Kam uložit peníze aby vydělávaly

Anonymní
15.8.20 11:59

Kam uložit peníze aby vydělávaly

Zdravím, kam uložit peníze, kde je nejvýhodnější úrok a zároveň také jistota, že o peníze nepřijdu? Před asi rokem jsem vložila pár korun na Mintos (už je tam nemám, musela jsem je vybrat kvůli horší fin. situaci) a byla jsem spokojená, teď ale často čtu, že už to není bezpečné a o peníze může člověk přijít i přesto, že má ‚Buy back guarantee‘ (jistotu, že mu stránka vrátí peníze v případě špatného dlužníka). Je to pravda? Pokud ano, existuje i jiná alternativa kam peníze vložit? Dostávat nějaké 1% ze spořícího účtu mi je jakožto studentovi s pár tisíci prd platné. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11713
15.8.20 12:13

Výnosnost je téměř vždy úměrná riziku. Pokud chceš bezpečnou investici, je tu spořící účet, kde je riziko minimální, ale úrok 1%. Pak jsou tu akcie, komodity, forex, kryptoměny… které mohou vynášet desítky i tisíce procent ročně (pokud trefíš začínající kryptoměnu, která se rozjede), ale je tam risk, že přijdeš o část, nebo i celou investici. Nikdo ti peníze zadarmo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
15.8.20 12:23

My máme realitní fond, případně lze investovat peníze do zlata (při nízké ceně) a ideálně v krizi kdy je hodnota vysoká zlato prodat a nakoupit akcie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
15.8.20 13:10

Cenne papiry, mame financniho poradce v J@T A kdyz je nova zajimava emise, kupujeme.
Ale nejsme zadni hazarderi, cemuz odpovida i vyse uroku, okolo 6 procent rocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
15.8.20 13:28
@Jogrr píše:
Cenne papiry, mame financniho poradce v J@T A kdyz je nova zajimava emise, kupujeme.
Ale nejsme zadni hazarderi, cemuz odpovida i vyse uroku, okolo 6 procent rocne.

Já investuju/obchoduju kryptoměny. Baví mě, že se cena hýbe 24/7.

6% ročně? To ani nepoznáš, že ti to něco vydělalo ;) Tohle dělají některé kryptoměny denně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3583
15.8.20 13:44

@Prof. Farnsworth Kde obchoduješ? Mám v bitcoinech pár peněz ještě z dob těžby a skoro bych na to zapomněl, kdybych si nepřečetl tvůj příspěvek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
15.8.20 13:56
@Zumpa píše:
@Prof. Farnsworth Kde obchoduješ? Mám v bitcoinech pár peněz ještě z dob těžby a skoro bych na to zapomněl, kdybych si nepřečetl tvůj příspěvek :)

Třeba na Binance. Ale záleží jak kterou měnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
15.8.20 14:00

@Prof. Farnsworth tak ono zalezi z jake castky, ze? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
15.8.20 14:10
@Jogrr píše:
@Prof. Farnsworth tak ono zalezi z jake castky, ze? ;)

Pravda. V J&T asi účet se 100 tisíci otevřít nepůjde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
15.8.20 14:22

Můžu doporučit půjčky P2P. Zprostředkovatelů je víc, je možné si vybrat různou úroveň služeb, rizika, zajištění a výnosu. U půjček zajištěných nemovitostí se dá dosáhnout výnosu kolem 10-15%, u méně zajištěných mnohem víc.
Hlavně být na pozoru před nabídkami různých překupníků a „finančních poradců“, kteří mají okamžitý zisk ze zprostředkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
15.8.20 15:07
@JTom píše:
Můžu doporučit půjčky P2P. Zprostředkovatelů je víc, je možné si vybrat různou úroveň služeb, rizika, zajištění a výnosu. U půjček zajištěných nemovitostí se dá dosáhnout výnosu kolem 10-15%, u méně zajištěných mnohem víc.
Hlavně být na pozoru před nabídkami různých překupníků a „finančních poradců“, kteří mají okamžitý zisk ze zprostředkování.

No nevím. Já bych v současné situaci do půjček nešel. Na podzim skončí podpůrné Covid programy (dotace na mzdy) a řada firem začne propouštět (propouštělo by se už teď, ale když to stát platí…). I bez druhé vlny Covidu bude řada lidí bez práce. A ti, co si půjčují na nebankovním trhu, jsou ti, co jsou na tom nejhůř. Tady je dost vysoké riziko ztráty investice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
691
15.8.20 15:35
@Anonymní píše:
Zdravím, kam uložit peníze, kde je nejvýhodnější úrok a zároveň také jistota, že o peníze nepřijdu? Před asi rokem jsem vložila pár korun na Mintos (už je tam nemám, musela jsem je vybrat kvůli horší fin. situaci) a byla jsem spokojená, teď ale často čtu, že už to není bezpečné a o peníze může člověk přijít i přesto, že má ‚Buy back guarantee‘ (jistotu, že mu stránka vrátí peníze v případě špatného dlužníka). Je to pravda? Pokud ano, existuje i jiná alternativa kam peníze vložit? Dostávat nějaké 1% ze spořícího účtu mi je jakožto studentovi s pár tisíci prd platné. :lol:

Ted do zlata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
15.8.20 15:45

@Prof. Farnsworth Když chce, aby peníze vydělávaly, tak s nějakým rizikem musí počítat. U těch půjček je výhoda v tom, že si investor může míru rizika zvolit. Když je půjčka zajištěná nemovitostí, tak je riziko ztráty hodně omezené.
Také se nabízejí dluhopisy různých firem. Výnosnost bývá okolo 6%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11713
15.8.20 17:18
@Cizinka 999 píše:
Ted do zlata

Kupovat zlato u ATH? A CFD nebo fyzické zlato?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
691
15.8.20 17:20
@Prof. Farnsworth píše:
Kupovat zlato u ATH? A CFD nebo fyzické zlato?

Fyzicke, neni to na velky vynos ale jistejsi nez banka, pro lidi kteri nechcou moc spekulovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama