Kam se přestěhovat, kde najdu práci?

Anonymní
12.4.21 18:17

Kam se přestěhovat, kde najdu práci?

Nevím si rady, ráda bych měla svoje bydlení, bohužel ceny bytů s současné době drasticky vzrostly. Žiji nyní v druhém největším městě u nás, takže tady na byt mít nebudu a tak zvažuji se odstěhovat někam kde jsou byty levnější. Jenže bych nerada šla na druhý konec republiky, tady mám rodiče a děti. Bud si najít byt zhruba do 30km od současného bydliště, kde by bylo dobré spojení na dojíždění za prací, nebo jít i dál, ale to už bych dojíždět do práce nemohla. Riskla bych to za předpokladu, že tam najdu práci. Jsem prodavačka, ale pracovala jsem v současné době ve fabrikách, to by mi problém nedělalo, když by se práce dala zvládnout. Jste tu někdo z Jihomoravského kraje, poblíž Brna kde je práce? Blansko mometálně žádné byty i Adamov drahé nové byty všude. A dál Vysočina Třebíč, Letovice, to už se ani dojíždět nevyplatí a nejde myslím. Směr Břeclav, Znojmo, jak tam to je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5976
12.4.21 18:21

Omg, co treba si projet sreality? nebo si myslis, ze emimino je plne realitnich makleru? nebo nejak nechapu dotaz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
12.4.21 18:22

Co třeba Olomoucko? Když nebudeš přímo v Olomouci tak byty se cenově daji, známa teď šla do bytu 8 km od Olomouce 2+kk za 8k+ inkaso a práce je tam taky dost. Do Brna po dálnici je to max 40 minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3364
12.4.21 18:40
@Markéta188 píše:
Co třeba Olomoucko? Když nebudeš přímo v Olomouci tak byty se cenově daji, známa teď šla do bytu 8 km od Olomouce 2+kk za 8k+ inkaso a práce je tam taky dost. Do Brna po dálnici je to max 40 minut

Z Olomouce do Brna za 40 minut? To přitlač ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
12.4.21 18:43

Hehe, taky z Brna a resim to same :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
12.4.21 18:49

To nějak nechápu, máš rodiče a děti? Čili svoje děti? Tak to se asi budeš stěhovat s něma, ne? Manžela nemáš? Rodiče ti hlídají? Jestli jo, tak je nesmysl se kamkoliv stěhovat, to se zblázníš z dojíždění. Jako teoreticky někde u Brna - Blansko, Adamov, Vyškov, určitě bude bydlení levnější a práce v obchodech je všude. Ale jestli dobrá, to ti nikdo nezaručí a jestli chceš vozit do Brna děti k rodičům, stejně ten rozdíl nájmů projezdíš. :think: Případně jinde v republice takhle na blind hledat i práci i bydlení, to je dost punk. Stojí to za dvě tisícovky v nájemném? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
12.4.21 18:49

Bydlím v malé vesnici u Brna a dojíždím do Brna, ale i u nás jsou ceny vysoké cca 30 km od Brna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:11
@prejeta_zaba píše:
To nějak nechápu, máš rodiče a děti? Čili svoje děti? Tak to se asi budeš stěhovat s něma, ne? Manžela nemáš? Rodiče ti hlídají? Jestli jo, tak je nesmysl se kamkoliv stěhovat, to se zblázníš z dojíždění. Jako teoreticky někde u Brna - Blansko, Adamov, Vyškov, určitě bude bydlení levnější a práce v obchodech je všude. Ale jestli dobrá, to ti nikdo nezaručí a jestli chceš vozit do Brna děti k rodičům, stejně ten rozdíl nájmů projezdíš. :think: Případně jinde v republice takhle na blind hledat i práci i bydlení, to je dost punk. Stojí to za dvě tisícovky v nájemném? :nevim:

Já mám děti už dospělé, mladší syn bude mu 20 let žije u bývalého, ale nevím zda by časem nechtěl jít od něho, ex zrovna syny nemiluje, proto bych za cenu co tady koupím sotva garsonku malinkou jindě mohla mít 2+kk, kdyby chtěl kluk být případně se mnou.
Nemyslím nájem, ale v osobním vlastnictví. Auto nemám, no Blansko by se mi líbilo, Adamov, jenže ted tam nic není, sleduji byty.

• Citovat
  • Nahlásit
63573
12.4.21 19:13

Bydlíš v Brně, tak jdi za Brno. Od nás se do Brna denně dojíždí, máme to cca 40 km na kraj, dle trasy cca 45-60 minut autem. Nic nemožného, ceny jsou tu jinde, než v Brně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 19:14
@Markéta188 píše:

Olomolo Brno určitě za 40 minut nee.. To přidej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
12.4.21 19:16
@martina.se píše:
Olomolo Brno určitě za 40 minut nee.. To přidej..

Ano ano, omlouvám se, je to dle google map 52 minut po dálnici, mne přijde ze to jezdíme min, ale chlap asi jezdí jak hovado :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 19:16
@Anonymní píše:
Já mám děti už dospělé, mladší syn bude mu 20 let žije u bývalého, ale nevím zda by časem nechtěl jít od něho, ex zrovna syny nemiluje, proto bych za cenu co tady koupím sotva garsonku malinkou jindě mohla mít 2+kk, kdyby chtěl kluk být případně se mnou.
Nemyslím nájem, ale v osobním vlastnictví. Auto nemám, no Blansko by se mi líbilo, Adamov, jenže ted tam nic není, sleduji byty.

V Blansku je stejná cena nemovitosti jako v Brně, a je tu tak 5 volných bytů, když budeš mít hodně velké štěstí. Mrkni spíš na Vyškov, vlakem do Brna hodina, jezdí každou hodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63573
12.4.21 19:17
@Markéta188 píše:
Ano ano, omlouvám se, je to dle google map 52 minut po dálnici, mne přijde ze to jezdíme min, ale chlap asi jezdí jak hovado :lol:

Já jezdím občas taky jako prase, ale za 40 se mi to ještě nepovedlo. Jezdím tuhle trasu 3× týdne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 19:19

kam se přestěhovat kde najdu práci

@Jolka86 píše:
Bydlím v malé vesnici u Brna a dojíždím do Brna, ale i u nás jsou ceny vysoké cca 30 km od Brna.

No já vím a to dojíždíš vlakem, busem dá se to? Počítám max. 2.5 milonů, víc asi ne, čekám jen až mi odsouhlasí soud domluvu na majetkovém vyrovnání. A to jsem už nechtěla čekat, mezitím to šlo ale zas nahoru, s takovou jsem se mohla rovnout soudit dál a možná bych vysoudila víc, nechala jsem se dost obrat. Zbytečně jsme taky měli mediaci, to vše se platí a nevím proč ještě soud pokud jsme se domluvili tam, no to ti advokáti protahují, mají z toho love.
Jsem v pronájmu a jednou na něho mít nebudu, když žiju sama, chci se zajistit.

• Citovat
  • Nahlásit
53429
12.4.21 19:20

Jdi blíž k hranicím Rakouska. A práci hledat vedle v Rakousku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat