Kam vložit finance?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

citeria
Kecalka 126 příspěvků 03.05.18 12:37
Kam vložit finance?

Ahoj, s přítelem jsme začali šetřit, navíc jsme přišli k nějakým penězům, takže máme přibližně dvě stě tisíc. Část doma, část na účtě. Chceme časem do vlastního bydlení, ale momentálně jsem na mateřské a to je hypo nereálná. Rádi bychom však šetřili dál, přibližně tři tisíce měsíčně. Chtěla jsem se zeptat, kam je nejlepší peníze vložit? Vyplatí se v současné době stavebko, nebo raději spořící účet? :nevim: Díky ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 28940 příspěvků 03.05.18 12:42

Máme spořící a investiční účet..přes partners..
máme dokonce dva, ale dáváme vlastně na každý 1500 měsíčně, takže spoříme jak vy kdybyste měli jeden..myslím že v dnešní době není stavebko na spoření..v podstatě tam máš co tam vložíš..v inves­tičním se ti peníze investují a nakonec tam je o dost více..( máme malé riziko investic a za pět let nějaký 100 000 navíc k tomu co jsme tam naspořili..) pokud je ale někdo riskáč, může si dát větši rizika a tím pádem může naspořit více, - nebo taky ne:-)

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 03.05.18 13:16

@citeria Popravdě, momentálně je problém najít vhodnou investici, ať už jde o statisíce nebo jednotky milionů.
U uvedené částky a plánovaného využití bych zvážil dvě hlavní možnosti:

1. Kombinace spořicího účtu s tím stavebkem, případně jenom to stavebko (podle míry úročení, maximalizace výnosu).
  2. Investovat částku do vzdělání, protože pokud by si za to např, jeden z Vás udělal VŠ, může si na těch 200 tis. navíc přijít za jeden rok na mzdě…

Alkata
Kecalka 445 příspěvků 03.05.18 13:17

Záleží na jak dlouho. Spořící úcty jsou uz dávno spořící jen názvem. To co to hodí nepokryje ani inflaci. Takze spis termínované vklady atpod.

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 03.05.18 13:21

@citeria Jinak v případě těch stavebek by bylo nejlepší rozdělit ty penize na dvě smlouvy, ať dosáhnete na max. státní podporu.

Iveta_Bur
Nováček 7 příspěvků 03.05.18 15:00

Jojo, my máme obojí - stavebko (oba na svoje jméno) - myslím, že se to stále ještě vyplatí, je důležitý si ale předem stanovit reálnou cílovou částku (ne si říct - chci 4 mega na barák a teď je ušetřim - nesmysl), já si ho dávám na poměrně malý částky, když jich docílím, převedu peníze do investičních zajištěných fondů, kde mi bobtnají :-) ale protože jsem srab, tak samo s nižším výnosem, zato s žádným rizikem ztráty :-) Myslím ale, že je dobré zajít do několika bank, někde poradí sice blbě, ale jinde mi opravdu pomohli, nejlíp samo přes známého.

SaraB
Povídálka 48 příspěvků 03.05.18 15:34

Peníze na jakymkoliv účtu ztrácí hodnotu, ať už se jmenuje spořící nebo investiční…když si to za rok spočítáš a odečteš inflaci, tak jsi prodělala.

S tím se musíš smířit. Případně část dávej do něčeho riskantnějšího s větší šancí na zhodnocení, třeba kryptoměny.

Jarinka56
Kecalka 102 příspěvků 10.05.18 07:57

Myslím si, že když máte takhle větší obnos tak je nejlepší to nějakým způsobem rozdělit a investovat. My máme investiční spoření přes Partners. Respektive můj manžel, ten se o tohle všechno stará v našem rozpočtu ale i v jiných společných produktech se nám dostalo pomoci. V tomhle směru bych si asi radši nechala poradit když to jde :)

romankolar
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 10.05.18 14:05

Pár postřehů. Investiční spoření je zajímavý termín. Z pohledu ČNB bych něco takového vůbec neměl vypustit z úst. Většina těch produktů je buď spoření nebo je to investice. Docela by mě zajímalo, co se pod tím názvem skrývá, podle mě je tím myšlena investice do podílových fondů.
Pak tu máme názor, že je jedno, jestli je účet investiční nebo spořící, tak je prodělečný. Investiční účet je účtem, na kterém jsou např. podílové fondy. Každý z nich má nějakou svoji strategii, investuje prostředky podílníků do různých věcí, v různých částech světa, v různé měně. A také mají různou nákladovost a různé zhodnocení. Vyvodit z toho, že zákonitě musí být prodělečný, je prostě nesmysl…
No a když už jsme u té rady investičního účtu, je třeba si uvědomit dvě základní věci… jaký jsem investor a na jakou dobu investuji. Pak je třeba se také zamyslet nad tím, zda do toho v průběhu let budu chtít vstoupit a také jaký zaplatím poplatek. Takže například se úplně klidně může stát, že tazatelce někdo poradí investice, nastaví jí to na 30 let a vezme si předplacený poplatek. Dotyčná bude po 5 letech chtít prostředky vybrat, kvůli hypotéce a zhodnocení bude těžce mínus.
Ke stavebku. Pokud by se na jedno stavebko dávala celá suma, je třeba si opět uvědomit, že veškeré prostředky, kromě těch, na které se připíše státní podpora, tam budou ležet výrazně pod inflací, jinými slovy, budou znehodnoceny.
Trochu se tu opomněly např. nemovitostní fondy jako část toho portfolia. Pochopitelně mám na mysli investici do komerčních nemovitostí.

Bára Ber.
Nováček 2 příspěvky 15.05.18 15:18

Dobrý den,

rozhodli jsme se, že chceme aktivně řešit naši finanční otázku, investovat to málo financí co máme a doufat, že ho trochu rozmnožíme a za nějaký ten čas pořídíme bydlení a pak bude i mimčo. Zároveň chceme taky životní pojistku.

Dostali jsme se díky tomu všemu až k Synergy Financial Group. Mají zajímavou nabídku. Ale moc informací jsme o nich na internetu nezjistili. Máte někdo osobní zkušenost s nimi? Nebo někdo z rodiny či známý využil jejich služby? Pokud ano, jaké máte zkušenosti?

Předem děkujeme za radu.
Bára a Pavel

Halamka
Závislačka 3309 příspěvků 15.05.18 15:48

@Bára Ber. proč tu obnovujete x témat? Reklama?

romankolar
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 15.05.18 17:11

@Bára Ber. Příspěvky se řadí nahoru dle posledního, když to napíšete do více témat, nestane se, že budete mít větší úspěšnost, že Vám někdo odpoví a téma navíc rozdrobíte do více diskuzí. Navíc, jak píše Halamka, začíná to smrdět nepovolenou reklamou. ;)

Rademas  17.05.18 21:03

Ahoj, volil bych určitě stavebko. Spoření je při současných úrovních úrokových sazeb téměř k ničemu. I když se dá očekávat, že úrokové sazby spořících produktů půjdou nahoru, dal bych to určitě na stavebko. Šest let stabilního výnosu „bez rizika“. Je potřeba brát v úvahu inflaci, která ti každý rok ukousne část peněz.

Ivan PPZ
Kelišová 5582 příspěvků 17.05.18 21:36

Inflace ukousne i ze stavebka, navíc poněkud omezená likvidita. S růstem u spořicích produktů bych moc brzy nepočítal. Pravda, že SS má velmi omezené riziko, ale reálný výnos nebude nic moc. Výhodou bude možnost získat od SS úvěr.

Rademas  17.05.18 21:54

Tak to bylo myšlené, že inflace ukousne část peněz ze stavebka. Ostatně jako ze všeho ostatního. Kdy půjdou úrokové sazby u spořících produktů jsem nijak nespecifikoval, neboť nemám křišťálovou kouli. Ale jisté je, že nahoru půjdou :-). Stavebko je sice konzerva, ale stále je to mezi spořícími produkty jednička. Nic lepšího na spoření neexistuje a s nízkou likviditou paní počítá, když se na to ptá. O investování nebyla v dotazu řeč.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama