!

michee
Závislačka 3589 příspěvků 09.10.14 21:26

My pojedem pristi rok (prelom unor brezen) do Wagrainu, uz jsme byli drive bez maleho a Ski Amade si nemohu vynachvalit :-) Sjezdovky super, ja jakozto zacatecnik jsem byla maximalne spokojena. Vesnicka paradni, bydleli jsme v malem rodinnem penzionku a nemohlo to byt lepsi! Snad bude pristi rok snih a dobre pocasi :-)

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.10.14 11:35

http://www.katschi.at/ (oblast Lungau), lyžování pro dospělé super, pro děcka různé snowparky, a asi 10km vzdálené termály v Tamswegu ;) Doporučuju!!!

SophiaF
Nováček 8 příspěvků 10.10.14 11:38

Díky za další tipy, pořád hledám, líbí se mi Wagrain, máme tam i oblíbený penzion, ale bohužel asi hledám pozdě, protože už mají plno…

SophiaF
Nováček 8 příspěvků 10.10.14 12:17

@klenice Právě jsem na to koukala a našla jsem super ubytování v St Marghareten, penzion Landgasthof und Biobauer Löckerwirt, nebyli jste náhodou tam? A můžu se zeptat, jak je to případně s atrakcemi pro děti v okolí a tak? Díky moc :-)

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.10.14 14:16

@SophiaF Přímo v St. Margaretehen jsme ubytovaní nebyli, je to ale taková turistická vesnička. Jezdívali jsme tam ještě jako bezdětní, tak ty dětské atrakce nemám úplně zmáknuté, ale mám za to, že tam toho je dost. Když jsme tam byli se známými, co měli tehdy malé, nestěžovali si ;) Nicméně u sjezdovky byl vždycky udělaný nějaký zábavný parčík - tunely ze sněhu, vycpaná zvířátka, skluzavky, bobování atd. Kousek vycházkou do kopce na Ainecku je ohrada s jaky, bizony či co to je za dobytek. Okolí na vycházky taky super, odpolední auto výlet třeba do Mautendorfu na hrad a rytíře (člověk si tam mohl vyzkoušet dobový kostým), koupání v Tamswegu s výhledem na hory. Nám se tam líbí a budeme se tam rádi vracet, jakmile náš syn trochu povyroste, abych mu mohla rovnou nasadit přaskáče :mrgreen:

SophiaF
Nováček 8 příspěvků 10.10.14 17:54

Super, docela jsi mě navnadila, už akorát řešíme poslední detaily (jestli švagrovi s přítelkyní nebude vadit, že to není úplně giga středisko) a rezervujem ubytování :-) Ještě jednou díky za tip!

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 10.10.14 19:40

@SophiaF No giga středisko to není, ale je to celkem velké, z Ainecku můžeš lanovkou přejet na kopec Katchberg, který je taky celkem dobrý. Můžeš celý den lyžovat na jiné sjezdovce, jestli tím myslíš tohle. Nemusíš jezdit jak papoušek na jedné. A výhodou celé oblasti Lungau je, že máš skipas platný na všech kopcích okolo, které taky nejsou k zahození (kromě Obertauernu). Za sebe mohu doporučit některý den vyzkoušet Grosek-Speiereck, Fanninberg. Jak říkám, platí ti tam permice a alespoň si uděláte změnu ;)

SophiaF
Nováček 8 příspěvků 10.10.14 22:28

Jasný, děkuju, já jsem na to koukala, že se dá i dojet, ono spíš jsem to řešila proto, že jsou zvyklí na větší střediska a tak, ale tohle mi přijde dobré, myslím, že to projde :-)

Falen
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 19.11.14 14:22

@Lolllo prosím tě nemůžeš doporučit přímo hotel, kde se ubytovat? Děkuju!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >