Kam uložit půl milionu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 07:49
Kam ulozit pul milionu?

Zajimaly by me vase rady ohledne vyhodneho ulozeni penez. Mam cca pul milionu, uz nemma zadne zavazky, ktere bych poplatila, bydleni hotove, zaplacene. Vim, ze nejlepsi investice je nemovitost, ale nechci se zadluzovat a ted jsou ceny navic dost vysoko. Nektere banky maji aspon sporici ucet do 300000 alespon 1,6 % :mrgreen: tak ze bych zridila 2 takove ucty, aspon at se to malicko zhodnocuje, kdyz tam ty penize lezi… prijde mi, ze vsechny terminovane vklady atd neookryji ani inflaci… diky za vase zkusenosti

Reakce:
jun
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 04.07.19 07:57

Co investovat do dluhopisů?

chs.jasmin
Echt Kelišová 9785 příspěvků 04.07.19 08:05

Ahoj,

mám kamaráda, který za 600tisíc koupil dům v dražbě. Docela hezký a zcela narovinu - nastěhoval si tam romskou rodinu. Nájem za ně platí stát = má jistotu že mu každý měsíc příjde částka na učet a inkaso také za ně platí stát a navíc ve smlouve je to napsané na ně. Ted na burze škudlí na další nemovitost, prý je s tím spokojený.

Jinak bych se možná poradila spíše s finančním poradcem, který bude mít přehled. Já sama mám AIR bank a má skvělé uročení :-)

Pettcherry
Kecalka 338 příspěvků 04.07.19 08:05

Do slamníku! :-) nevím, mít hromadu peněz, asi bych se poradila s někým, kdo má zkušenost, můj muž každopádně vždy na toto téma bouchá do stolu a zvolává - nemovitosti!!!… každopádně gratuluji! :-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 08:06

Máme dluhopisy na 5 let s výnosem 4%. Každý měsíc chodí část vynosu. Ale musíš najít takové, které jsou opravdu dobře kryté. Tyhle jsou z dlouhodobých pronájmů kanceláří ve větších městech.

TopSecret
Závislačka 4683 příspěvků 04.07.19 08:17
@Anonymní píše:
Zajimaly by me vase rady ohledne vyhodneho ulozeni penez. Mam cca pul milionu, uz nemma zadne zavazky, ktere bych poplatila, bydleni hotove, zaplacene. Vim, ze nejlepsi investice je nemovitost, ale nechci se zadluzovat a ted jsou ceny navic dost vysoko. Nektere banky maji aspon sporici ucet do 300000 alespon 1,6 % :mrgreen: tak ze bych zridila 2 takove ucty, aspon at se to malicko zhodnocuje, kdyz tam ty penize lezi… prijde mi, ze vsechny terminovane vklady atd neookryji ani inflaci… diky za vase zkusenosti

Veterani ;)

Šárka_Konečná
Stálice 72 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 08:18
@Anonymní píše:

Záleží jak moc zvládneš riskovat :). Pokud máš alespoň základy investování a daří se ti, je to hodně dobrá příležitost peníze zhodnotit…ale taky ztratit. Já osobně nejsem ohledně financí moc velký střihoun, a proto volím spořicí účet a Termínovaný vklad. Ale je pravdou, že poslední dobou to nepokryje ani inflaci. Další možností je stavební spoření, které je ale na 6 let „uzavřené“ - výhodou je ale státní podpora a relativně dobrý úrok…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 08:19

Já bych to též hodila na nějaký spořicí účet. Ta částka není zase tak ohromná a může se hodit možnost jí vybrat. Porouchá se auto, shoří dům nebo cokoliv (nechci nic přivolávat)… Mám podobnou částku v bance též a bála bych se jí „zazdít“ nějakou investicí.

warita
Extra třída :D 11270 příspěvků 04.07.19 08:24
@Anonymní píše:

ja bych doporucila na muj ucet. Budu ti na to davat peclive pozor :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 22:04

Moje máma má takovou sumu na klasickým běžným účtu. Když jí říkám, at to dá aspon na spořící, nechce o tom slyšet. V penězích se nevyzná. Já bych to dala aspon na spořicí učet, je k tomu kdykoli přístup.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 00:00

Máme air bank, běžný i spořicí, výhodou je, že se ti to úročí, ale kdykoliv na to můžeš sahat. Třeba 20 tis. bych hodila na stavebko, víc se myslím nevyplatí. A až taková suma to není, abys kupovala nemovitosti nebo zlato. :P

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19768 příspěvků 05.07.19 00:07
@warita píše:
ja bych doporucila na muj ucet. Budu ti na to davat peclive pozor :D

Předběhla jsi mě :cert: :P

Ivan PPZ
Kelišová 5831 příspěvků 05.07.19 15:00

Záleží, na co ty peníze mají v budoucnu sloužit a za jak dlouho. S dluhopisy opatrně, je to teď tak trochu móda (hl. podnikové dluhopisy). A občas ten „dluhopis“ slibuje takové výnosy, že to není zcela reálné. Navíc emitent (firma) klidně může zkrachovat a je hezké, že jsem 2 roky dostával úroky, když samotný dluhopis bude bezcenný.

Sára 1
Echt Kelišová 9111 příspěvků 05.07.19 16:21
@warita píše:
ja bych doporucila na muj ucet. Budu ti na to davat peclive pozor :D

Předběhla jsi mě. Po přečtení nadpisu mě napadlo to samé. :lol:

v-erunk-a
Stálice 91 příspěvků 10.07.19 22:30

Ahoj, sporici ucet, pokud penize v horizontu 1-2 roky nepotrebujes, je hloupost.. napis soukromou zpravu :)

Váš příspěvek
Reklama