Kam se ztratil bůh a intuice, když to člověk potřebuje nejvíce?

16
10.11.20 12:52

Kam se ztratil bůh, intuice když to člověk potřebuje nejvíce?

Dobrý den, ve zkratce - věřím na osud, spiritualitu, intuici (která se mi mnohokrát osvědčila) vyšší síly, občasné zázraky.
Včera jsem nemohla spát, a narazila na informaci o pohřešované dívce (24), která se šla projít se svým kamarádem. Už se však nevrátila. Dívka byla nalezena mrtvá. Pravděpodobně zabita svým kamarádem.
Byla jsem v šoku. Bylo mi ouzko, do pláče a hlavou se mi honilo tolik otázek…
Kde jsou ty zázraky, intuice, vyšší síly, bůh, andělé v těchto chvilkách?
Copak jsou tady jen pro některé z nás? Tohle si přece nezaslouží nikdo.
Děkuji předem VŠEM za odpovědi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19681
10.11.20 12:57

Fakt veris, na nejake zazraky a nadprirozene sily, co nekoho ochrani? Kam se teda podely, kdyz se porad unasi, vrazdi a tyraji deti, zvirata..? Zadne sily nejsou, to je akorat vymysl nekoho, kdo se neumi vyrovnat s realitou a potrebuje nad sebou nejakou ochrannou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 12:57

Jsem věřící, tedy věřím v Boha, a základem víry je, že všichni máme svobodnou vůli. Bůh tu není pro to, aby nám zachraňoval životy, protože v tu chvíli by nám sebral tu svobodu, a my nemohli ovlivnit, kam se vyvineme. Tedy když se něco děje z vůle lidí, jsou to lidé zli a bezohledni, kterým napomohl ďábel. Bůh nehýbe tektonickymi deskami, neposila na nás povodně.
Doufám, že mě tu nikdo nebude chtít kamenovat… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
10.11.20 12:59

Tě fakt rozbrečí smrt někoho, o kom nevíš nic kromě pohlaví, věku a fotky z občanky? To mi přijde jako póza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.11.20 13:00

@Kriss Tina Ať ti to bude znít jakkoliv zvláštně, věřím. V mém životě se pár zázraků stalo a moje intuice mě možná několikrát zachránila. Rozhodně nepatřím mezi lidi, který se neumí vyrovnat s realitou. Myslím, že naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 13:01

Chápu, zasáhla tě cizí osobní tragedie. Mě také, troufnu si říct, že víc, protože tato dívka je ze vzdálené rodiny :? Ale kdybys to brala takhle, tak si můžeš jít rovnou hodit. Na světě je tolik zla, a to často i mnohem, mnohem horšího. Věřím, že je potřeba určitá rovnováha a věřím v karmu.

• Citovat
  • Nahlásit
4069
10.11.20 13:02

No, ona s ním zřejmě šla dobrovolně, kamarádila s ním. Takže její intuice jí asi neradila správně. Kdyby měl existovat bůh, andělé a vyšší moc, tak by se měla soustředit na únosy, vraždění a týrání obětí, které nemají jinou možnost, vlastní vůli to zvrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.11.20 13:03

@MrsNorris No, nejsem člověk z kamene. Tudíž mi přijde normální, že Vás něco zasáhne aniž by to byl někdo blízky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95110
10.11.20 13:04
@MrsNorris píše:
Tě fakt rozbrečí smrt někoho, o kom nevíš nic kromě pohlaví, věku a fotky z občanky? To mi přijde jako póza.

Me je té dívky taky líto i těch pozůstalých. Mám takhle staré děti a je mi úzko z pomyšlení co vše se může stát. Na to toho člověka nemusíš znát, aby se tě to dotklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8472
10.11.20 13:07

Lidi ztratili pud sebezachovy. Kolikrat nastoupis do tramvaje s tim, ze hele, tamten clovek je divnej, vystoupis? Malokdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95110
10.11.20 13:11
@Lucie_Sx píše:
Lidi ztratili pud sebezachovy. Kolikrat nastoupis do tramvaje s tim, ze hele, tamten clovek je divnej, vystoupis? Malokdo.

Někdy ublíží i ten, do kterého bys to neřekla, viz teď případ kdy muž zabil partnerku, její matku a sebe a v domě byl nalezen živý jen kojenec a psi.
Přiznám se, že mi z toho jde mráz a chudák miminko, začít život bez maminky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25148
10.11.20 13:12

Co ty víš, třeba to plánovali :nevim: věřící nejsem, prostě se některé věci dějí bez důvodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7039
10.11.20 13:17

@Helou18 Ahoj,
dobré téma. Osobně se podobnými tématy hodně zabývám, nedržím se nějaké doktríny, mám vlastní cestu, relativně blízko někde mezi křesťanstvím (desatero beru jako nejvyšší zákon) a budhismem (klid, mír, neubližovat).
Obecněji - Bůh dal lidem svobodu. Podle více učení to má být tím největším darem z lásky. Nechává volby na nás, ale pak si za ně musíme i nést následky.
Zároveň k tomu můžeš přistoupit na základě zákona Karmy - tedy na základě minulých životů k tomu neštěstí mohli být předurčeni. včetně těch kolem, kterým jejich odchod způsobí bolest.
Moje teorie dobra a zla, štěstí a smutku se opírá o faktor poznání. Jak bychom mohli být šťastní, kdybychom nepoznali smutek? Jak bychom si mohli vážit zdraví, kdybychom nepoznali nemoc?
Ale podobně jako ty trpím s každým takovým příběhem a je mi líto každé bolesti a smutku, co někdo prožívá. A to stejně tak těmi, co nejsou veřejně známé a zajímavé… V tomhle jsem si celkem pošuk, ke své víře jsem si sám došel už v dětství a měl jsem třeba přání, ať nemoc z mé sestry přejde na mne, že klidně umřu, když ona bude zdravá a podobně.
Prostě… berme věci tak, že se dějí tak, jak se dít z nějakého důvodu mají. A někdy nevíme, jakému neštěstí jsme byli ušetřeni tím, že se nám přihodilo jiné, menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 13:19

Mně třeba přišlo zvláštní, že vyrazili na odpolední procházku s takovými batohy na zádech :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7039
10.11.20 13:19
@Lily-of-the-valley píše:
Jsem věřící, tedy věřím v Boha, a základem víry je, že všichni máme svobodnou vůli. Bůh tu není pro to, aby nám zachraňoval životy, protože v tu chvíli by nám sebral tu svobodu, a my nemohli ovlivnit, kam se vyvineme. Tedy když se něco děje z vůle lidí, jsou to lidé zli a bezohledni, kterým napomohl ďábel. Bůh nehýbe tektonickymi deskami, neposila na nás povodně.
Doufám, že mě tu nikdo nebude chtít kamenovat… :)

Napsala jsi to hezky. Já se odlišuji jen v tom, že nevěřím na nějakého ďábla. Veškeré dobro i veškeré zlo pochází z nás samotných.
(Ale máš pravdu, že někteří filosofové pracují s modelem, že uvnitř nás je dobrá i zlá duše a naše vůle je to, co nechá promlouvat víc tu či onu duši.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama