Kam s bolavým zápěstím?

12
2.7.21 10:14

Kam s bolavým zápěstím?

Ahoj,

Mám dotaz. Dopredu upozornuji, ze k lekarum vubec nechodim a tak muj dotaz bude pro nekoho asi nepochopitelny 🙈. Syn je od narozeni dost divoky a tak mi kolem jeho 2 mesicu ruplo v zapesti. Vzhledem k situaci (nemame hlidani, partner “musi” do prace atd.) jsem to i pres bolest nechala byt. Bolest postupne ustoupila a ruka fungovala tak na 90%. Nyni se ale bolest vratila (maly ma 9.mesicu) a jeste ve vetsi mire. Partner ma zrovna pristi tyden dovolenou. Potrebuji, aby mi nekdo nekde udelal rentgen zapesti a podival se, co se tam deje. Syn ma 11 kilo a zrovna obdobi stoupani a padu (takze nekonecne tahani) a bolest je opravdu velika. Kam tajit, aby to bylo nejrychlejsi a nejefektivnejsi?

Moc Vam dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5545
2.7.21 10:22

Do nemocnice na chirurgií, urazovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30891
2.7.21 10:22
@vybipa03 píše:
Ahoj,

Mám dotaz. Dopredu upozornuji, ze k lekarum vubec nechodim a tak muj dotaz bude pro nekoho asi nepochopitelny 🙈. Syn je od narozeni dost divoky a tak mi kolem jeho 2 mesicu ruplo v zapesti. Vzhledem k situaci (nemame hlidani, partner “musi” do prace atd.) jsem to i pres bolest nechala byt. Bolest postupne ustoupila a ruka fungovala tak na 90%. Nyni se ale bolest vratila (maly ma 9.mesicu) a jeste ve vetsi mire. Partner ma zrovna pristi tyden dovolenou. Potrebuji, aby mi nekdo nekde udelal rentgen zapesti a podival se, co se tam deje. Syn ma 11 kilo a zrovna obdobi stoupani a padu (takze nekonecne tahani) a bolest je opravdu velika. Kam tajit, aby to bylo nejrychlejsi a nejefektivnejsi?

Moc Vam dekuji

Tak mozna chirurgie, i kdyz oni moc nechteji, kdyz to neni hned po uraze. Ale rentgen udelaji. Jinak ortopedie, ale to rozhodne neni rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
2.7.21 10:23

Asi bych šla na chirurgii. Že ti v tom ruplo když jsi tahala syna a že to není poprvé. Oni ti udělají RTG a případně pak nasměrují třeba na ortopeda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
2.7.21 11:09

Nevím jak jinde ale u nás když na chire řeknete: mám něco s rukou a není to vyloženě režná rána nebo třeba spalenina tak řeknou to k nám ne to musíte na ortopedii… Řekni kdyžtak že ti tam teď ruplo znovu aby neměli pindy žes to měla řešit přes praktika ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2682
2.7.21 11:19

Možná je to jak kde, ale se mnou se bez doporučení od praktika nechtěl nikdo bavit. A byla to zlomenina, 2 operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
2.7.21 11:31

To u nás ošetří teda každýho kdo tam přijde, ale řeknou si k tomu svoje pokud je to např mesic trvající problém a oni přijdou v sobotu v 9 večer což se jim nejde divit. Já mám naštěstí svého ortopeda který pracuje jak v nemocnici tak má i svoji soukr. Ambulanci takže když to není akutní tak jdu za ním do jeho ambulance. Je hodnej a taky veme každýho kdo tam přijde, jen si třeba musí chvíli počkat když není objednaný ale objednat se může i online což je super :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
2.7.21 11:49

Měla jsem nedávno bolesti zápěstí přes dva měsíce, nejspíš taky z tahání syna (bylo mu asi 15 měsíců, pořád někde lezl do výšek). Byla to bolest, která mě budila i v noci. Doktor mi řekl, že je to zánět, koupila jsem si fixaci na zápěstí a Matala různými drahými mastickami. Ty nepomáhaly, nakonec pomohla obyčejná mast Alpa za pár korun a od te doby klid. Trochu jsem teda tu ruku ulevovala, ale nemohla jsem třeba ani točit volantem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14453
2.7.21 11:56

Na chirurgii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32943
2.7.21 11:59

Na chirurgickou pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
2.7.21 12:16

Vidim, ze jsi z Olomouce. Do fakultky na urgentni prijem. Jsou tam nepretrzite a muzou udelat rentgen hned. Pripadne odkazou na ortopedii. Ale jak rikaji holky, pohmozdene jiz driv a ted sis tim znova hybla a boli to… je to holt traumatologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 12:55

Doporučuji normální chirurgickou ambulanci nebo ortopedickou. Zavolejte si tam a zjistěte, zda vás objednají nebo musíte „na čekačku“. Nešla bych na urgent. Není to urgentní život ohrožující, a tak nebude ošetřena v pořadí, ve kterém jste přišla, ale až bude vaše zranění vyhodnoceno jako, že teď je tam volno. Urgent je určen pro neodkladné a naléhavé stavy. takže když tam přijede bouračka, zlomenina atd..budete dlouho čekat i několik hodin. Je to normální. A mohlo by Vás to zbytečně stresovat.
Co se týká zápěstí, vzhledem k tomu, že mechanizmus vzniku bolesti je vázán na novou situaci, manipulace s miminkem a máte pravdu, že neustále je nutno dítě zvedat, přenášet atd, čímž se nadmíru obvyklou začně zatěžovat ruka a zápěstí - může to být namožené, můžou se tam špatně porovnat zápěstní kůstky- zablokovat, špatně dosednou, může svalový spasmus je vychýlit apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
2.7.21 20:25

Na pohotovost bych nechodila, to by mi bylo trapný. Zavolala bych v pondělí na chirurgickou ambulanci a pokusila se objednat. Pokud by mě chtěli objednat za dlouho, šla bych to tam holt vysedět.

Nicméně je možný, že to řeknou „na rentgenu nic není, to máte namožený, odpocivat, mazat“ a to ti asi nepomůže. Takže pokud nic nenajdou, šla bych na fyzioterapii - ti rozumí svalům, kloubům, šlachám a jak to tam všechno pospolu funguje, něco ti s tím možná udělají rovnou, každopádně ukážou, vysvětlí, co dělat, co nedělat, zatejpují, poradí jak s tím hýbat a jak ne… Řešila jsem rameno a fyzio bylo naprosto nejfunkčnější. Pravděpodobně to fyzio budeš muset teda zaplatit, jestli chceš dobrý přístup a objednací lhůtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat