Kam v Praze a okolí jít na I. trimestrální screening

Anonymní
24.5.21 18:59

Kam v Praze a okoli jit na I. trimestrialni screening

Ahoj, prosím o radu jsem těhotná, a zjistila jsem, že moje gynekoložka nedělá I. trimestrialni screening. Nevím kam mám tedy jít zda mohu zůstat u ní, na tohle vyšetření si,, odskočit" jinam a pak zas chodit k ní a pak někde jinde porodit. Případně prosím ještě o informaci zda se na screening objednat ihned a nebo po první návštěvě u své gynekoložky? Omlouvám se za dotaz ale fakt nevím. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6433
24.5.21 19:00

Gennet Letná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
24.5.21 19:31

Tak ideál až bude srdíčko, potřebuji tam vědět v jakém jsi týdnu. A ano, můžeš zustat u své a jen na screening chodit na specializované pracoviště. Ten 1. se může provádět tuším do 14.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
24.5.21 19:37

Byla jsem v Gennetu. Příště bych sla jinam. Doktorka prisla o 20 minut pozdeji, takze pak hnala. Nepříjemne mi tlačila na bricho, ze jsem byla rada, když už byl konec. Vim, ze někde hned i holkam reknou pohlaví. Nam rekla, ze ve 13 tydnu se to jeste poznat neda (spis se tím nechtela zdržovat)
O dva tydny pozdeji jsem lezela v Podoli. Sla jsem na velký ultrazvuk (stejný jako dělají screeningy). Za me - miminko jsem videla daleko lip, mají lepsi ultrazvuk a větší obrazovku bliz u luzka. V Gennetu byla mala obrazovka dost daleko.
Na bricho mi doktorka netlacila, vse mi popisovala. Měla jsem z toho lepsi pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
24.5.21 19:48

Screening objednat co nejdříve, mívají dost plno. V 10.tt - 11.tt se chodí na krev (někde ji ale odeberou rovnou při ultrazvuku) a pak ve 13.tt ultrazvuk. Takže se objednat ideálně v 8.tt.
Já doporučuji Pronatal na Budějovické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2951
24.5.21 20:02

Gennet Holesovice nebo Apolinar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
24.5.21 20:42

Doktor Břešták, je to opravdu kapacita ve svém oboru a doporučuju :palec:.. šla jsem k němu na zaklade doporuceni me doktorky v IVF centru. Vse nam ukazal, popsal, dukladne zkontroloval. Jen je potreba se objednat vcas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.5.21 20:47

Za mě taky Dr. Břešťák v Hloubětíně. Byla jsem 2× a vždy byl výborný. Já se k němu dostala na základě doporučení z genetiky a přesně jak píše @DandátkoP Vše důkladně prohlédl, vysvětlil, super přístup :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 21:03

@Dadda8 a na jake klinice tento lékař pracuje prosím? Nenašla jsem webové stránky? Na první kontrolu jdu v 7tt a jdu až za týden ke své gynekolozce. Mohu se i tak objednat uz nyni na screening?

• Citovat
  • Nahlásit
853
24.5.21 22:00
@Anonymní píše:
@Dadda8 a na jake klinice tento lékař pracuje prosím? Nenašla jsem webové stránky? Na první kontrolu jdu v 7tt a jdu až za týden ke své gynekolozce. Mohu se i tak objednat uz nyni na screening?

Screeningové centrum Praha
https://www.pg2.cz/

Objednává se přes formulář, oni Tě pak kontaktují. Já se objednávala vždy až s doporučením z genetiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
24.5.21 22:06
@Dorianne píše:
Byla jsem v Gennetu. Příště bych sla jinam. Doktorka prisla o 20 minut pozdeji, takze pak hnala. Nepříjemne mi tlačila na bricho, ze jsem byla rada, když už byl konec. Vim, ze někde hned i holkam reknou pohlaví. Nam rekla, ze ve 13 tydnu se to jeste poznat neda (spis se tím nechtela zdržovat)
O dva tydny pozdeji jsem lezela v Podoli. Sla jsem na velký ultrazvuk (stejný jako dělají screeningy). Za me - miminko jsem videla daleko lip, mají lepsi ultrazvuk a větší obrazovku bliz u luzka. V Gennetu byla mala obrazovka dost daleko.
Na bricho mi doktorka netlacila, vse mi popisovala. Měla jsem z toho lepsi pocit.

Ta viditelnost nemusi byt jen kvalitou/nekvalitou pristroje, ale i vrstvou tuku, jak moc lze tkan “prosvitit”, jestli je prazdny/plny mocovy mechyr.
Ja na tom samem pristroji jsem jednou mela viditelnost prisernou a za 3 tydny vybornou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
24.5.21 22:21

Centrum fetalni medicíny, Apolinář, VFN Praha (lze i k MUDr. Břešťákovi, je tam 1× týdně) v současné době můžeš mít ke screeningu i zdarma možnost vyšetření funkce štítné žlázy. Partner u vyšetření pak může být přítomen.

• Citovat
  • Nahlásit
795
26.5.21 23:04
@Modrásek modrý píše:
Centrum fetalni medicíny, Apolinář, VFN Praha (lze i k MUDr. Břešťákovi, je tam 1× týdně) v současné době můžeš mít ke screeningu i zdarma možnost vyšetření funkce štítné žlázy. Partner u vyšetření pak může být přítomen.

Můžu také jen doporučit, jsem zaměstnanec VFN, byla jsem náhodně u tohoto doktora a u Apolináře jsem 2× rodila :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat