Kam s dítětem, které má odklad, jak ho lépe připravit?

98
29.1.20 09:11

Kam s odkladovým dítětem?

Zdravím, prosím všechny, kteří se chystají k zápisu s dítětem, které mělo odklad, o informace.
Jak jste řešili ten poslední rok?
Zůstalo dítě ve stávající školce?
Nebo chodilo jinam - do jiné školky nebo třeba do centra pro předškoláky v DDM nebo do přípravné třídy? Nebo jste zvolili individuální vzdělávání?
Jak se vám vaše volba osvědčila? Nenudilo se dítě? Vidíte zásadní pokroky u dítěte?
Máte nějaký konkrétní tip na školku nebo Dům dětí (Praha 9,8,7)?
My zvažujeme odklad u dítěte narozeného v polovině srpna, s logopedickými problémy. Ve školce je nejmladší, ale je hodnocené jako zralé, s výjimkou řeči (psychologický screening ve školce dosud neproběhl).
Přípravné třídy v našem okolí (Praha) jsou určeny dětem z málo podnětného prostředí nebo dětem cizinců, jak mi bylo řečeno, (nesplňujeme).
Všem, kteří se ozvou, už předem děkuji za čas, který mi věnovali!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32764
29.1.20 09:14

Syn odklad - chodil do školky.
přípravné třídy škola kam nastoupil nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
29.1.20 09:19

Co vím, tak odkladove děti chodí normálně ještě ten rok do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 09:30

Anonym - bydliště, taky P8. Třeba u ZŠ Glowackého je přípravka, kam teda určitě nechodily děti, jejichž hlavním kritériem by bylo málo podnětné prostředí. Ovčem byl tam takový přetlak, že děti losovali, a kdo se nedostal, holt zůstal ještě ten rok ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
19145
29.1.20 09:32

@Alavi Tady jsou přípravné ročníky převážně pro děti ze znevýhodněného prostředí. Známé dcera chodila normálně do školky plus jí někam jednou týdně vozila na nějaký kroužek předškolní přípravy. U nich šlo především o sociální nezralost.

Děti od dětí ze školky zůstávaly ten rok normálně ve školce (takže si zopákly předškoláky). Jen jednu holčičku dali rodiče jinam (ale nevím, jestli se jim podařilo sehnat pro dítě nějaký „normální“ přípravný ročník, nebo logo školku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2985
29.1.20 09:43

U nas je nulty rocnik. Takze mlade pujde tam. Uvidime, jak se to osvedci, ale kdyz je ta moznost, vidim to jako lepsi reseni, nez ho nechat ve skolce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 09:46

@Alavi Já momentálně zvažuju u dcery odklad, je narozena na konci srpna. Pokud ten odklad bude, zůstane normálně ve skolce, do přípravky ji dát nechci a žádné předškolní kroužky tu nemáme, ale ve školce se předškolakum věnují, nemyslím že by se tam nudila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15867
29.1.20 09:51

Syn chodil do Přípravné třídy na Zs v Brne. Do prvni třídy sel pak na jinou skolu. Maximálně jsme byli spokojeni. Paní ucitleka si synovu samostatnost, připravenost a praceschopnost velmi chválí. V tomto byla přípravka uzasna, na to, ze jeden z dovudu odkladu bylo spatne soustředění.
Potom docházel na kurz Elkonina-příprava predskolaka na cteni. Coz nam bylo doporuceno kvuli oslabenemu fonematickemu sluchu a horší sluchove analyze a syntéze. Logopedii jsme během rijna ukoncili.
Všude kudy chodím tak PT chválím a doporučuji..ve školce mame smíšené třídy, tam jsem naznala, ze by mu to nic nedalo. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32764
29.1.20 09:54

Pokud bych osobně měla možnost určitě bych dala do přípravné třídy. U nás nejsou no..myslím že tam pochytí více než ve školce. Jinak když má dítě odklad i ten ročník je povinný, takže domácí studium ne, ( i když vím, že se dá samozřejmě ). Jinak naše město žádné přípravné kroužky pro předškoláky taky nevede třeba v DDM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
29.1.20 09:55

Syn neni odkladovy, ale predskolni rok chodi do pripravne tridy. Vetsinou jsou tam deti socialne nezrale a cizinci, kteri neumi cesky. Je jich ve tride 12, takze individualni prace s ditetem je mozna. Vyhodou pripravne tridy ve spadove skole je mimo jine to, ze dite odpoledne chodi do druziny s prvnacky, tedy s detma, ktere zna ze skolky (narazim na starsi diskuze, kde se resil odklad ditete, kteremu meli odejit kamaradi do skoly). Existuji odpoledni krouzky „priprava do skoly“, ale nemyslim si, ze se tam dela neco vic, nez v pripravne tride. Nema nejaka logopedicka skola (tusim, ze je nekde v Bohnicich) pripravny rocnik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
799
29.1.20 09:59

Mám tři odkladové děti, vždycky zůstaly další rok ve školce. Nikdy s tím nebyl problém, nebyli jediní. Třeba teď, u posledního syny, s ním zůstalo snad 5 kamarádů (všichni letní). Přípravnou třídu tady ve městě máme, ale oni sami do školy ještě nechtěli, ve školce byli spokojení. Mají tam hodně kroužků, často chodí na výstavy, divadla, do muzea… Fakt nehrozilo, že by tam zakrněli, spíš měli opravdu čas dozrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 13:05

@aknah31 Mohu se prosím zeptat, na které ZŠ byl v přípravné třídě? Možná to budu letos řešit taky… Díky…

• Nahlásit
  • Citovat
15867
29.1.20 13:11
@Anonymní píše:
@aknah31 Mohu se prosím zeptat, na které ZŠ byl v přípravné třídě? Možná to budu letos řešit taky… Díky…

Byl na zs Bosonozska - starý liskovec. Jeste doporučuji zs Jasanova. Taky skvela PT

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47690
29.1.20 13:55

Chodi do stejne skolky. Je ve stejne tride predskolaku. Letos cela trida (bez odkladobych) prejde spolu do tridy ve skole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5403
29.1.20 14:37

Dcera zůstala ve školce, my jsme ale byli (a jsme) se školkou velmi spokojeni, učitelky jsou skvělý a my jim důvěřujeme.
Přípravnou třídu jsem odmítla, poradila mi i kamarádka učitelka, že tam bývají spíš děti s různými poruchami, což mi potrvdila i příbuzná, jejíž dítě do přípravky chodilo.
Jinak jsme taky z P8.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama