Informace o distanční výuce

Anonymní
3.2.21 10:55

Kam se obrátit - informace o distanční výuce?

Dobrý den, poradíte mi, zda existuje nějaká infolinka, mail… kam se můžu obrátit, pokud potřebuji přesné informace ohledně podmínek distanční výuky? Jde o to, že mé dítě čas u pc nezvládá. Má nějaké potíže, takže se neumí přizpůsobit natolik rychle, jako zdravé děti. Učitel, kterého dostali nově od září, má problém s ním pracovat, není dne, kdy bych v mailu neměla stížnost. Požádala jsem o možnost se online výuky neúčastnit, respektive účastnit jen přezkoušení a testů. Bylo mi to zamítnuto s tím, že je povinné absolvovat takovou formu výuky, jakou škola nastavila. Což jsou denně 4h u pc a pak ještě úkoly, které dostáváne i na víkend i na prázdniny v obrovském množství. Jelikož se zdá, že minimálně 2 měsíce ještě budeme doma, tak to nechci nechat plavat. Než to začnu řešit s vedením, chci mít v ruce řádné informace, abych věděla, na co mám nárok. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76276
3.2.21 11:08

No, jde o to, zda máš na důvod toho nezvládání nějaký papír, jinak se obávám, že máš smůlu a opravdu ti nemusí vyjít vstříc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:18
@j.a.n.i1 píše:
No, jde o to, zda máš na důvod toho nezvládání nějaký papír, jinak se obávám, že máš smůlu a opravdu ti nemusí vyjít vstříc.

ano, máme diagnozu z PPP. Dítě by mělo mít asistenta, který ale online nedokáže podchytit, co dítě v hodině dělá, učitel na dg nebere ohledy.

• Citovat
  • Nahlásit
23894
3.2.21 11:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, poradíte mi, zda existuje nějaká infolinka, mail… kam se můžu obrátit, pokud potřebuji přesné informace ohledně podmínek distanční výuky? Jde o to, že mé dítě čas u pc nezvládá. Má nějaké potíže, takže se neumí přizpůsobit natolik rychle, jako zdravé děti. Učitel, kterého dostali nově od září, má problém s ním pracovat, není dne, kdy bych v mailu neměla stížnost. Požádala jsem o možnost se online výuky neúčastnit, respektive účastnit jen přezkoušení a testů. Bylo mi to zamítnuto s tím, že je povinné absolvovat takovou formu výuky, jakou škola nastavila. Což jsou denně 4h u pc a pak ještě úkoly, které dostáváne i na víkend i na prázdniny v obrovském množství. Jelikož se zdá, že minimálně 2 měsíce ještě budeme doma, tak to nechci nechat plavat. Než to začnu řešit s vedením, chci mít v ruce řádné informace, abych věděla, na co mám nárok. Děkuji :kytka:

S těmi nároky je to složité. DV je povinná, nastavení je na škole. Obraťte se spíše na poradnu, aby vám doporučila postup, případně doporučila formu domácího vzdělávání. To je legitimní požadavek, který by vám neměl být zamítnut, pokud budete mít doporučení z poradny. Ne všechny děti to dlouhodobě zvládají a vaše škola by měla hledat cesty, jak dětem výuku zpřístupnit v takové formě, kterou zvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7533
3.2.21 11:28

Skusit poprosit, aby AP měl se synem hodiny bokem třídy. Já takhle mám hodiny zvlášť s „pomalejšími“ dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28629
3.2.21 11:30
@hanka.br. píše:
S těmi nároky je to složité. DV je povinná, nastavení je na škole. Obraťte se spíše na poradnu, aby vám doporučila postup, případně doporučila formu domácího vzdělávání. To je legitimní požadavek, který by vám neměl být zamítnut, pokud budete mít doporučení z poradny. Ne všechny děti to dlouhodobě zvládají a vaše škola by měla hledat cesty, jak dětem výuku zpřístupnit v takové formě, kterou zvládnou.

Tak pokud řekne, ze nemá možnost on-line připojení, musi ji vyjít vstric. My tak mame několik decek ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3528
3.2.21 11:41

Zkuste si najít Michaelu Veselou. Na fb je i skupina Práva a povinnosti ve škole nebo tak nějak. Primárně je pro učitele, ale třeba vám Míša poradí. Držím palce, když si učitel nedá říct, je to zlo. A to říkám jako učitelka :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
3.2.21 11:45
@vokishka píše:
Tak pokud řekne, ze nemá možnost on-line připojení, musi ji vyjít vstric. My tak mame několik decek ve škole.

Ale já přece netvrdím, že je povinná on-line výuka, ale distanční výuka. Navíc - tohle není problém připojení, i ten je řešitelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
3.2.21 11:54

Myslím, ze je to také hodně o přístupu vyučujícího. Mně se jeden chlapeček také neúčastní on-line hodin, žije v pěstounské péči, je to s nim hodně složité. Denně posílám úkoly, ty plní doma, připojuje se pouze na hodiny aj. Je to o domluvě :) a taky je pro mě důležitá zpětná vazba -vím, ze s nim pracují a učivo celkem zvládá - je pro mě tedy zbytečné, abych ho stresovala on-line výukou:) Zkuste se domluvit s učitelkou slušně na kompromisu, alespoň tedy redukovat počet on-line hodin :) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 12:59

U nás se cca 7 děti ze třídy nepripojuje online(jsou to sociálně slabí a nemají počítače), ale dostanou v pondělí úkoly na celý týden a ty pak musí odevzdat. Myslím, že škola nemá nárok vyžadovat výuku online.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 15:30

Děkuji všem. Právě už mám z různých skupin zkušenosti a názory, že offline výuku někdo má nebo by po domluvě měla být. A já bych jela podle materiálů učitele, jen dítě učila sama (tak jsme to měli na jaře a dítě v klidném prostředí udělalo velký pokrok). Bohužel domluva s učitelem není žádná, okamžitě to smetl ze stolu a dnes zase další stížnosti a tresty. Ráda bych našla informace od někoho kompetentního, kterými mohu argumentovat, protože bohužel budu muset do sporu.

• Citovat
  • Nahlásit
2578
3.2.21 18:02

U nás se hodiny, kterých se dítě online nezúčastní, píší do třídnice jako absence. Aby se pak tvému dítěti nenakupilo moc zameškaných hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
23.2.21 12:13

Ahoj holky chci se Vás zeptat zda mám pravdu nebo ne. Holky jsou na distanční výuce 1 a 3 třída. Hodinu online výuky ma prvňačka hodinu denně. To by mi ještě tak nevadilo dá se to ještě naučit doma a dopsat úkoly. Ale holka ve 3 třídě má výuku hodinu a půl denně, polovinu výuky prokecají s učitelkou, a úloh na další půlden. A ještě jsem poslouchala blbý kecy od učitelky že mám ztišit mimino.Asi jsem ho měla uškrtit :mrgreen: Mám malý byt tak je všechno slyšet. Je normální aby si to učitelé tak ulehčovali, a co dělají zbytek dne? Za co jsou vlastně placeni Míváte taky tak krátké vyučování nebo jsem na ty učitelky nespravedlivá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28629
23.2.21 12:21
@mamule42 píše:
Ahoj holky chci se Vás zeptat zda mám pravdu nebo ne. Holky jsou na distanční výuce 1 a 3 třída. Hodinu online výuky ma prvňačka hodinu denně. To by mi ještě tak nevadilo dá se to ještě naučit doma a dopsat úkoly. Ale holka ve 3 třídě má výuku hodinu a půl denně, polovinu výuky prokecají s učitelkou, a úloh na další půlden. A ještě jsem poslouchala blbý kecy od učitelky že mám ztišit mimino.Asi jsem ho měla uškrtit :mrgreen: Mám malý byt tak je všechno slyšet. Je normální aby si to učitelé tak ulehčovali, a co dělají zbytek dne? Za co jsou vlastně placeni Míváte taky tak krátké vyučování nebo jsem na ty učitelky nespravedlivá. :nevim:

No ze ma prvnak online vyuku, to bych si cenila hodně. My byt ve škole a kdo se uci doma, tak s rodici. Tretacka hodinu a pul online, to jsou dve vyucovaci, to je naprosto dle doporučení. A placici mimino je opruz pro všechny, to zase musis uznat. Rusi to i ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
23.2.21 12:43
@mamule42 píše:
Ahoj holky chci se Vás zeptat zda mám pravdu nebo ne. Holky jsou na distanční výuce 1 a 3 třída. Hodinu online výuky ma prvňačka hodinu denně. To by mi ještě tak nevadilo dá se to ještě naučit doma a dopsat úkoly. Ale holka ve 3 třídě má výuku hodinu a půl denně, polovinu výuky prokecají s učitelkou, a úloh na další půlden. A ještě jsem poslouchala blbý kecy od učitelky že mám ztišit mimino.Asi jsem ho měla uškrtit :mrgreen: Mám malý byt tak je všechno slyšet. Je normální aby si to učitelé tak ulehčovali, a co dělají zbytek dne? Za co jsou vlastně placeni Míváte taky tak krátké vyučování nebo jsem na ty učitelky nespravedlivá. :nevim:

Takže - distanční výuka pro žáky prvního stupně se řídí doporučením MŠMT o specifických potřebách žáků prvního stupně vzhledem k distanční výuce. V něm je psáno, že žáci prvního stupně by neměli být on-line víc jak 60 minut denně s tím, že je nutné výuku rozdělit na synchronní část(u počítače) a asynchronní (mimo něj). Učitelé by měli tento pokyn respektovat a vaše paní učitelka ho respektuje. Neznamená to, že si ulehčuje práci, ale přistupuje zodpovědně k potřebám dětí prvního stupně. Rodiče by si v těchto výkřicích měli uvědomit, že děti prostě nezvládnou strávit u počítače tolik času, kolik ho tráví ve škole a že je to pro ně nevhodné a nezdravé. Pokud učitelé výuku zkrátí, pak ne proto, aby si ulehčili práci, ale protože respektují pokyn MŠMT a mají rozum v hlavě. Na tvou otázku odpovídám - jsi nespravedlivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat