Kam umístit dítě v 7místném autě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni85
Stálice 79 příspěvků 01.03.17 13:36
Kam umístit dítě v 7-místném autě?

Ahoj,

prosím Vás o radu. Máme 7 místní auto - klasicky 5 míst a v kufru jsou dvě provizorní sedačky. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné na těchto provizorních sedačkách v kufru vozit děti v autosedačkách, jestli to není zakázané. A asi to nebude vzadu moc bezpečné, že?

Díky, pa :)

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 01.03.17 13:43

Upřímně i kdyby to povoleno bylo, tak bych tam dítě neusadila. Mám 7 místný a i vzadu jsou sedačky plnohodnotný a i tak bych se cukala tam sedačku s děckem dát :nevim: co dát jednu na místo spolujezdce a pokud byste jeli všichni, tak ty sednout na ty provizorní? :nevim: nebo doprostřed mezi sedačky

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 01.03.17 13:45

Vozíme je tam, když vezeme někam manželovi rodiče, protože ti by tam nevlezly. Sedačky bych nenazvala provizorními. Nebo ne ty v Sharanovi. Jsou ukotvené stejně jako ty běžné zadní a mají tříbodový pás.
Běžně tam děti nevozím, protože je otrava pořád odklánět tu zadní sedačku. A je pravda, že by se odsud při nehodě určitě hůř dostávali.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 01.03.17 13:47

Taky máme sedmimístné auto, 3 děti a 2 autosedačky. Ty zadní sedačky jsou naprosto plnohodnotné, s tříbodovým pásem, ale využíváme je velmi zřídka a to z velmi prostého důvodu- není tam úplně ideální přístup a už jen představa, že tam montuju autosedačku, nebo upínám dítě- no nic moc. Naštěstí se nám všichni 3 vejdou pohodlně vedle sebe a tam je mám - nejmladší, kterého musím poutat do sedačky já- ten sedí za mnou=řidičem, prostřední už se poutá sám- sedí uprostřed a nejstarší už sedačku nepotřebuje sedí za spolujezdcem. Pro nás nejrychlejší, nejpraktičtější. ;)

Příspěvek upraven 01.03.17 v 13:49

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 01.03.17 13:48

Jinak, jak jsem psala, máme Sharana, ale model, kde je vzadu uprostřed jen dvoubodový pás. Děti máme tři a malé. Takže dvě vzadu, jedno vepředu a když jedeme všichni, tak je jeden dospělý vzadu uprostřed.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 01.03.17 13:51

@Aries6 v Sharanu, Galaxy a Alhambře i dalších jsou i ty úplně zadní sedačky plnohodnotný, takže to je v pohodě relativně, ale v jiných autech, co vím tak třeba v Berlingu nebo v čem jsem to viděla, jsou jenom takový plastový šílenosti, taková lavička…

Příspěvek upraven 01.03.17 v 13:56

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 01.03.17 13:53

Kdyz je plne auto, jezdi vzadu v kufru vzdy dospelaci. Ale kdyz bylo plne auto jen deti, jely vzadu i starsi deti. Samozrejme nadsene… ja min, nehodim tam sedacku na isofix a vubec je to takove provizorni jakoby…

Resim jeste to, ze se mi v aute nevejdou tri sedacky vedle sebe v druhe rade. Mame Mazdu 5. Takze jsu tam jen dve a nejstarsi jezdi vepredu na spolujezdci. Coz taky neni idealni :think:

Takze ono se rekne 7mistne auto, ale realne vyuzitych sedadel pro deti je malo :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 01.03.17 13:56
@Nowuka2 píše:
@Aries6 v Sharanu, Galaxy a Alhambře i dalších jsou i ty úplně zadní sedačky plnohodnotný, takže to je v pohodě relativně, ale v jiných autech, co vím tak třeba v Berlingu nebo v čem jsem to viděla, jsou jenom takový plastový šílenosti, taková lavička…Příspěvek upraven 01.03.17 v 13:56

Ahaaa, to jsem nevěděla.

Anonymni85
Stálice 79 příspěvků 01.03.17 14:06

No my máme Opel Zafiru a taky jsem tam vzadu plnohodnotné sedačky, ale zdá se mi to tam pro děti se sedačkama nebezpečné.

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19875 příspěvků 01.03.17 14:24

Je to nebezpečnější jen proto, že při případném nárazu zezadu mají ty zadní sedačky místo celého kufru podvozku ochranu jen těch nevím, třicet čísel. Jinak jde o plnohodnotnou tříbodovou sedačku - takže my, když vezem víc dětí, tak dám sedačku raději do třetí řady dozadu, než aby bylo na dvoubodovém v druhé řadě uprostřed.
Každopádně, zakázané to nebude, pokud to je homologované a má to tříbodový pás.
U nás v Galaxii se děti pravidelně perou o jízdu „v kufru“ :mrgreen:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 01.03.17 14:26

Koukni do návodu k autu, jestli jsou ty sedadla pro umístění autosedačky homologované.

Crystal87
Generální žvanilka 23899 příspěvků 01.03.17 14:49

Máme Renault espace a nejstarší sedí na 6 sedačce vzadu.Je úplně stejná jako ty před ní; ) :palec:

nani77
Kecalka 411 příspěvků 01.03.17 18:26

Koukám na webu Opelu na tu Zafiru a já bych do 3. řady děcko nedala, není za ním žádný kufr, tedy žádná deformační zóna. Kdyby byl aspoň malý kufr, tak snad, ale takhle tedy ne. Bála bych se.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >