Kam s téměř dvouletým dítětem na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 03.04.19 16:10
Kam s dítětem na dovolenou?

Ahoj maminky, zrovna vybíráme dovolenou na léto a uvažujeme jaká je vhodná země pro cestování s malým dítětem (teď je jí 15 měsíců a chceme jet v srpnu na dva týdny). Víme že exotika typu Thajsko nepřipadá v úvahu, ale zase se nám nechce do Chorvatska kde je hlava na hlavě…nemáte tip na nějakou zemi ve které není příšerné vedro ale zase není tak úplně turistická?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20994 příspěvků 03.04.19 16:22

Co Itálie? Ta není daleko a když nepojedete zrovna do Bibione, tak by tam nemusely být takové davy… Kamarádka mi na klidnou dovolenou doporučovala Bari v Itálii, letadlem si tam za necelé dvě hodiny, je tam hezká příroda, klidné pláže…

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 03.04.19 16:24

dík za tip, to mě nenapadlo myslela jsem že itálie je stejně přeturistovaná jak chorvatsko, jdu se mrknout na zájezdy :)

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 03.04.19 16:25

Od jakého věku jste začaly s dětma jezdit na dovolenou k moři? já doufám že to malá zvládne

Sůvička80
Kecalka 323 příspěvků 03.04.19 16:45

@Tvořivá.mamča : dcera ve 13 mesicich, syn 8,5 měsíce. Ale byli jsme autem a v září.

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 03.04.19 16:45

@Tvořivá.mamča Tak buď bych zůstal v ČR, což má spoustu výhod (krátká cesta, v případě problémů dostupná zdravotní péče, dojezdová vzdálenost domů atd.), nebo bych jel do blízkého zahraničí (kam to máte blízko, např. rakouská jezera, nebo Balaton, Neziderské jezero, Lužická jezera, Bad Tolz apod.)
V Čr je skvělá dovolená pro takovéto dítě Lednicko - Valtický areál, kde se dá všude cupitat nebo drandit s kočárkem, je tam toho spousta k vidění a dá se pronajmout třeba celá chata za velmi dobré peníze.

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 03.04.19 16:46

@Mar__tanka1983 Bari dobré, akorát zrovna pláže jsou trochu hůře dostupné, pokud člověk chce bydlet přímo u centra. Ale jinak je fakt, že z letiště se dá k moři dojít pěšky :-)

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 03.04.19 16:51

@Premek_Orac No právě Česko mě vůbec netankuje…minulý rok jsme nikam nejeli, jenom jsme jezdili na výlety po Česku a myslela jsem že se unudím k smrti :D V Čr už to máme všechno prolezlé a už chceme zase do ciziny

Petája
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 03.04.19 16:52

Jezdíme do Itálie kousek od Caorle do letoviska St. Margharita a úplná spokojenost, jezdíme s dvěma dětmi (5 a necelé dva roky). Dříve jsme objednávali přes Invii a letos rovnou přes agenturu v Itálii, pracuje tam paní, je to češka, takže vše domluveno v češtině. Pokud máte zájem, napište SZ, poslala bych kontakt a můžu popsat podrobněji.

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 03.04.19 17:01

@Tvořivá.mamča Nechce se i věřit, že máte vše v Čr proježděné. Já poslední dobou nevycházím z údivu, kolik krásných či zajímavých míst, bez lidí, se dá najít. A jak rozdílná může být naše zem. Ale to nechci nikomu vnucovat, každý ať jezdí tam, kde mu to vyhovuje.
Zkus napsat třeba region, odkud jste, a zkusím se nad tipy zamyslet.

Tvořivá.mamča
Povídálka 19 příspěvků 03.04.19 17:09

@Premek_Orac Nemám projěžděných 100 % země, ale hodně jsme výletovali ve středočeském kraji, olomouckém, zlínském na na šumavě. Cjci tím říct že v Česku je to sice fajn, ale krajina je pořád na jedno brdo…nemá to tu exotickou příchuť jak v cizině

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20994 příspěvků 03.04.19 17:13

@Premek_Orac Já bych taky ráda okoukla neprofláklá místa u nás - dal bys mi nějaký tip, pokud víš, v západních Čechách?

Mimochodem, my si se synkem dáme právě proto dvě dovolené, jeden týden v Itálii (syn touží po výletě letadlem a moři) a jeden týden po Čechách (zatím mám v předplánu začít v okolí Hřenska, pak přesun na Liberecko (akvapark a IQlandii), a když bude čas a chuť, tak to zpátky domů proložíme návštěvou safari ve Dvoře Králové), aby si užil od každého něco :D

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 03.04.19 17:14

@Tvořivá.mamča Ok. Hele, jakékoliv jezero blízko hor je super. Salzburská, italská jezera Lago di garda, Como atd., nebo ta zmíněná Lužická jezera, blízko Spreewald (s vodními kanály), ideální pro kolaře, polská strana Krkonoš… Je toho spousta, co se dá doporučit.

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 03.04.19 17:19

@Mar__tanka1983 Předpokládám, že lázně, Cheb, Klatovy, Loket, zajel bych za hranice do Němec, tam ta města jsou často dost stará (a zde kupodivu válkou málo poškozená), trochu dál je to do Rothemburg ob der Tabeber, kam ale fakt stojí za to jet. Když vezmu ČR trochu severovýchodněji tak Kadaň, Žatec asi máte, ale třeba Chomutov (kamencové jezero, Zoo) taky stojí za to.
Co Krušné hory? Boží dar, Oberwiesenthal?
Hřensko fajn, výlet do Děčína, do Růžové (můžete sami tvořit v mýdlárně Rubens např.). Dá se vymyslet hodně podle destinace.

lucenka
Hvězda diskuse 35631 příspěvků 03.04.19 17:39

@Mar__tanka1983 v okolí Hřenska si zajeďte do Německa do Kurort Rathem, je tam velká modelová železnice.v Bad Shandau zase jezdí tramvaj za město. Pěkné jsou taky různé stolové hory, skalní místo Bastei a přilehlý skalní hrad, děčínský Sněžník. Německá strana se mi líbí víc než česká :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama