4 letá dcera špatně mluví, jsme v cizině - kam se obrátit?

Anonymní
28.11.19 21:07

Kam se obratit, dcera vec4 spatne mluvi, jsme v cizine

Dobry den,

Dcerka ma 4 roky, nemluvi, pred pul rokem jsme byli na logo v cesku, pry mozna vyvojova dysfazie, ale je na to treba vic vysetreni a casu. Zijeme ale v cizine, ted jsme byly na 4 lete a pediatricka to neresi, pey potrebuje cas, ze sem orisla ve 2 letech a skolka a novacrec a bla bla, chtela jsem vyloucit nejakou vadu, neuro, foniatrii, psychologii, nic mi nenapsala, bez doporuceni me jen tak nevezmou.. Navic cekaci doba az skoro rok.. Shanim logopeda, pre dojizdet do cech je slozite.. Mame termin az v kvetnu! Soukromeho si nemobu dovolit..

Jsme ceska domacnost, mluvime cesky doma, ve skolxe ma druhy jazyk.. Mota oba jazyky, ale rika cca 40 slov a jeste je komoli, obcas mam pocit, ze spatne xhape co po ni chci, ci nechce.. Nemluvi ve vetach, max tafy je tata.. Logo rekls, ze mozna i lehka hyperaktivita..

Ve skolce vse super, sikovna, bystra, hezky kresli, motorika ok. Pratelska, ale v posledni dobe ne, nechce si hrat s detmi, nechce do skolky, agresivni (dle me ji ta rec vyclenuje a uvedomuje si to). Je vztekla, agresivni v posledni dobe.. Lpi na urcitych vecech, nejde ji oblect, jen jedny leginy, 2 svetry a 2 trika, nic noceho nevezme na sebe, neni to rozmazlenost, fakt na tech vecech lpi.. Potrebivala bych se s nekym poradit..

Pojedem ted do cech, muzi si vzit neplacene volno max na mesic.. Chtela bych v cesku neco obehat, ale pojistene jsme v cizine, tady to neresi, shanim lepsiho oediatra, ale i tak ty cekaci lhuty.. Jsem uz na nervy, abychom to nezanedbali, uz ted je pozde mi prijde..

Je miznost jako samoplatce se na nejaka vysetreni dostat, umite doporucit kam? Nejake pedagogicke poradny spc sozkromy psycholog, mate nejaky konkretni tip? Praha.. Diky! Jake jsou cekaci lhuty v cr?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5950
28.11.19 21:21

To jak nevíš, jestli chápe co po ni chceš - slyší dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 21:27

@bublinek no spis jde o rozumovou stranku, i kdyz logo i ve skolce rikaji, ze je velmi chytra, logo s ni delala ruzne testy a tak a intelekt pry velmi dobry, chytra je.. Spis nevim, zda dobre rozumi te reci nebo nevim jak to rict.. Foniatrie by byla dle me tez na miste. Ji ak slysi velmi dobre.. Ale jakoby ji ta rec nekdy splyvala a nechapala obsah..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.11.19 21:31

Jinak ji delaji problem pismena, uvlast L, R, F.. Mam nejake tipy od te logo, kde jsme byly, knihu uv se mnou s ukoly, orto motoriku, ale ona u toho neudrzi pozornost, nechce opakovat slova, cvicit..

• Nahlásit
  • Citovat
467
28.11.19 21:42

Ahoj,

Zkus normálně na seznamu vyhledat logopedii v praze, je tu nějaká klinika, která by ti mohla udělat ty vyšetření ( že je ok sluch, jak to vypadá v puse, i zkusí jak rozumi). Já to taky zvažovala, ale nakonec nám to udelali vše v nemecku (zijeme tu).
Jinak syn nám ve 3,5 letech taky špatně mluví, donedávna jen cca 10 slov, ale u nás ta školka pomohla a teď za cca měsíc přidal tak 20 slov a začal tvořit dvouslovne věty. chodíme jednou týdně na lovopedie a taky to pomáhá (vidět, jak si s ním logopedka hraje a pak to doma taky zkoušíme). Asi jen pořád tlačit na pediatra, že to doporučení chcete. Můžu ti dát pár tipů, co mám doporučili, rict, co s náma dělá logopedka, a teď mám ještě školení pro rodice, jejichž děti nemluvi. Kdybys chtěla, můžeme si napsat nebo zavolat. Drž se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10333
28.11.19 21:57

https://celostnikomunikace.cz/terapie-online/ - název webu šarlatánský, ale paní je kvalifikovaná logopedka a neprodává k tomu žádné hadí oleje navíc. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2306
28.11.19 22:21

Vím, že už někdo žijící v cizině řešil i logopedii přes Skype a dítě se naučilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
28.11.19 22:21
@Anonymní píše:
Dobry den,

Dcerka ma 4 roky, nemluvi, pred pul rokem jsme byli na logo v cesku, pry mozna vyvojova dysfazie, ale je na to treba vic vysetreni a casu. Zijeme ale v cizine, ted jsme byly na 4 lete a pediatricka to neresi, pey potrebuje cas, ze sem orisla ve 2 letech a skolka a novacrec a bla bla, chtela jsem vyloucit nejakou vadu, neuro, foniatrii, psychologii, nic mi nenapsala, bez doporuceni me jen tak nevezmou.. Navic cekaci doba az skoro rok.. Shanim logopeda, pre dojizdet do cech je slozite.. Mame termin az v kvetnu! Soukromeho si nemobu dovolit..

Jsme ceska domacnost, mluvime cesky doma, ve skolxe ma druhy jazyk.. Mota oba jazyky, ale rika cca 40 slov a jeste je komoli, obcas mam pocit, ze spatne xhape co po ni chci, ci nechce.. Nemluvi ve vetach, max tafy je tata.. Logo rekls, ze mozna i lehka hyperaktivita..

Ve skolce vse super, sikovna, bystra, hezky kresli, motorika ok. Pratelska, ale v posledni dobe ne, nechce si hrat s detmi, nechce do skolky, agresivni (dle me ji ta rec vyclenuje a uvedomuje si to). Je vztekla, agresivni v posledni dobe.. Lpi na urcitych vecech, nejde ji oblect, jen jedny leginy, 2 svetry a 2 trika, nic noceho nevezme na sebe, neni to rozmazlenost, fakt na tech vecech lpi.. Potrebivala bych se s nekym poradit..

Pojedem ted do cech, muzi si vzit neplacene volno max na mesic.. Chtela bych v cesku neco obehat, ale pojistene jsme v cizine, tady to neresi, shanim lepsiho oediatra, ale i tak ty cekaci lhuty.. Jsem uz na nervy, abychom to nezanedbali, uz ted je pozde mi prijde..

Je miznost jako samoplatce se na nejaka vysetreni dostat, umite doporucit kam? Nejake pedagogicke poradny spc sozkromy psycholog, mate nejaky konkretni tip? Praha.. Diky! Jake jsou cekaci lhuty v cr?

V jake zemi jste? Ve 4 letech urcite logoped. Ja mam 3,5 letou dceru a moderate speech delay. V Cr jsou dlouhe cekaci doby a bohuzel ti mesic na to nebude stacit. Je to beh na dlouhou trat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10738
28.11.19 22:51

http://www.logopedie-carpediem.cz/
Je to primárně logopedie, ale mají dobré psychologické oddělení.

a ještě psychoterapeutické centrum Řipská.
http://www.psycholog-praha.cz/

pro lidi, kteří sem dojednou na měsíc a zas mizí v zahraničí mají pochopení… volej hned zítra, a´t najdete nějaký termín.

obě pracoviště dělají s bilingválními dětmi a s dětmi žijícími v zahraničí/v cizojazyčném prostředí.

ať to vyřešíte - a hlavně přeji ať to není nic složitého :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama