Kam se obrátit s boulí na hrudníku - změna ortopeda?

Anonymní
3.12.20 20:15

Kam se obrátit s boulí na hrudníku -změna ortopeda?

Prosím o názor, co byste dělali v mé situaci. V roce 2016 po zamlklém těhotenství se mi udělala boule na hrudi, všimla jsem si toho náhodou, takže myslím, že se udělala až po potratu. Šla jsem vystrašená k ortopedovi, ten mi řekl, že rakovina to určitě není, že v tomto místě rakovinu nikdy neviděl, píchl mi do toho něco, po čem jsem 2 dny necítila ruku a odeslal na rtg - bez nálezu. Začala jsem tedy chodit chodit k ortopedovi, kde jsem byla na rtg, ten mi 1× za rok udělá sono - dle sona je to zduřelá chrupavka - chondrom. Je to cca 1-2 žebro vpravo. Za rok se boulička zvětšila, dr se mě vždy na kontrole 1× za rok zeptá, zda to chci vyndat, mě to nebolí, takže nechci. Celkově trpím ale na krční páteř a chodím do Centra pohybové medicíny P. Koláře, kde mi nezávisle udělali taky sono, podle kterého si myslí, že je to prostě vyhozené žebro - mě to ale nebolí a ani úraz jsem neměla. Dle nich to prý chondrom není. Rehabilitační dr mi napsala rezonanci toho místa, ale ta se prý nedělá, když jsem se chtěla objednat, řekli mi, že nelze. Na rtg to místo vůbec není vidět. Zaráží mě, že každý lékař tvrdí něco jiného a já vlastně nevím, co to je. Pořád se trochu bojím.. Na operaci jít nechci, když to nebolí a vlastně nevím, co to je.
Celkově mám špatné držení těla, často se mi blokuje krční i hrudní páteř, hrudní kost na dotyk citlivá, mohlo by se to prostě „deformovat“ to žebro?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.12.20 20:20

Ještě přidám poslední zprávu z toho sona, třeba tomu někdo bude rozumět..

Sono pr. sternoclavicul. a -costálního skloubení:

V úrovni 1. sternocostálního skloubení je na mediál. okraj žebra nasedající stále jasně prokazatelný hladce konturovaný útvar vel. 29×19×8 mm (progrese v porovnání s vyš. z 9.6.17) nezměněné struktury a echogenity chrupavky - chondrom.
Ev. další změny pak již neprokazuji.

• Citovat
  • Nahlásit
602
3.12.20 20:54

Jediny co by to mohlo neinvazivne rozlousknout je rezonance. Jak ti zduvodnili, ze to neprovadi??? Objednej se jinde nebo kontaktuj znovu rehabilitacni a rekni o obstrukcich s objednanim. To, ze jefen doktor neco nikdy nevidel neznamena, ze zrovna u tebe to nemuze byt prusvih, kterymu se da zabranit. Nenechala bych odbyt…podle toho co pises, tak ti doktori vi prd…nejde aspon biopsie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 20:55

@Aneta.Berg obvolala jsem vsechny rezonance v praze. Nedela se. Mam jit znova tedy na rentgen z jineho uhlu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 20:56

Může to být chondrom nebo cokoliv jiného. Pokud se to zvětšuje, nech si to vyndat. Jen histologie řekne, co to je. To, že to nebolí, nic neznamená. Až to bude venku, zklidníš se. Nemá cenu na něco roky koukat, jak se to zvětšuje. S potratem to jistě nesouvidí. MR na kosti cenu nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
1850
3.12.20 21:42

Co Tietzuv syndrom? Vyloucili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 21:45

@MadGirlNancy ano, tietzuv syndrom byla prvni diagnostika.. jen pry normalne boli, ale me to neboli. Ale jinak pry lokalizace i „tvar“ odpovida…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat