Reklama

Kam s prvním dítětem, když budu rodit druhé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Herminator
Stálice 59 příspěvků 04.01.17 18:18
Kam s prvním ditetem když budu rodit druhe

Ahoj,
mám maly problém co mi nedá spát.
mám 9ti měsíčního klučika a čekáme druhé v červnu.
Pořád řeším jak to udělat když me chytnou bolesti nebo praskne voda a já budu sama doma. První porod nám trval od prasknutí vody 2:34 kompletně, tak mám strach, že to budou stejně fofry.
Manzel dělá 45 minut od domovál a tchyně taky. nikdo jiný mi není prostě k dispozici stabilně :(
Jak by jste to řešili/ jak jste to resili s prvním dítětem kdyz by jste/jste valili do porodnice?
Vím, že mám ještě čas, ale potřebuji to vymyslet a připravit na to dotyčné osoby, a ty se připravit v práci na to hlavně.
děkuji za nápady a rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 04.01.17 18:20

Jak to přijde, tak je zavolat…pokud to půjde rychle, zavoláš si sanitku, a dítě vezmou s tebou do porodnice. tatínek/babička si ho tam pak vyzvednou

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 18:21

@Herminator sousedka na dobu než stačí dojet manžel a tchyně?? ;)

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 371 inzerátů 04.01.17 18:22

Ještě je třeba možnost kamarádka, sousedka, kde dítě počká než dorazí někdo z rodiny!-)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9626 příspěvků 04.01.17 18:23

Ja se na poslední týden stěhovala k mamce, ta hlídala pak staršího a navíc to bylo 15 minut do porodnice. Rovněž prekotny porod.

Mango_Lassi
Extra třída :D 12965 příspěvků 04.01.17 18:24

Napadá mě placené hlídání. Je fajn, že to řešís takhle dopředu. Paní na hlídání bude mít čas si zvyknout na dítě a dítě na ní. Hodí se to i v případě, že by nastala nějaká neočekávaná komplikace typu předčasného porodu apod a musela bys být třeba na nějaký čas hospitalizována

věrasek80
Extra třída :D 10943 příspěvků 04.01.17 18:25

@Herminator já měla v záloze jen manžela a sousedku že by chvíli pohlídala než by dorazilo hlídání v podobě manžela který děla na dole a je to tím pádem komplikovanější

kacka52
Závislačka 4091 příspěvků 04.01.17 18:26

Mám tříletou a v dubnu čekáme druhorozenou. Mám štěstí, že oba moji rodiče pracují v nemocnici. Pokud mě to chytne přes den, zavolám manželovi, pojedeme všichni 3 do nemocnice a tam odevzdám dceru mámě nebo tátovi, kdo zrovna bude moci pohlídat. Problém nastane, pokud to přijde v noci a máma bude mít zrovna službu v práci. To pojedu rodit buď sama nebo si zavoláme někoho domů, tchyni zřejmě. Ta ale bude moci hlídat jen do rána než pojede do práce, takže se muž bude muset v případě nutnosti vrátit domů.

sara1000
Kelišová 5543 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 18:26

Prvni jsem rodila 1,5 komplet, tak jsem mela velke obavy, kam se starsi.
Nejvic jsem se bala, ze zacnu rodit v noci.
Jak to tak byva, zacala jsem rodit v 1:00. :lol:
Ale mala prisla na svet az v 9:00.Takze zadny ficak se nastesti nekonal.
Kazdopadne jsem byla domluvena se sousedkou a ta sla k nam pohlidat spici dceru, nez me manzel odvezl a zase se hned vratil.

Herminator
Stálice 59 příspěvků 04.01.17 18:26

Sousedi jsou fajn, ale neznám je, bydlime tu rok a já jsem byla v práci a pak s malým :(
kamarádi jsou na tom stejne ca sobě i hur.
a kam se stěhovat fakt nemám, hlavně matku nemám a tchyně je v práci a bydlí v jiném meste, jen pracuje tady.

Ale pokud mi vezmou Vojtesku sebou tak je to pohoda :)
měla jsem z toho těžkou hlavu

Herminator
Stálice 59 příspěvků 04.01.17 18:29

Kéž by to přišlo v noci jako první. to jsou všichni mnohem víc k ruce a u nás i paradoxně dřív :D přes den je to prostě k prdu

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 04.01.17 18:37

Pokud by to bylo rychlé, tak zavoláš sanitku a vezmeš dítě s sebou. Sestřičky ti ho pohlídají, než dorazí příbuzní. Známé toto řešení dokonce doporučili v porodnici, jelikož měla polohu KP a riziko předčasného porodu.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 04.01.17 18:48

Dite s sebou, o nej se postara v nemocnici kdokoli, i kdyby to mela byt sestra, ale ty musis byt v poradku na miste s druhorozenym.

Herminator
Stálice 59 příspěvků 04.01.17 18:51

Super díky moc holky. Ještě že druhym dítětem končíme s mnozenim :D
Kdyby hrozilo cokoliv vč. hospitalizace tak si vezme dovolenou tchyně nebo manžel, ale ten porod může přijít prostě kdykoliv a na to se nedá ani trošku připravit. Tak jsem z toho měla trochu těžší hlavu.

Hadumi
Extra třída :D 13263 příspěvků 04.01.17 18:53

Já mám domluvenou kamarádku, případně kdybych nemohla čekat těch pár minut, co dorazí, tak bych brala dítě s sebou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama