Kam s fotkami a videi z foťáku

2752
19.3.16 21:31

Kam s fotkami a videi z foťáku

Jdu pro radu, mám foťák, kde mám fotky od narození našeho synka - dnes jsou mu 3 roky. Mám tam kolem 1100 fotek a 56 videí - takových kolem 1-2minuty. Jsou to všechno videa vesměs malého, jak poprvé jedl, žvatlal… Dneska jsem koukala že by to chtělo už uvolnit paměť na foťáku a fotky + videa někam uložit aby jsme je mohly kdykoliv použít jak na vyvolání, tak se na videa podívat. Nechci to ukládat do PC protože mám PC zrovna ne moc nové a kdyby se něco stalo, nerada bych o to přišla. Něco jsem uložila na Rajče ale tam jsem zjistila, že se fotky zmenšují a když je chci použít třeba u Happy fota, stáhnu si je z Rajčete zpět do PC a chci je použít třeba na fotoknihu, píše to, že to chce větší formát. Zkoušela jsem vše stáhnout na flešku ale po stažení 5ti videí a cca 160 fotek už mě to nepustí. Moc se v tom nevyznám, nejsem počítačový expert ale běžný uživatel. Proto prosím o radu - napadlo mě, že mám třeba flešku s malou kapacitou :think: 1GB USB2.0 vyrábějí se nějaké s vyšší nebo něco jiného??? moc děkuji za pomoc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

44433
19.3.16 21:35

@Alčák1 přenosný pevný disk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
19.3.16 21:36

Určitě máte flešlu s malou kapacitou :) dneska koupíte 8GB za pár korun.. dál 16,32,64GB :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
4620
19.3.16 21:38

Vypálit na Cd, nebo pořídit přenosný hard disk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
19.3.16 21:39

Já vypaluju na DVD + mám přenosný pevný disk - mám ráda tyto věci jištěné, tak radši na více míst.
Každopádně fotky prostě vyvolávám. Je to teda tak 30% nafoceného, ale pořád lepší, jak mít všechno jen ve foťáku, PC nebo jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
19.3.16 21:40

Určitě to chce externí hard disk :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
19.3.16 21:41

Si pořiď externí harddisk.

• Nahlásit
  • Citovat
2752
19.3.16 21:43

@Moise díky moc, teď jsem si to našla na heuréce abych viděla, co to je a je to to, co přesně potřebuju. Ani nevím, že něco takového existuje už jsem přemýšlela jak nakoupím plno flešek a budu to tu stahovat po 200 fotografiích :zed: ještě jednou moc díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
19.3.16 21:44

Kup si externí HDD s kapacitou 2TB a budeš mít hafo místa na všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22586
19.3.16 21:46

Po zkušenosti zálohujeme nejméně 2× nebo i 3×. Loni jsme přišli o externí hardisk, zničil se (sám ne, asi děti neopatrným zacházením). Spoléhali jsme na něj a horko těžko jsme z něj pak vytáhli ta nejdůležitější data. Takže teď máme fotky na dvou noťasech plus flešky. A občas něco vyvoláme do alb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
19.3.16 21:47

@Aries6 jo já taky pár fotek vyvolala a malýmu jsem udělala fotoknihu od narození do 1 roku. Teď musím zpracovat ten zbytek až budou zase fotoknihy v akci musím udělat od 1-3 roky a právě jsem si vše chtěla ještě někam uložit, kdyby se kniha nebo fotky zničili - člověk nikdy neví. Navíc se nám v lednu narodil druhý syn, tak bude zase co fotit a natáčet. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.16 21:47

@Alčák1

rajce.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44433
19.3.16 21:49
@Shreya píše:
Kup si externí HDD s kapacitou 2TB a budeš mít hafo místa na všechno.

za mě je mnohem lepší koupit ty disky dva a menší - tohle zaplní až bůhvíkdy jestli vůbec.
Takhle může mít zálohy dvě totožné - i harddisk se může porouchat a o data tam může přijít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
19.3.16 21:50

Holky, jak to tu tak čtu, tak dodělám fotoknihu 1-3 roky. Pak vyvolám pár hezkých fotek z každého měsíce tak 3-4 fotky, videa hodím na DVD, všechny fotky ještě na Rajče a koupím ten externí disk koukala jsem že stojí kolem 1500,– tak tam pak hodím vše a uvolním foťák + PC
JISTOTA JE JISTOTA :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
19.3.16 21:59

@Alčák1 Já fotím fakt hodně, takže fotky na vyvolání jsou těžké vybrat :D Ale jsem jakoby klidná, že je mám, kdyby se stalo něco s těma na disku. Ale ty videa by mě mrzeli a nevím, kam s nima :think: Jako DVD a pevný disk, to je jasný. Ale tak jako tak bych to měla radši v nějaké „hezčí“ formě. Třeba DVD, kde bude jedno „navazovat“ na druhé a taky to rozdělit podle věku, času nebo tak. Ale úprava videí mě moc nebere :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama