Kam s červnovým dítětem, po návratu do práce?

6
4.2.16 07:35

Kam s červnovým dítětem, po návratu do práce ?

Maminky, co máte podobně narozené děti, kam jste je dávaly po návratu do práce? Nebo jak jste to řešily? Já se mám do práce vracet začátkem června, ale ve školce mi dítě vezmou až od září, s tím, že přes prázdniny mají jeden měsíc zavřeno úplně. Babičky hlídat nemůžou, kamarádky taky ne. A dat dítě do soukromé školky nebo soukromne hlidat, na to nevydelam. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
4.2.16 07:42

Mám červnovou a řešila jsem to nastavením RP až do září. Zam-tel by ti nedal neplacené volno do září? Pak ještě na tři měsíce soukromá školka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
4.2.16 07:43

@Sask babička - mám „štěstí“, že byla tou dobou nezaměstnaná :nevim: Jinak školky mívají většinou dohodnutou nějakou jinou, kam na čas lze dítko umístit - tedy pokud to není nějaká pidivesnická :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HMarketa
4.2.16 07:43

Já dala malého v průběhu roku do školky - už v dubnu, nečekala jsem na pozdější datum. Záleží, v jak velkém městě žiješ. Obvolala jsem všechny školky ve městě a která mi ho vzala, tam jsem se šla podívat a dala ho tam. Nakonec se tahle prozatimní ukázala jako velmi dobrá a už jsem ho tam nechala. Ale je pravda, že přes prázdniny jsou některé školky uzavřené buď měsíc i dva, takže otázka, co Ti to řeší…

Příspěvek upraven 04.02.16 v 07:44

• Nahlásit
  • Citovat
4621
4.2.16 07:44

Jej, teď dočítám, že na soukromou nemáš peníze - nešlo by to ani na ty tři měsíce? Sice co vyděláš tam necháš, ale na druhou stranu budeš mít místo a od září už můžeš dát do státní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
4.2.16 07:47

Soukra skolka. i za cenu ztraty. Je to vydaj, se kterym muzes v rozpoctu kalkulovat v podstate od narozeni ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
4.2.16 07:48

Ja takle preposilala vejplatu do soukrome skolky skoro rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.2.16 07:48

A ještě k té soukromé školce, zkus pohledat ceny školek v okolí, ne vždy je to taková palba, mám dceru 1,5r v soukromé za 3500,– se vším a jsem spokojená :-)
záleží hodně odkud jsi, je jasné, že v Pze nebo naopak někde na konci světa nemáš šanci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9486
4.2.16 07:53

Z pozice zaměstnavatele: Pokud jsme o tu ženu opravdu hodně stáli (a ona to s námi řešila s dostatečným předstihem), a byl za ni zástup, tak jsme poskytli bez problémů neplacené volno a posunuli nástup. Když jsme o ni nestáli a opravdu např. pozice zanikla a nebyla obdobná, dala se klasická výpověď s odstupným, takže dobu prázdnin pokrylo odstupné. A pak byly případy, kdy žena oznámila, že se chce vracet zpět, ale až na poslední chvíli řekla, jestli by to nešlo v září, zástup na prázdniny nebylo jednoduché vyřešit a ona taky neměla výborné reference, tak tam jsme to prostě nechali na ní „září bohužel nejde, rozmyslete si, jestli nastoupíte nebo ne, v případě, že ne, nebudeme vám dělat problémy s výpovědní lhůtou, ale jsme ochotni podepsat dohodu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4499
4.2.16 07:53

S tím jsi měla počítat už když jsi znala datum porodu… :nevim: takžes měla prodloužit rodičák do září a domluvit se se zaměstnavatelem na pozdějším nástupu. Pokud máš pracující babičky, nezbyde než sehnat něco placeného - školku nebo hlídačku, přece kvůli tomu nepříjdeš o místo!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.2.16 07:55

Pokud platí, že jsi z Vyškova, tak koukni na toto http://vyskovsky.denik.cz/…0130530.html
je to sice strašího data, ale předpokládám, že tyto věci se moc nemění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
4.2.16 08:00

@Sask starsi deti mam srpen a zari, takze jsem to resit nemusela. Ted cekam zacatkem brezna a mam planu si rodicak natahnout prave az do konce srpna, tak at mi to vyjde taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5936
4.2.16 08:07

Od ledna jsem si natahla rodicak do září. Syn je koncem července. Chci na poloviční úvazek už o prázdninách, jenom tak ať se zajedu. Tak uvidíme jak s hlídáním.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
4.2.16 08:15
@zrcadlo píše:
Z pozice zaměstnavatele: Pokud jsme o tu ženu opravdu hodně stáli (a ona to s námi řešila s dostatečným předstihem), a byl za ni zástup, tak jsme poskytli bez problémů neplacené volno a posunuli nástup.

tak pochybuju, že pokud má problémy s penězmi, pořeší to neplacené volno. zas že by nevydělala ani na tu soukromou školku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60282
4.2.16 08:16
@baby-bike píše:
@Sask starsi deti mam srpen a zari, takze jsem to resit nemusela. Ted cekam zacatkem brezna a mam planu si rodicak natahnout prave az do konce srpna, tak at mi to vyjde taky.

rodičák - myslíš rodičovský příspěvek? ale to se zaměstnavatelem nemá nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama