Reklama

Kam v Praze na placený ultrazvuk - má to smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.03.18 14:47
Kam v Praze na ultrazvuk (placeny) a ma to smysl?

Ahoj holky, teď jsem podle propočtů v 6. týdnu. Moje gynekoložka mě na první prohlídku pozvala až na konci března, to budu na konci 9. týdne/začátku 10. týdne. Dřív nemá termín. Chtěla jsem se zeptat, jestli podle vás má smysl jít na prohlídku dřív? Ráda bych se ujistila třeba, jestli to není mimoděložní (protože zatímco u prvního jsem měla příznaky těhotenství, tak teď zatím nic nepociťuju a právě ten pocit „netěhotenství“ mě trochu znepokojuje) a prostě jestli je všechno v pořádku. Má smysl jít na UTZ dřív jak v tom 9. týdnu? A existuje v Praze zařízení, kam si můžu dojít jako samoplátce a neregistrovaná pacientka např. na ultrazvuk nebo na nějaké vstupní těhotenské vyšetření? Zkoušela jsem volat do Gennetu, to jediné mě napadlo, ale tam prý kapacitně jednorázové pacientky nezvládají a tudíž neberou. Rovnou ale odmítám jako řešení jet někam na pohotovost a tvrdit, že mi něco je jen proto, abych měla klid. Děkuju za názory a tipy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 02.03.18 14:49

@Pucalkovic Amina Hele já myslím, že to dřív hrotit nemusíš. Na mimoděložní bys asi měla později problémy. Jinak je to zbytečné a aspoň hned uvidiš srdíčko a to stačí.
Nejsem z Prahy takže neporadím, ale za mě asi zbytečné platit utz navíc. No je ot na tobě.

Jen bych jedla kyselinu listovou a užívala si to.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 02.03.18 14:52

Byla jsem na tom uplne stejne. V rijnu ZT. Ted jsem tedy v 8tt. Na kontrole jsem byla v utery. Vse v poradku. Tehotentsvi me prekvapilo. Do ted nemam zadne priznaky! Az na nadymani :mrgreen:. Precetla jsem vse. Pokud nemas krece nebo spineni, snaz se nestresovat. Me bylo pred kontrolou uplne zle a vse je v poradku. Ohledne samoplatce jsrm byla nedavno v motole a tam ta moznost je. Zkus si tam zavolat.

anavi13
Závislačka 2539 příspěvků 02.03.18 14:53

@Pucalkovic Amina fakt leda na tu pohotovost v nemocnici. Jinak to fakt stačí, když ti nic není. Kdyby cokoliv, bolesti břicha, krvácení tak šup na pohotovost. Jinak je určitě lepší se v tom těhu moc nešťourat a jít si až pro srdíčko :)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.03.18 14:53

@P4ja Děkuju. Kéž bych měla tvou povahu. Já za vším vidím vždycky to nejhorší :-)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.03.18 14:54

@anavi13 Děkuju :-)

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.03.18 14:55

@lolink Gratuluju! Ok, zkusím to, a když to už nebudu moct vydržet, zavolám si a poptám se v tom Motole.

lachtanice86
Kelišová 5989 příspěvků 02.03.18 14:55

Nema to smysl dřív.

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 02.03.18 14:55
@Pucalkovic Amina píše:
@P4ja Děkuju. Kéž bych měla tvou povahu. Já za vším vidím vždycky to nejhorší :-)

Víš ono to stejně nezměníš. Kyž půjdeš teď tak ti třeba těhu potvrdí, ale zase budeš čekat na srdíčko. JE to pořád něco. A nic s tím neuděláme. Dávej mimču listovku a vitamíny a no stres :) Pak už zase půjdeš třeba i s průkazkou. :)

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 02.03.18 14:57

@Pucalkovic Amina uplne te chapu. Taky jsem mela hrozny strach a uplne panicke stavy. Vse bude v poradku, neboj.

Freya10
Kecalka 260 příspěvků 02.03.18 15:31

@Pucalkovic Amina Ahojky, jako samoplátce na jednorázovou prohlídku bez registrace můžeš do Gynmedica (kousek od metra Křižíkova). Já tam takto byla v těhotenství, protože jsem chápala, že prohlídka je nadstandardní a že pro ní vlastně (mimo uklidnění hrotičské duše) není důvod… ;) Ale bylo to před 4 lety a tehdá měli první volný termín až za cca 14 dni…tak ono ti to ve výsledku možná vyjde nastejno :lol:. Ale zavolat tam zkusit můžeš ;) :kytka:

anikahen
Kecalka 204 příspěvků 02.03.18 15:32

Zkus zavolat do kterekoliv gynekologicke ordinace a řekni, že se chceš objednat na konzultaci jako samoplátce. Já jsem mela jednou docela potíže a můj dr mi neustále tvrdil, ze je to normální…tak jsem zavolala do jiného ordinace a vzali me…zaplatila jsem cca 500 Kč za vnitřní utz a prohlídku. Pokud budeš pak klidnější, tak proc ne☺

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 02.03.18 15:33

@Freya10 a @anikahen Děkuju za tipy!

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 02.03.18 16:06

Dříve to má smysl, pokud bys měla zájem o prvotrimestralni screening. Často se dělá odběr dříve (10tt), UZ později (12tt)..jako samoplatce můžeš jít na UZ k MUDr. FRISOVE, Profema, a rovnou k ní i na prvotrimestralni screening, je to špička v oboru..

radkka
Generální žvanilka 20468 příspěvků 03.03.18 08:20

A co zjistíš, že je v pořádku? Stejně mu srdíčko tlouct nebude, nedej bože, aby byla ovulace později a teď tam byl jen sotva flek, budeš vyvádět, že je to moc malý.
Mimoděložní bolí, kdybys měla bolesti, lékař tě vezme hned. Jinak to dřív než v 9 tt nemá smysl. Já šla dobrovolně taky tak. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >