Kam s výbavou po prvním dítěti?

Anonymní
5.11.20 17:11

Kam s výbavou po prvním dítěti?

Máme dvouleté dítě. Chceme zkusit druhé, ale až za 1-2 roky. Po prvním děcku zůstává hodně hezkého oblečení a hraček. Myslím, že prodávat je za pakatel a za 3-4 roky kupovat nové nemá smysl. Máme kluka, ale ani kdyby to druhé byla holka, unisex tepláky nebo trička na doma nebo bunda s medvídky snad nevadí? To samé i hračky, pro batolata je všechno stejné. Jenže kde a jak to skladovat? Bydlíme v klasickém bytě. Zatím mam hodně věcí v úložném prostoru pod sedačkou ve velikém látkovém boxu na zip. Ovšem není nafukovací, že. Už je dost narvaný. Jak jste si poradili vy? Necháváte úplně všechno, každé tričko, nebo jen něco? V čem uchováváte? Děkuji za názory a tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2814
5.11.20 17:13

Jestli nemáte sklep, tak si ho kupte/pronajměte.

Jinak znám lidi, kteří kolem mají komunitu, kde ty balíky věcí rotují - pustí jeden na novorozeně do oběhu a za tři roky, když potřebují, jim přistane jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17506
5.11.20 17:20

Něco v ikea krabicích. A osvědčily se vaakuové pytle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
5.11.20 17:20

Máme k bytu sklep.,tak to je tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 17:23
@Santa Juana píše:
Máme k bytu sklep.,tak to je tam.

A tam v čem? Pytle nebo krabice?

• Citovat
  • Nahlásit
19226
5.11.20 17:23

Skladuji na půdě, ale po zjištění, že další dítě bude jiné pohlaví, šlo vše kromě neutrální bílé do charity. Možná by tepláky na doma nevadily, ale mám ráda, když se mne děti líbí, jak jsou oblečené. Hračky samozřejmě využívají všechny děti. A nechávala jsem jen věci v top stavu, bez fleku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
5.11.20 17:25

Ja bych teda veci o ktere mam jeste zajem do obehu nepoustela. Lidi si „cizich“ veci nevazi (mnohdy ani tech svych). A podle toho to pak vypada…

Jinak nevim, co presne si predstavit pod „klasickym bytem“…? Ja mam treba na takove veci komurku primo v byte a dole sklepni koji, ale uz jsem se setkala s byty, kde bylo malo prostoru a sklepy i kocarkarny chybely uplne. Reseni nejakymi uloznymi prostory jako jsou vestavena patra? Nebo nekdo blizky, kdo by Vam veci schoval? Rodice s barakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42051
5.11.20 17:26

Máme je na půdě. Děti jsou po 4 letech. Skladuji v pytlech, jen je teda nevysávám, přišlo mi, že by to bundy zničilo. Hračky zaberou hrozně místo, ale stojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
5.11.20 17:29

Vakuove pytle, neco u tchyne, neco u rodicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 17:29

Sklep máme. Ale malinký. Tam už zabírají místo 2 kočáry a autosedačka :) Manžel chce mít ve sklepě pořádek, takže přemýšlím, v čem ty věci do sklepa dávat? Krabice ikea a vakuové pytle jsou dobrý nápad.

• Citovat
  • Nahlásit
13577
5.11.20 17:38

Já jsem si taky všechno nechala, mám holky od sebe 3 a 3m.
Máme veliký úložný prostor v předsíni, takové patro, takže skladuji tam- Oblečení dávám do vzduchotěsných vysávacích pytlů a hračky pro mimčo byly v krabici, houpačka a židlička v pytli. Teď už mají hračky dohromady, tak je tam jen oblečení.

Příspěvek upraven 05.11.20 v 17:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 17:39
@MrsNorris píše:
Jestli nemáte sklep, tak si ho kupte/pronajměte.Jinak znám lidi, kteří kolem mají komunitu, kde ty balíky věcí rotují - pustí jeden na novorozeně do oběhu a za tři roky, když potřebují, jim přistane jiný.

Nápad je to dobrý, ale to by museli být dobří známí nebo kamarádi, o kterých vím, že nejsou prasátka a kteří to někam nezašantročí. Kamarádka takhle měla děti s velkým rozestupem a po tom prvním dávala oblečky známým. Až po 7 letech potřebovala pomoct s výbavičkou pro to druhé, nikdo pro ně neměl nic a nevědělo se kde to skončilo. A všechno si musela koupit sama.

• Citovat
  • Nahlásit
19681
5.11.20 17:47

Ja to narvala do pytle a na pudu k rodicum :D neco mam v krabici ve skrini v detskem pokoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14195
5.11.20 17:52

Máme sklep, malý a satnicku v bytě. První kočárek - trojkombinaci jsem prodala, máme teď jen sporťák, ale na základ se da dokoupit hluboká korba i sedačka. Ten je tedy ve sklepě v krabici. Nechávám jen hezké oblečení, ty s fleky nebo s dírou jsem vyhodila. Hracky mam víceméně všechny. Tohle mám v krabicích v satnicce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
5.11.20 18:04

Já si nechala jen pár kousků a poslala vše dál a na bílých oblečcích už po dvou letech jsou žluté skvrny :( Našla jsme maminku ukrajinku, které vždy za pár stovek vše zabalím a pošlu. Mám pocit, že pomáhám a ona je vděčná a občas pošle fotku malé jak jí to sluší. Nakupování oblečení pro děti mě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama